TASUTA tarne Eesti piires tellimustele alates 35€ 🚚

Valk ehk proteiin: Kuidas valk võib aidata üleliigseid isusid peletada ja vormi hoida

Kui ka sind vaevavad pidevalt üleliigsed isud, kõht läheb kiirelt tühjaks ning pidev näksimine pärsib sinu tervislikku eluviisi, siis põhjus võib peituda keha valgupuuduses.

Teaduslikult on tõestatud, et inimene lõpetab söömise siis, kui valgunälg on kustutatud. 

See tähendab, et igapäevasest toidust, kus ei saa kätte vajalikku kogust valku, jäävad isud meid kummitama. Just pideva näksimisevajaduse probleemi meie Vahepala Proteiinisegud lahendavad.

Kella 15-ne šokolaad lisaenergiaks ei pea enam tavapärane olema. Muutusi võid märgata juba esimestel päevadel.

Loe edasi, kui soovid teada täpsemalt, mis on valgu eelised tervisele, kuidas proteiini tarbimine võib hoida isud eemal.

Proteiin ehk valk võib muuta mitmete kehakaalu reguleerivate hormoonide taset

Hüpotaalamus on nägemiskühmu all paiknev vaheaju alumine piirkond, vegetatiivse närvisüsteemi kõrgeim regulatsioonikeskus, mis juhib organismi tahtele allumatuid talitusi, näiteks toidu liikumist soolestikus.

See piirkond ajust reguleerib aktiivselt meie kehakaalu ning selleks, et aju saaks määrata, millal ja kui palju süüa, peab see töötlema mitut erinevat tüüpi teavet.

Ühed kõige olulisemad signaalid ajule on hormoonid, mis muutuvad vastavalt toitumisele.

Vajalike toitainete nagu ka valgu tarbimine võib suurendada küllastustunde (söögiisu vähendavate) hormoonide GLP-1, peptiidi YY ja koletsüstokiniini (küllastustunnet esile kutsuv hormoon) taset, vähendades samal ajal greliini (näljahormoon) taset.

Kui asendada süsivesikud ja rasvad valgu vastu, võib vähendada see tunduvalt näljahormooni ning suurendab mitmeid küllastushormoone. See omakorda paneb vähem kaloreid tarbima ja tänu sellele püsib kõht kauem täis. See on peamine põhjus, miks võib valk aidata kaalust alla võtta.


Vahepala proteiinisegu sisaldab kõrgkvaliteetset taimset valku. Kodumaise mustasõstra maitselist või troopilise mango maitselist vahepala proteiinisegu on lihtne ja mugav iga päev veega tarbida. See on Sinu lihtne, kiire, maitsev ning jamavaba vahepala, mis võib aidata hoida isud eemal!

Healthy & Weight Mangoga.

Valkude seedimine ja ainevahetus võib põletada kaloreid

Pärast igat söögikorda kasutab keha kaloreid toidu seedimiseks ja ainevahetuseks. Seda nimetatakse toidu termiliseks efektiks (TEF) ehk kehal on vaja täiendavat energiat, et seedida toitu.

Võime leida erinevaid numbreid proteiini termilise efekti osas (20–30%), kuid on selge, et see efekt on palju kõrgem võrreldes süsivesikute (5–10%) ja rasvadega (0–3%).

Näiteks kui valgu puhul on efekt 30%, tähendab see, et kui tarbida 100 kalorit valku, siis lõpuks jääb kehal alles kasutada ainult 70 kalorit.

Valk võib panna sind rohkem kaloreid põletama 

Tänu kõrgele termilisele efektile ja mitmetele teistele teguritele võib suurem valgu tarbimine soodustada ainevahetust.

Uuringud on näidanud, et suurem valgu tarbimine mitte ainult ei kiirenda ainevahetust, vaid suurendab ka põletatud kalorite hulka umbes 80–100 kalorit päevas. Selle mõju on eriti hästi näha ülesöömisel ehk tarbitakse kordades rohkem kaloreid, kui keha jõuab põletada.

Ühes uuringus suurendas ülesöömisel kõrge valgusisaldusega dieet põletatud kalorite hulka 260 võrra päevas. Kalorite põletamise osas on kõrge valgusisaldusega dieedil kindlasti eelis võrreldes vähese valgu tarbimisega dieedil.

Loomne versus taimne valk?

Paljudel inimestel läheb vadakuvalguga seedimine korrast ära, tekivad puhitused ja raskustunne kõhus, see teeb enesetunde ebameeldivaks. Taimne valk, mida kasutame Healthy&Weight vahepala proteiinisegu, ei ärrita sellisel kujul soolestikku, ei sega seedimist ega tekita raskustunnet kõhus.

Proteiin võib vähendada söögiisu ja panna sind vähem kaloreid tarbima

Mitmed uuringud on näidanud, et kui inimesed suurendavad valkude tarbimist, on neil isu vähemate kaloritega toidu järele. See toimib söögikordade kaupa kui ka igapäevaselt kalorite vähendamise kaudu. Kuid ei tohi unustada, et sealhulgas peab olema valgu tarbimine kõrgem.

Ühes uuringus, kus tarbiti päevasest kalorite hulgast 30% valku, vähenes kalorite tarbimine päevas 441 kalori võrra.

See on muljetavaldavalt suur kogus. Kokkuvõttes tuleb kasuks suurendada valkude hulka menüüs, sest see võib vähendada isusid ning nii on lihtsam vähendada kalorite kogust

Boost Yourself Healthy Weight täiskõhu eripakkimine

Hilisõhtune näksimine ja dieet

Nagu me kõik teame, on erinevad isud dieedi suurimaks vaenlaseks. Isud on ka peamiseks põhjused, miks enamik inimesi kipuvad dieeti pidades ebaõnnestuma ja alla andma.

Teiseks suureks probleemiks on kõigile teada-tuntud hilisõhtune näksimine. Paljudel inimestel, kellel on soodumus kaalust juurde võtta, tekivadki erinevad isud just õhtuti ja sellepärast süüakse ja näksitakse enne magama minekut.

Kuna need kalorid lisatakse päevasele kogusele, võib kaloraaž ületada kõvasti päevase normi. Siinkohal tuleb taaskord mängu tervislik vahepala millega asendad kaloririkka näksi, mille abil on võimalik saada üle erinevatest isudest ja hilisõhtusest söömise vajadusest.

Uuringus, mis tehti ülekaaluliste meeste seas, selgus, et kui 25% kaloritest on valk, vähenesid erinevad isud 60% võrra ja hilisõhtune näksimisvajadus vähenes poole võrra.

Oleme kõik kuulnud, kui vajalik on hommikusöök, eriti hea kui alustada hommikut valgurikka toiduga.

Uuringus, mis tehti tüdrukute seas, selgus, et kõrge valgusisaldusega hommikusöök vähendas tunduvalt nende isusid päeva jooksul.

Lisaks taimsele proteiinile kasutame vahepala proteiinisegus ka uusi tooraineid, nagu külmkuivatatud mango-, maasika- ja sidrunipulber. Need uued koostisosad on supermaitsvad, mis annavad maitseliselt sama tulemuse, nagu sa võtaksid maasikad sügavkülmast, jahvataksid pulbriks ning lisaksid seda enda toidule. Säilinud toiteväärtus ja vitamiinid ning mõnus maitse. Sama asi on tehtud ka mango ja sidruniga. Loodame, et sulle ka meeldib, sest me oleme tulemuse üle väga uhked.

Kaalu langetamine ilma pideva kalorite lugemiseta ja stressita

Valk töötab meie kehas „kalorid sisse versus kalorid välja“ võrrandi alusel. See vähendab sisse tulevaid ja suurendab välja minevaid kaloreid. Just samal põhjusel ei ole üllatav näha, et kõrge valgusisaldusega dieedid võivad viia kergemalt kaalu langemiseni ilma teadlikult kaloreid, rasvu, süsivesikuid ja toiduportsjoneid piiramata .

Üheks ohtlikumaks kohaks, kuhu rasv koguneb, on kõhupiirkond. See on kahjulik, sest rasv koguneb siseorganite ümber, mis tekitab omakorda erinevaid haigusi.

Kui kaalulangetus on oluline, siis veel tähtsam on kaalu hoidmine pikas perspektiivis

Paljud inimesed alustavad dieediga ja langetavad kaalu, kuid tihti tulevad need kilod tagasi, sest lühiajalised dieedid ei paku probleemile lahendust. Kiires elutempos ei suudeta dieeti pikaajaliselt järgida.

Kui palju valku peaksin tarbima?

Valgu DRI (Dietary Reference Intake) on keskmiselt naiste puhul 46 grammi ja meeste puhul 56 grammi. See kogus on piisav igapäevaseks toitumiseks, kuid kaalulangetuse ja lihasmassi kasvatamiseks jääb sellest kogusest puudu.

Enamik valgu ja kehakaalu langetamist käsitlevaid uuringuid väljendavad proteiinisisaldust kalorites protsendina. Selle järgi tuleb välja, et 30% valke päevas on piisav kogus. Enda koguse välja arvutamiseks tuleb korrutada kaloraaž 0,075-ga.
Näiteks, kui päeva kogus on 2000 kalorit, siis 2000 * 0,075 = 150 grammi valku.

Veel on võimalik arvutada välja valgu kogus oma kehakaalu järgi. Soovituslik on 1,5 – 2,2 grammi kilogrammi kohta. Ära ole numbrites kinni. Need ei pea olema ülitäpsed, aga kõik, mis jääb vahemikku 25-35% kaloritest, peaks olema efektiivne.

Pea meeles, et parima tulemuse saavutamiseks tuleks valku tarbida iga söögikorra ajal või vahepalana.

1 SPL HEALTHY&WEIGHT VAHEPALA PROTEIINISEGU = 7G PUHAST TAIMSET VALKU

Kuidas rohkem valku süüa?

Kõige lihtsam viis valkude tarbimist suurendada on süüa valgurikkaid toite. Teinekord ei pruugi aga valgurikkad toidud meile meelepärased olla. Lisaks sisaldavad need peale valgu ka muid toitaineid nagu rasvu, süsivesikuid, suhkruid jne.

Kui tunned, et sa ei suuda toidu abil oma päevast valgunormi eesmärki täita, siis meil on sulle lahendus. Vahepala proteiinisegu annab palju kasulikke eeliseid, kui kasutad seda näksimise asemel vahepalana. Kalorivaesem vahepala tähendab vähem liigset energiat, mida keha peab kulutama.

Tegelikult on äärmiselt lihtne lisada oma toitumisse rohkem proteiini juurde ning sa ei pea seda endale keeruliseks tegema. Oleme kogu vaeva sinu eest ära juba näinud! Tarbi vahepala proteiinisegu vahepalana ning tunned muutust enesetundes.

Healthy & Weight

Proteiinisegust vahepala on üks lihtne ja maitsev viis, kuidas võib päevaseid lisakaloreid vähendada

Kui me räägime üleliigsest rasvaprotsendist lahti saamisest ja tervisliku väljanägemisega kehast, siis on valk toitainete kuningas. Lihtne on see, et suurema valgusisalduse saamiseks ei pea otseselt midagi piirama. Tuleb lihtsalt valke oma toiduvalikutesse juurde lisada.

Pikaajaliselt võib olla suure valgusisaldusega dieet tõhus ka rasvumise ennetamiseks. Suurendades püsivalt valke oma menüüs, pöörad  enda kasuks ka „kalorid sisse versus kalorid välja“ süsteemi.

Kuude, aastate või aastakümnete jooksul võib see vöökohas teha kokku tohutu erinevuse.

Kasutatud allikad:

Lisaks lugemist

Jaga arvamust