TASUTA tarne Eesti piires tellimustele alates 35€ 🚚

Black Stuff ehk meie toidulaualt puuduolev osa

Tervis ei hakka mitte ainult toidust, vaid ka sealt sealt kuhu see jõuab – soolestikust. Kahjuks ei ole aga soolestikku jõudev toit kaasaegsete põllumajandustavade tõttu enam sama, mis ta oli 20-30 aastat tagasi.

Mullas kasvavad saadused tehakse võimalikult suureks ja isuäratavaks juba seemne tasemel ning hiljem aidatakse kaasa ka erinevate lisaainete lisamisega, mis tõrjuvad erinevaid putukaid ja tagavad, et saadus tunduks kauem värske. See aga mõjub halvasti mullale, kus neid saaduseid kasvatatakse. Aasta-aasta järel muutub see sama muld toitaine vaesemaks ning lõpuks võib selles kasvanud porgand küll ilus välja näha, kuid toitaine sisalduselt on ta üpris tühine.

Kõige selle tulemusel on mullast eemaldatud huumus, ning ka seetõttu ei sisalda see sama porgand enam vajalikus koguses humiinaineid, mida inimesed ja loomad on harjunud saama. Need samad humiinhapped vastutavad meie soolestikus olevate bakterite ning nende keskkonna – mikrobioomi eest.

Kui söödud porgandist saab vähem huumusaineid, siis ka mikrobioomi keskkond ei ole nii mitmekesine ja tasakaalus kui ta võiks ideaalis olla. Sellist tasakaalu on aga raske taastada süües sama toitu ning see tähendab ka seda, et kui mikrobioomi keskkond on häiritud siis ei suuda see piisavalt hästi mürkaineid tuvastada ja eraldada ning ei suuda see ka kasulikest vitamiinidest kõike ammutada. See võib luua olukorra, kus ka suures koguses toidulisandit ja vitamiini süües ei ole sellest kasu, sest soolestikus puuduvad bakterid, kes sellest kõike välja suudaks võtta.

Soolestiku tervis ja mikrobioom

Tänapäevased teadusuuringud hakkavad mõista andma ka kui suurt rolli mängib soolestik ja seal elavad bakterid ja seened meie füüsilises ja vaimses tervises. Ehk kui soolestikus puudub tasakaal, siis see ei väljendu ainult kinnise või lahtise kõhuga ega ka puhitustundega. Selle asemel võib hoopis ilmneda, et vaikselt suurenevad vitamiini või muude ainete puudusega tunned ennast igapäevaselt rohkem väsinuna, magad halvemini, koged rohkem nahaprobleeme, jääd kergemini haigeks või tunned hoopis, et on raske keskenduda. Need on ühed sagedasemad probleemid, mida ei seostada kehva soolestiku tervisega ning millele proovitakse muid lahendusi leida. 

Kui haiguse leevendamiseks võtad sa arsti määratud imetillukest kapslit, mis parandab su tervise paari päevaga, siis mõtle, millist mõju avaldab toit ja selle kvaliteet su tervisele, mida sa sööd mitmeid toidukordasid päevast-päeva.

Black-stuff-

Siin tulebki mängu Black Stuff, mis sisaldab neid samu looduslikke koostisosasid, mida me enam piisavas koguses toidust ei saa – Fulviin- ning humiinhappeid ning polüfenoole. Need toimeained aitavad hoida soolestiku mikroobset keskkonda tasakaalus ning loovad tingimused toitainete, antioksüdantide, rasvhapete ja mineraalide imendumiseks ning manustamiseks rakutasandil. Vajalikud ained hoiavad kehas loomulikku tasakaalu ja tugevdavad organismi. Proovi ja veendu!

Black Stuff on soovituslik just neile, kelle toidulaud pärineb suuresti toidupoest ning seetõttu võivad esineda seedimisest alguse saanud terviseprobleemid.

Ka Black Stuffi tarbimine on lihtsaks tehtud. Kergelt vaniljemaitselise musta pulbri võid segada smuuti, sooja joogi või ka toidu sisse. Lisaks on see sama must pulber leitav kapsli kujul, mida kiire elutempo juures lihtne tarbida. Lastele ja magusasõpradele on loodud Happy Tummy nimelised trühvlid, kus on pulbrile lisatud datleid ja jõhvikaid ning seeläbi tehtud see maitsvaks vahepalaks.

3-päevane Detox väljakutse koos Black Stuffiga

Kas tunned samuti, et võtad peoga toidulisandeid, aga midagi paremaks ei muutu? Tööl on ikka väsinud olla ja keskendumisvõime on null? Seedimine on korrast ära ja tahaks ainult näksida ja magusat süüa?

Tundub nagu su keha vajaks ühte restarti! Selleks parim viis on läbi teha 3-päevane detox smuutide väljakutse koos Black Stuffiga!

Väljakutse juhendi leiat siit!

Lisaks lugemist

Jaga arvamust