TASUTA tarne Eesti piires tellimustele alates 35€ 🚚

3 elumuutvat harjumust hea vormi saavutamiseks

Vaatamata oma suurele armastusele liikumise, värske toidu ja kerge enesetunde vastu, ei ole ma produktiivsuse ja tervise häkkide fänn. Tervisest teadlik olemine ja kuhjaga distsipliini on miski, mis mind kõnetab, aga mitte enam kümneid harjumusi, piitsutamisi, süümepiinu iga vahelejäetud trenni või rammusama ampsu pärast.


Kuulen palju, et alguses on meil suur tuhin – tuhin saada kaunisse vormi, hakata väga tervislikult toituma, luua palju uusi harjumusi. Kuid siis saabuvad elu väljakutsed (ja ma kinnitan Sulle, need tõepoolest saabuvad!) ning tuhin raugeb ja hea rütm kaob.

Olen oma 2024. aasta sõnaks valinud plaanide elluviimise. Ma soovin tegutseda, viia ellu oma ideid, projekte ja unistusi. Aga selleks, et need ka päriselt ära teha, on vaja järjepidevust.

Tänaseks on mind aidanud järjepidevuse hoidmisel paar lihtsat harjumust.

3 elumuutvat harjumust hea vormi saavutamiseks

1. Hommikusmuuti joomine

Ma ei soovita lugeda rangelt kõiki tarbitud kaloreid ega esita pikka nimekirja toitudest, mida on keelatud süüa. Põhjus on siinkohal väga lihtne – see ei ole meile, naistele, lihtsalt omane.

Küll aga soovitan väga soojalt Sul proovida näiteks 1-2 nädalat igal hommikul ühe smuuti joomist ja siis tunneta, kas ja kuidas see Sinu olemist mõjutab.

Ühe toidukorra asendamine oma lemmiksmuutiga on olnud juba üle 5 aasta üks minu kõige järjepidevamaid harjumusi.
Roosa smuuti on miski, mis on kõige enam muutnud mu tervise teekonda, toetanud hea vormi saavutamist ja andnud mõnusat energiat.

Shalini roosa smuuti

3 elumuutvat harjumust hea vormi saavutamiseks

2. Päeviku kirjutamine

Kirjutamisel on suur jõud ja see aitab lahti lasta. Ma olen väga suur päevikusse kirjutaja – kirjutan igal hommikul 3 lehekülge oma südame jaoks:

  • Esimene leht on sellele, mis kõik tuleb lahti lasta. Kõik rahutud ja ketravad mõtted, mis tegelikult ei vii meid kuhugi. Kõik suured ja väikesed asjad, mis istuvad kuskil kuklas ja käivad natukene närvidele.
  • Teine leht on sellest, mis parasjagu on hästi. Selline tähistamise osa – just selle unustame me sageli ära.
  • Kolmas leht on unistamiseks. Siin visualiseerin näiteks ideaalset päeva aasta pärast või kirjutan lahti mõne ägeda idee või projekti, mille soovin ellu viia. See aitab luua hea kontakti iseendaga.

3. Aja planeerimine

Ma kuulen kõige enam 3 lubadust, mida anname endale trenni tegemisel:

  1. Ma alustan siis, kui kiire aeg on möödas.
  2. Alustan siis, kui tunnen, et mul on parem olla, et mul on selleks jõudu.
  3. Ma hakkan homme trenni tegema ja teen 5x nädalas.

Heas mõttes oma aja planeerimine ja väga konkreetselt tegevuste paikapanemine aitab mul igast päevast võtta parima.

Jätame elus tihtipeale liiga palju juhuse hooleks ja see kipub meid alt vedama. Kuigi ma armastan väga liikuda, siis on loomulikult ka minul päevi, kus ma ei viitsi teha mitte midagi.

Seega ma pooldan idamaade kultuuride tarkuseid: liigu kergelt iga päev, maga piisavalt, naera rohkem, armasta piirideta.

Trenniks piisab päevas 20-30 minutit. Ma teen olenevalt nädalast 3-5 korda trenni: mõni päev teen intensiivselt ja mõni päev ainult kerge 15-20 minutit.

Minu soovitus Sulle on – koosta endale igaks nädalaks realistlik (soovi korral naiste kuutsüklile vastav) trennikava. Ja siis ära rohkem kabeta 🙂

PS! Kui liikumist napib, siis see mõjutab otseselt ka meie ainevahetust ja seedimist – see muutub kohe kordades aeglasemaks.

Usun, et mingi maani on lausa hädavajalik olla tervislik ja teha valikuid, mis ei ole maailma mugavamad ja ka maitsvamad. Kuid mingist hetkest võib ehk liigne korralikkus ja tõsimeelsus röövida rõõmu ja spontaansuse, ning olla lõpuks tervisele samamoodi kahjulik nagu liiga lustlik eluviis.

Shalini
GraceFit

Lisaks lugemist

Jaga arvamust