TASUTA tarne Eesti piires tellimustele alates 35€ 🚚

OLE VALVAS! Kuidas olla kindel, et sinu tervisetoode on päriselt jamavaba ega sisalda lisaaineid, mis kahjustavad tervist?

Hiljuti haaras meedia tähelepanu erinevates sporditoodetes leiduvatest kunstlikest magusainetest, mis lõi ka meie häirekellad tööle. Need on tooted, mida paljud tervise edendamise ja spordiga tegelevad inimesed on aastaid reklaaminud kui tervislikke tooteid. Inimesed on avaldanud soovi teada saada, millised võiksid siis olla need puhtad tooted, millega oma tervist turgutada. Otsustasime ka kaasa mõelda ja vaadata lähemalt, kuidas jälgida lisaainete sisaldust toodetel ning millised tervisetooted on päriselt tervislikud.

Sünteetilised lisaained tekitavad organismis pikaajalisi kahjustusi: keskendumishäireid, kaalutõusu, peavalu, põletikku, lööbeid, seedehäireid ja palju muud. Oleme ise võidelnud lisaainete kasutamise vastu esimesest tegutsemise päevast saadik.

Võime kinnitada, et Boost Yourselfi tooted on 100% jamavabad ehk tooraine esineb kõige puhtamal kujul, milles puudub igasugune keemia ning kuhu pole lisatud ühtegi maitse-  või lõhnatugevdajat, värvainet, magustajat või muud e-ainet ega emulgaatoreid. Seega on meil väga hea meel näha, et see teema lõpuks üles võeti ning et see päriselt inimestele korda läheb. Mida teadlikumad oleme oma igapäevastes valikutes, seda tervemad, tugevamad ja õnnelikumad me olem

Mis on kahjulikud lisaained toodetes, mille sisaldust jälgida?

Lisaained on ained, mida lisatakse toidule selle valmistamise käigus mitmesugustel põhjustel – näiteks säilivusaja pikendamiseks, värvi andmiseks või magustamiseks. Lisaained jaotatakse põhifunktsiooni alusel rühmadeks – näiteks toiduvärvid, säilitusained, antioksüdandid, magusained, paksendajad. Kuulumine ühte põhirühma ei välista aga lisaaine teisi funktsioone. Tegemist on kehavõõraste ühenditega ja meie ainevahetuses ei pruugi nad kahjutult metaboliseeruda.

Kõige enam toidus kasutatavad lisaainete rühmad on järgmised:

  • toiduvärvid (E 100 kuni E 199);
  • säilitusained (E 200 kuni E 299);
  • emulgaatorid, stabilisaatorid (E  400 kuni E 499). 

Lisaainete kõrval lisatakse toidule ka lõhna- ja maitseaineid. Lõhna- ja maitseained on ained,  mida lisatakse toidule lõhna ja maitse andmiseks või muutmiseks. Nende alla kuuluvad erinevad lõhna- ja maitseomadusega ained – näiteks erinevad ekstraktid, eeterlikud õlid, suitsutuspreparaadid, sünteetilised ja looduslikud lõhna- ja maitseühendid. Lisaks tasub teada, et lõhna- ja maitseainetel puudub E-number.

Lisaaineid kasutatakse, et parandada tooteomadusi, mitte hoolitseda paremini meie tervise eest.

Uuringud näitavad, et sellised lisaained võivad põhjustada üliaktiivsust, nõgeslöövet, astmaatilisi häireid, kantserogeensust, peavalu, punetust, lihasvalu, allergilisi nähte. Sünteetilised magustajad võivad tekitada pikaajalisi kahjustusi.

Kui toidule on lisatud magusainet, peab see olema toidu märgistusel nimetuses öeldud. Kunstlikud magusained soodustavad rasvade ladestumist ning pidurdavad rasvarakkude lagundamist energia tootmise protsessis. Seetõttu tuleks alati enne “suhkruvaba” sildiga toote ostmist lugeda, mis suhkrut antud tootes asendab.

Jamavaba Boost Yourselfi “You are beautiful” kollageen toorkakao ja vaarikaga

Boost Yourselfi “You are beautiful” kollageen toorkakao ja vaarikaga aitab taastada sinu naha ilu sisaldades õnnelikelt rohumaaveistelt saadud kollageeni, võimsate omadustega toorkakaod, baobabi ja lucumat ning puhast vaarikat ja musta sõstart. Loodud 100% jamavabast, puhtast ja kvaliteetsest toorainest.

Nipid, kuidas jälgida lisaainete olemasolu toidus

  1. Toidu pakendil olevas koostisosade loetelus tähistatakse lisaained rühmanimetusega, millele järgneb lisaaine nimetus, sõna “sünteetiline” või E-number, näiteks “säilitusaine vääveldioksiid” või “säilitusaine E 220”.
  2. Kui toidu maitse on saavutatud üksnes lõhna- ja maitseainete lisamisega, siis kasutatakse toidu nimetuses sõnalõppu “-maitseline”, nt maasikamaitseline jook.
  3. Kui toode on väga eredavärviline, siis on selles tõenäoliselt kasutatud asotoiduvärve.

Looduslikud tervisetooted vs lisaainetega tervisetooted

Sageli on inimestel raske mõista erinevate tervisetoodete vahet, kuna valik ja hinnavahemik on kirju. Mõtlemata eelistatakse odavama hinnaklassiga tooteid, kuna need on sageli ka magusama maitsega, kui ainult puhast toorainet sisaldavad tooted. Kuid ETTEVAATUST – alati jälgige, mida on nende toodete sisse pandud! Tervisetoodete valdkonnas leidub tootjaid, kes kasutavad oma tervisesegudes MALTODEKSTRIINI, mis on taimset päritolu liitsüsivesik.

Maltodekstriin on küll USA ja EU toidu- ja ravimiameti poolt heaks kiidetud, kuid pole tegelikult su tervisele üldse nii ohutu, kui võiks arvata. Maltodekstriinid on kõrge glükeemilise indeksiga, mille tarbimisel tõuseb kiiresti organismis veresuhkur. Seetõttu peaks lisaks teistele eriti vältima seda diabeetikud.

Maltodekstriin on lihtsasti valmistatav ning on seetõttu ODAV TOORAINE, mida toodete sisse lisada. Seda kasutatakse toodetes paksendaja või täitematerjalina, et suurendada töödeldud toidu kogust ning aitada pakitud toitudel kauem säilida. Ettevõtted müüvad halba toorainet hea maitse ja hinna pähe. Näiteks maksab puhas vaarikapulber 70 € kilogramm, kuid vaarikapulbri segu koos maltodektsriiniga aga 15 € kilogrammi kohta. Viimane teeb vaarikapulbri magusamaks, paremini lahustuvaks ja toote odavamaks ning kliendile tundub see hea, kuid tegelikult on see suur punane lipp!

Boost Yourself Jamavabad Training taimsed proteiinid

Boost Yourself Training taimsed proteiinid toetavad sind treeningprotsessi jooksul. Lisaks on toodet hea tarbida päevase valguvajaduse kättesaamiseks. Sarjast leiad valikuid igale maitsele. Kasutame oma toodetes vaid puhast toorainet!

Maltodekstriin on kehale kahjulik!

Maltodekstriin võib muuta sinu seedebakterite kooslust kehas, mis teeb sind haigustele vastuvõtlikumaks. See aga pärsib immuunsüsteemis toimimiseks vajalike probiootikumite hulka sinu seedesüsteemis. Lisaks võib aine soodustada kolibakterite kasvu, mida seostatakse autoimmuunsushäire tekkega. Seega, kui sul on soodumus autoimmuunsus- või seedehäire tekkele, siis peaks maltodekstriini sisaldavaid tooteid kindlasti vältima!

Eriti tundlikud on lisaainetele lapsed!

Väiksele kasvavale organismile tekitab kahjulike lisaainete tarbimine tagajärgi. Lastel täheldatakse lisaainete tarbimisel hüperaktiivsuse tõusu – energilisust, rahutust, tähelepanu- ja keskendumisvõime puudumist. Lisaainete tarbimine kujutab lapsele ohtu juba ka last kõhus kandes! Need võivad mõjuda ohtlikult krooniliste haiguste kulule, põhjustada haiguseelseid seisundeid või raskendada teiste haiguste kulgu, moodustada inimorganismis kantserogeenseid ehk vähkitekitavaid ühendeid, häirida keha protsesside normaalset toimimist või põhjustada rasvumist. 

Kui organismil ei ole vaja tegeleda nii paljude kehale mitteomaste ainete sünteesimisega, siis oleme palju tervemad ning tunneme end paremini.

Toodete koostises tasub jälgida järgmisi aineid: kunstlikud magusained atsesulfaam K (E950), aspartaam (E951), tsüklamiinhape ehk tsüklamaat (E952), sahhariin (E954) ja sukraloos (E955). Mitu neist ainetest on samuti osades riikides lausa keelatud ning ühtegi neist ei soovitata tarbida lastel ega rasedatel.

jamavabad Ilu kollageenid Boost Yourself- Ruut

Boost Yourselfi ilukollageenid sinu juuste, naha ja küünte tervise heaks. “EI” lisaainetele ja magustajatele, mis kahjustavad tervist!

Kindlasti tasub toodet soetades mõelda sellele kas see toode on puhas ja päriselt tervisele kasulik. Meie saame näiteks oma kollageeni kohta uhkelt öelda, et kogu meie kollageeni sari on 100% mahedalt kasvanud õnnelike veiste kollageen ja ei sisalda hormoone, antibiootikume, kasvuhormoone, sünteetilisi lisaaineid end muid kõrvaprodukte. Soovitame seda küsida ka teistelt tootjatelt!

GRASSFED_Collagen Peptides_green_EN

Boost Yourselfi kollageenisarjas kasutatakse vaid 100% mahedalt kasvatatud õnnelike veiste hüdrolüüsitud SOLUGEL kollageenipeptiide.

Boost Yourselfi tooted on täiesti JAMAVABAD!

Boost Yourselfi toodetes ei leia sa ka luubiga uurides ühtegi lisaainet ega magustajat. Seetõttu on meie tooted hinna poolest natuke kõrgemas klassis kui osadel meie konkurentidel. Me ei tee mitte ühtegi järelandmist ega allahindlust toodete koostise osas, isegi, kui see tähendaks muidu odavamat hinda. Tegu ei ole pelgalt kasumi püüdmisega, vaid päriselt inimeste tervise edendamise ja elukvaliteedi tõstmisega.

Boost Yourselfi tervisesegud on valmistatud 100% puhtast mahetoorainest, ei sisalda lisaaineid ega lisatud suhkruid. Toodame neid hinge ja südamega Kuressaares, 250-aastases mõisniku linnamajas. Kodumaised, kõrge kvaliteediga tervisetooted, mis on päriselt tervisele kasulikud! Tarbi julgelt ja teadlikult.

Lisaks lugemist

Jaga arvamust