Immuunsuse tugevdamine Boost Yourself

Immuunsuse tugevdamine: kuidas Immunity tugevdab tervist ja kaitseb sind haiguste eest


Nõrk immuunsus on üldlevinud probleem ja tihtipeale on see tingitud halvast või üksluisest toitumisest ja igapäeva stressist, mis meie tänapäeva ühiskonda laastab. Samuti mitte piisav (vahest ka liigne) trenn, mis ei lase immuunsüsteemil korralikult funktsioneerida.

Kõik need eelmainitud puudujäägid sisuliselt nõrgendavad või ei lase aktiveerida meie keha ülitähtsat funktsiooni – immuunsust.

Tagajärjeks on kehv enesetunne, haigused ja probleemid, mis ilmnevad pikema aja peale. Pidev nõrk immuunsüsteem lihtsalt ei suutnud probleemi alget piisavalt vara ellminieerida. Samuti ei ole immuunsuse eest hoolitsemine midagi, millele tuleb rõhku pöörata ainult kõledatel sügisõhtutel või külmas talves. See on midagi, mille eest peame hoolitsema aastaringselt ja mis vajab pidevat hooldustööd.

Põhjused, miks peaksid tugevdama enda immuunsüsteemi

Immuunsüsteem on meie eksistentsi alustala. See on nagu kilp, mis kaitseb meid väliste ohtude eest.

Olgu see siis mõni viirus/ bakter, kes tahab meie arvelt toituda ja sisuliselt meid tühjaks sööb või siis isegi pealtnäha positiivsed asjad, nagu liigne päike või trenn, mis ilma immuunsüsteemita meid tappa võib.

Immuunsüsteem on valvel ja tegevuses 24/7. Ilma selleta oleme hukule määratud. Tugev immuunsus tagab, et keha saab funktsioneerida maksimaalselt efektiivselt ning suunata oma energia sellesse, et olla võimekas, mitte aga tegeleda pidevate väliste ohtudega, mis sisuliselt tähendab defitsiiti muudes sektorites.

Immuunsüsteemi nõrgenemine ei pruugi olla koheselt nähtav/tuntav, vaid selle tunnetuslik tulemus avaldub viitega. Kui täna enda eest ei hoolitse, võivad tulemused avalduda alles nädalate, kuude või isegi alles aastate pärast. Kuid mida pikem viide, seda raskem probleem tavaliselt. Tulekahju on alati lihtsam kustutada kui ta on just alles alguse saanud ja veel väikene.

Immunity supertoidusegu sisaldab 4 hoolega valitud supertoitu: camu-camu marju, jõhvikat, baobabi ja lukumat. C-vitamiini sisaldus ühes portsjonis 200% päevasest vajadusest! Parima kaitse saavutamiseks soovitame läbi teha 7- või 14-päevase smuutikuuri, kus iga päev on menüüs üks smuuti, millele lisatud 1-3 tl Immunity supertoidusegu.

Millele on rõhku pööratud Immunity supersegu loomisel?

Eelkõige on toode loodud nii, et see sisaldaks kõrges koguses naturaalset C-vitamiini ning ka teisi immuunsüsteemi tugevdavaid vitamiine ning mineraale. Inimene on evolutsiooni käigus minetanud võime iseseisvalt antud vitamiini toota, kuid keha toimeprotsessides on see jätkuvalt ülimalt oluline ja vajalik osa. C-vitamiin on tegelikult võimas antioksüdant, mis võitleb edukalt vabade radikaalidega.

Et paremini mõista selle toimet, lahkame vaba radikaali – need on käest ära läinud molekulid, mis on ära andnud ühe oma elektroni ning seetõttu ebastabiilsed ning põhjustavad kudede kahjustust, mis omakorda viib keha immuunsüsteemi nõrgenemiseni ning haiguste tekkeni. Vaba radikali teket võib kehas põhjustada nii pidev vaimne stressor (stress, pinge, viha) kui ka füüsiline stressor (keskonnareostus, toit – näiteks suhkur ja kahjustunud rasvad, liigselt põletikuline keha, UV valgus jne).

Kuna keha ei tee vahet vaimsel ja füüsilisel stressil, siis kokkuvõttes põhjustab see sama protsessiahelat, mille tulemusel hakkab keha stressoriga võitlema, tootes vabasid radikaale.

Lisaks aitab C-Vitamiin kehal tugevdada T-kudesid (inglise keeles T-Cells), valget verelible, mis võitleb edukalt infektsioonide vastu. See omakorda aitab kehal edukalt vastu seista külmetustele ning muudele nakkustele.

Lisalugemiseks: Seedeprobleemid viivad nõrgenenud immuunsüsteemini

Samuti tuleb silmas pidada, et vitamiine ja mineraale leidub erinevates vormides, mis määrab ära kui hästi su keha seda omastab, millist kasu sa sellest saad kuni selleni välja, et kui hästi see suudab toimida kofaktorina – toetades teiste vitamiinide ja mineraalide imendumist ja toimimist. C-vitamiin on üks enamnõutavam kofaktor meie kehas.

C-Vitamiinil on 3 tüüpi:

  1. Askorbiinhape (inglise keeles Ascorbic Acid) – naturaalselt toidus leiduv C-vitamiini vorm. Parima biosaadavusega ehk keha omistab seda kõige paremini. Lisaks toetab kofaktorina muid vitamiine ja mineraale.
  2. Bioflavanoidid (inglise keeles Bioflavonoids) – Taimsed ühendid, mida lisatakse tablettidele ja toidulisanditele. Kesise biosaadavusega.
  3. Mineraalidest sünteesitud askorbaadid (inglise keeles Mineral Ascorbates) – näiteks nagu Eestlastelegi tuntud Ester C – on sünteetiline vorm C vitamiinist, mis on üldjuhul sünteesitud GMO maisist. Uuringud on näidanud, et selles vormis C vitamiin kaotab oma kofaktori omadused, ehk siis ei toeta keha teiste vitamiinide ja mineraalide imendumist. Puhta toitumise eest seisvale Weston A. Price fondile kuuluvas Wise Traditions ajakirjas avaldati uuringud (mida on hiljem avaldatud ka Los Angeles Time’sis kui ka Science ajakirjas), kus viidati, et sünteetiline C vitamiin võib põhjustada genotoksiine, mis omakorda võivad põhjustada vähi teket.

Teises uuringus (mis muideks esitati ka Ameerika Südame Assotsatsioonile), toodi välja, et juba ainult 500mg päevas sünteetilise C vitamiini tarbimisel on oluliselt suurem kalduvus inimesel arterite kivistumiseks (arterid kaotavad oma elastsuse, muutuvad jäigaks ja ahenevad).

Lisaks tuleb siinkohal vaadata otsa ka, et millises füüsilises vormis C-vitamiini tarbitakse. Naturaalse vormi muutmisel tihtipeale kaotab vitamiin oma omadusi. Mida rohkem töödeldud, seda vähem võimekust alles jääb. Enamus tabletid (lisaks sellele, et seal on tavaliselt kasutatud sünteetilist vormi) on töödeldud ja pressitud. Rõhk tableti pressimisel kahjustab vitamiinide ja mineraalide aktiivaineid. Samuti töötlemine (kuumus jm) vähendab aktiivseid omadusi.

Sellest lähtuvalt oleme oma segudesse valinud maailma ühe kõige C-vitamiini rikkama supertoidu – Camu Camu marja. Toote kasutaja vaatevinklist tähendab see, et 1 teelusikas Immunity segu annab umbkaudu 200mg puhast askorbiinhappe vormis C-vitamiini, või tavaelu näitel ca 3 sidrunist saadava C-vitamiini koguse (aga vähemate pisaratega).

Lisaks eelmainitud camu-camule on segule juurde lisatud luukumat, baobabi ning jõhvikat. Need võimsad supertoidud sisaldavad mitut üliolulist mineraali ja vitamiini, mis toetavad keha toimimisprotsesse.

Camu Camu ja C-vitamiin

Pildil: Camu-camu mari, Amasoonases, Brasiilias.

Kõige olulisemad toitained, millele oleme rõhku pööranud Immunity puhul:

C-Vitamiin

Selle vitamiini olemust lahkasime juba eelnevas lõigus. Kokkuvõttes võime öelda, et selle vitamiini ebapiisav kogus õõnestab kehas väga palju muid protsesse, mis toetuvad C-vitamiini olemasolule.

B-Vitamiin

B-vitamiinid jagunevad omakorda 8 toitainegruppi (enimtuntud vast B6, B9 ja B12), millel kõigil on oma vastutusala. Alates toidu konverteerimisest energiaks, närvisüsteemi reguleerimisest kuni neuroloogiliste ülesanneteni välja. Immunity sisaldab eelkõige B6-ja B3-vitamiini.

Kaalium

Kaaliumi peamine funktsioon on reguleerida kehavedelike taset ning luua südames ja lihastes elektrilist aktiivsust, mis võimaldab neil kokku tõmbuda ja seeläbi keha liikuma panna. Lisaks aitab kaalium alandada vererõhku, säilitada keha musklimassi ning luutihedust. Kaaliumi puudus võib põhjustada väsimust, nõrkust ning kõhukinnisust.

Raud

Raud on meie kehas ülioluline mineraal. Rauda kasutatakse hemoglobiini tootmisel, mis on proteiin punastes verelibledes, võimaldamaks hapniku kehas transportida.

Raua puudus lääne dieedis on üldlevinud probleem ja tihtipeale viib see diagnoosini nimega Aneemia. Aneemia on kriitiline hemoglobiini puudus veres, kus koed ning lihased ei saa piisavalt hapniku, et toimida efektiivselt.

Tsink

Tsink on kehaimmuunsuse, parandamise ja kasvu- ning arenguprotsessi üks vajalikumaid toitaineid, olles teiseks kõige levinum mikroelement meie kehas (pärast rauda). See mineraal on üle 300 ensüümi aktiivsuse toetaja, mis kontrollivad seedimist, metabolismi, närvi funktsioone, immuunsust jne. Kuna keha kasv ja areng toetub tugevalt tsingi piisavale saadavusele keha ning tsingi roll on teostada raku kasvu ning pooldumist, siis selle mikroelemendi puudumine mõjutab otsesel meie igat protsessi kehas.

Mangaan

Selle mineraali puhul on tegu tugeva antioksüdandiga, mis aitab võidelda põletikuga meie kehas. Samuti reguleerib mangaan veresuhkrut ning aitab töödelda ning utiliseerida (nimetagem seda tegevust kofaktoriks olemine) erinevaid vitamiine, aminohappeid ning proteiine.

Kellele sobib Immunity tarbimiseks? Kas seda võivad kasutada ka rasedad/imetavad emad ja lapsed?

Kuna Immunity segus ei ole esindatud ühtegi toorainet, millel oleks vastunäidistusi, siis sobib see tarbimiseks kõigile. Meie immuunsüsteem on meie elustiilist lähtuvalt rohkemal või vähemal määral pideva rünnaku all, siis peame selle toetamiseks tegema kõik endast oleneva.

Eriti peaksid enda immuunsusele rõhku panema inimesed, kes töötavad pideva stressi all, elavad mingi kroonilise haigusega, rasedad ning noored emad, reostunud elukeskkond (eelkõige linnad), kesise toitumisega, alkoholi tarbijad, suitsetajad, pideva füüsilise koormuse saajad (tippsportlased, ületreenimine, jne), ületöötavad isikud. Nende eelmainitud inimgruppide puhul on risk kõige suurem, et immuunsüsteem nõrgeneb stressori tagajärjel.

Tutvu tootega lähemalt: Immunity supertoidusegu

Mida võiks Immunity segu tarbimisel veel silmas pidada?

Immunity segu sobib tarbimiseks kõigile ja kõikjal. Seda võib lisada smuutile või võtta shotina koos veega. Küll aga tuleb silmas pidada ühte väga olulist faktorit, mis puudutab Immuunsust tugevdavaid vitamiine ja ensüüme. Nimelt paljud vitamiinid – ja eelkõige just vitamiin C – ja ensüümid on väga tundlikud ja haprad kuumutamisele. Üle 45 kraadi juures kuumutamisel vitamiinid ja ensüümid hävinevad, mistõttu ei ole soovitatav Immunity segu lisada pudrule ega ka näiteks tee sisse.

Silver Laus
Biohäkker / Boost Yourself tiimi liige

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga