Kommid ja magusad suupisted on midagi, mida paljud meist igatsevad, eriti kui tegemist on lastega. Vahel tekitab nende maiustamine süütunnet, sest me oleme harjunud mõtlema, et kõik magus on ebatervislik. Õnneks tänapäeval see enam nii ei ole! Boost Yourselfi Tervisekaubamaja valikus on suur valik alternatiive poes müüdavale kommidele, millel on hoolikalt valitud koostis ja mis ei sisalda allergeene.
Uurime, kuidas need kommid erinevad populaarsetest poes müüdavatest maiustusest ja miks nad võiksid olla sinu ja su pere järgmine valik, kui magusaisu peale tuleb.
Mida jälgida poes müüdavate kommide koostises?
Populaarsed poes müüdavad brändid ei pruugi olla sinu tervisele kahjulikud, kuid oluline on teada, mida nende juures jälgida.
Järgmine kord kui magusaisu peale tuleb, siis vaata kindlasti maiustuste koostist.
Siin on list, mida jälgida:
- Kõrge suhkrusisaldus
- Suhkur on kõige looduslikum viis magustamiseks, kuid suures koguses suhkru söömist peaks vältima, kuna see võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme nagu diabeet või ülekaalulisus.
- Aspartaami ja muude magusainete kasutamine
- Täiskasvanute seas on populaarsed 0 kcal tooted, mis sisaldavad magustamiseks kunstlikke magusaineid. See tähendab seda, et koostisosade listis on suhkru sisaldus tootes viidud miinimumini. Aspartaam ja teised magusained võivad põhjustada peavalu, seedehäireid ja muid terviseprobleeme. Lastele pakutavates toodest võiks magusaineid 100% vältida.
- Kunstlikud lisaaineid
- Mõned kommid sisaldavad kunstlikke värvaineid, lõhna- ja maitseaineid, mis võivad põhjustada allergilisi reaktsioone ja muid terviseprobleeme. Kunstlikud värvained võivad olla seotud hüperaktiivsuse ja käitumisprobleemidega lastel ja selle tõttu tuleks neid vältida.
Esmapilgul ohutuna tunduvad värvained võivad põhjustada lastel kahjulikke reaktsioone, mida võib-olla ei oskagi kommi süüks ajada. Titaanoksiid (E171) võib põhjustada põletikulisi reaktsioone, karmiin (E121) võib põhjustada allergilisi reaktsioone nagu näiteks sügelus, urtikaatria ja astma ja briljantsinine (E100) võib tekitada hüperaktiivsust.
Paljud lisaaineid on enamus inimestele ohutud, kuid võivad siiski tekitada allergilisi reaktsioone. Seega võimalusel tasuks kunstlike lisaainete kogust maiustustes piirata.
- Mõned kommid sisaldavad kunstlikke värvaineid, lõhna- ja maitseaineid, mis võivad põhjustada allergilisi reaktsioone ja muid terviseprobleeme. Kunstlikud värvained võivad olla seotud hüperaktiivsuse ja käitumisprobleemidega lastel ja selle tõttu tuleks neid vältida.
- Želatiin
- Paljud kummikommid sisaldavad želatiini, mis on valmistatud loomade luudest, kõõlustest ja nahast. See ei pruugi olla probleem kõigile, kuid taimetoitlased ja veganid peaksid seda vältima. Lisaks võivad mõned inimesed olla želatiini suhtes allergilised.
Kuidas meie Boost Yourselfis maiuseid valime?
Boost Yourselfis loogika maiustuste valikul on väga lihtne – võtame oma tootevalikusse tooted, millel on hoolikalt valitud koostis ja mis ei sisalda üleval välja toodud magusaineid ja kunstlikke lisaaineid. Lisame ka alati juurde, kas toode on vegan ja/või gluteenivaba.
Meie kõige populaarsem maiustuste bränd on Yummikommid, kelle valikus on nii kummikomme, pulgakomme kui ka lutsukomme.
Yummikommid teeb eriliseks see, et kommide maitse ja vitamiinid tulevad päris puuviljadest, need ei sisalda allergeene ja need on vabad kunstlikest värvainetest ja kõrge fruktoosisisaldusega maisisiirupist. Lisaks sisaldavad kommid väga väikses koguses suhrkut, mis tähendab, et peale kommide söömist ei teki hüperaktiivsust.
Loodetavasti leiab poelettidelt varsti rohkem jamavabasid maiuseid.
Seniks aga naudi Boost Yourselfi Tervisekaubamaja valikut:
Kasutatud kirjandus:
- Bray, G., & Popkin, B. (2014). Dietary Sugar and Body Weight: Have We Reached a Crisis in the Epidemic of Obesity and Diabetes? Diabetes Care, 37(4), 950-956. DOI: 10.2337/dc13-2085.
- Chi, D. (2013). Reducing Alaska Native paediatric oral health disparities: a systematic review of oral health interventions and a case study on multilevel strategies to reduce sugar-sweetened beverage intake. International Journal of Circumpolar Health, 72. DOI: 10.3402/ijch.v72i0.21066.
- Debras, C., Chazelas, E., Sellem, L. et al. (2022). Artificial sweeteners and risk of cardiovascular diseases: results from the prospective NutriNet-Santé cohort. The BMJ.
- Debras, C., Chazelas, E., Srour, B. et al. (2022). Artificial sweeteners and cancer risk: Results from the NutriNet-Santé population-based cohort study. PLoS Medicine.
- EFSA (Euroopa Toiduohutusamet). (2016). Re-evaluation of titanium dioxide (E 171) as a food additive.
- FDA (USA Toidu- ja Ravimiamet). (2021). Color Additives: FDA’s Regulatory Process and Historical Perspectives.
- Yu, Z., Wang, Y., Henderson, I., Guo, J. (2021). Artificial sweeteners stimulate horizontal transfer of extracellular antibiotic resistance genes through natural transformation. The ISME Journal.