Niisiis sa kuulsid tuttavalt või lugesid blogist, et vanuse kasvades lõpetab meie keha kollageeni tootmise ning tulemuseks on kortsud nahal, nõrgad küüned, naksuvad liigesed ning longus ja sära kaotanud juuksed. Kui aga kollageeni toidulisandina igapäevaselt tarbida, siis saab justkui keha vananemisele pidurit tõmmata ning igavest noorust nautida? Peaaegu. Hea uudis on see, et kollageeni tarbimine tõesti aitab vananemisega kaasnevatele nähtusele tublisti leevendust leida, kuid kui tahad kollageeni efektiivsust maksimumini viia, siis on meil sulle selleks viis suurepärast soovitust.
Kui kollageeni võtad, siis lisa oma menüüsse ka C-vitamiini
C-vitamiin on organismile abiks kollageeni suunamisel nendesse piirkondadesse (küüned, juuksed, nahk), kus selle tase madal on ning suurendab oluliselt selle imendumist. Seega võiks öelda, et need kaks komponenti täiendavad teineteist. Lisaks sellele aitab C-vitamiin võidelda oksüdatiivse stressi vastu, mille pikaajaline mõju avaldub ka nendes keha kulumise sümptomites, mida sa kollageeni abiga parandada püüad, näiteks näonahk või seedimine.
Me ei soovita kollageeni blenderdada
Kuna kollageeni puhul on tegemist valguga, siis liigne blenderdamine võib valgu struktuuri lõhkuda ning seetõttu selle efektiivsust vähendada. Blenderdamine ei muuda kindlasti sinu kollageeni kasutuks, kuid kui soovid seda siiski smuutile lisada, soovitame seda teha pärast smuuti valmistamist selle sisse segada.
Kollageeni võtmine on maraton, mitte sprint
Minimaalne aeg, enne kui kollageeni igapäevasest võtmisest võid muutusi märgata, on kolm kuud. Seega on hea nipp siduda kollageeni manustamine mõne sellise tegevusega, mida sa juba niigi igapäevaselt teed, näiteks lisa kollageen enda hommikukohvile või pärastlõunasele teele. Samas võid kollageeni lisada mahlale, keefirile või kakaole, valikuid on lõputult ning katsetades leiad kindlasti endale kõige sobivama variandi. Seega, kui on tõeline kavatsus kollageeni võtta, siis tasub hea hinna korral pikema aja varu juba ette ära osta.
Ensüümid määravad kõigi toidulisandite efektiivsuse
Ensüümid on bioloogilised katalüsaatorid (enamasti valgud), mis kiirendavad keemilisi reaktsioone, sealhulgas ka seedimist. Kui meie kehal on ensüümide tasakaal paigast ära, või pole teatud ensüüme piisavalt, siis ei jõua meie organism manustatud toidulisanditest vajalikku ja kasulikku kätte saada ning lühidalt öeldes läbib nii kollageen, C-vitamiin, aga ka kõik teised toidud ja toidulisandid meie seedetrakti nii, et meil jääb sealt hulk aineid saamata. Õnneks on ensüüme võimalik võtta toidulisandina ning tasakaal organismis taastata. Ensüümide kohta saad lähemalt lugeda siit.
Said kollageeniga tugevad küüned, aga mitte siledat nahka?
Kollageeni tase meie kehas mõjutab liigeseid, juukseid, nahka, soolestikku, luid, küüsi ja veel palju teisi piirkondi. Kui keha hakkab saama kollageeni juurde, siis kahjuks ei saa me kontrollida, kuhu ta esimesena seda lisanduvat kollageeni suunama hakkab. Näiteks sina hakkasid võtma kollageeni parema naha jaoks, kuid sinu organism leiab, et liigesed vajavad hetkel kollageeni rohkem ning saadab selle sinna. See aga ei tähenda, et näonahk kollageeni ei saaks, sest kui liigestele on kollageeni saanud piisavalt, siis hakkab su organism seda ka mujale suunama. Päeva lõpuks on kollageen liim, mis meie keha koos hoiab ning siin tasub keha usaldada.
Kuigi kollageen on toidulisandina äärmiselt kasulik ja vajalik nii noorusliku välimuse ja füüsilise võimekuse säilitamiseks, ei eksisteeri kollageeni võtmine vaakumis teistest tervist mõjutavatest teguritest. Tervislikud muutused võtavad aega, ka jõusaalis on esimesed tulemused märgatavad alles paari kuu möödudes.
Me Boost Yourselfis oleme need sammud juba omal nahal läbi proovinud ning kui tead ka mõnda head nippi, võid seda julgelt meiega jagada.