Kampaania on ellu kutsutud, et tõsta esile liikumist edendavaid inimesi

VAATA VIDEOSARJA
Siit lehelt leiad 30 + tasuta intervjuud tippsportlaste ja inspireerivate inimestega! Vaata intervjuusid.

TULE VESTLEMA
Tänaseks on meie vestlusi vaadanud 347 123 inimest. Kui soovid meie facebooki kanalil 40 000 kliendiga oma liikumise või toitumise lugu jagada, siis kirjuta meile info@boostyourself.ee

TAGI ENNAST ÄRA
Tunnustame liikujaid, kes postitavad sotsiaalmeediasse oma liikumisest pildi kasutades hashtagi #minavalinliikumise
Kampaaniat toetab meie vegan proteiinide UUS sari!
Me vajame valku ehk proteiini selleks, et rakud saaksid kasvada ja uueneda. Valgud on peamiseks komponendiks meie lihastes, nahas, siseorganites – eriti ajus ja südames – silmades, küüntes ja juustes. Samuti on vaja valke immuunsüsteemil antikehade tootmiseks, mis kaitsevad organismi viiruste ja põletike eest.

Miks tarbida?
Valkude põhiülesanne on organismi kasvamise, ehituse ja arengu tagamine. Lisaks tagavad organismi tugeva ning toimiva immuunsüsteemi.

Kui palju me valku vajame?
Valkudega on soovitatav katta 10–20% päevasest toiduenergiast. Inimene, kelle energiavajadus on 2000 kcal, peaks päevas tarbima: 0,1 x 2000 kcal/4 kcal = 50 g kuni 0,20 x 2000 kcal/4 kcal = 100 g valke.

Mis saab kui me valku ei tarbi?
Tõsine valgupuudus viib ödeemi ja lihasnõrkuse tekkele ning juuste ja naha muutustele. Valkude defitsiit esineb sageli koos energiapuudusega, mis on tingitud valkude alatoitumusest.


Taimne valk on keskkonnasõbralikum, jätkusuutlikum ja loomasõbralikum.

Taimne valk on kehale kasulikum kui loomne valk, sest taimed sisaldavad palju rohkem vitamiine, mineraalaineid, kiudaineid ja antioksüdante.

Tarbides taimset valku on su kehal seda lihtsam omandada. See ei tekita puhitust ega raskust kõhus.

Kõik meie taimse valgu tooted sisaldavad jaanikauna ehk kaarobit, mis aitab kontrollida söögiisu.
Kaarob aitab suurendada täiskõhutunnet ja vähendada söögiisu. See omakorda aitab vähendada kehakaalu. Ideaalne lahendus selleks, et ka pärast trenni püsiks kõht täis ja õhtused näksimised jääksid olemata.


PIIRATUD KOGUS
Taimne valk + camu-camu
C-vitamiin aitab oksüdatiivse stressi ja väsimuse vastu.
13.90 € / 11.10 €

Kristina Kuusk on vehklemise maailmameister, kes alustas spordialaga tegelemist juba väikse tüdrukuna. Vehklemine on psühholoogiliselt väga raske ala, sest tihti tuleb vastased mängus üle kavaldada. Samuti on põnev ümberkehastumise moment, sest spordialal saab võistelda nii individuaalselt kui ka võistkonnas. Seega mängib Kuusk ühel päeval tiimikaaslaste vastu ning teisel päeval hoopis teineteise eest. Nii vaimselt kui ka füüsiliselt tugevana püsimiseks on vehkleja hindamatu kaaslane treeningutel Boost Yourselfi taimne valk!

Ervin Toots on suure südamega rammumees, kes on juba väiksest saadik katsetanud erinevaid spordialasid kuni pea 13 aastat tagasi jõudis ta jõusaali treeninguteni. Pärast seda on mehe kehaline areng olnud hüppeline. Mees peab treeningute juures ka väga palju sööma ning seejuures muidugi ka valku! Rammumees jagab Boost Yourselfi väärtusi, olles väga sihikindel ning “Teeme ära!” mentaliteediga. Ja mis veel! Toots tarbib Boost Yourselfi treeningsarja taimset valku, mis ei tekita kõhus raskustunnet!

Gätly Valge alustas jooksmisega 31-aastaselt, kui ta oli saanud kolme lapse emaks. Ta sai aru, et vajab sellise spordialaga tegelemist, mis ei sõltu ajast ega kohast ning nii jõudis ta jooksmiseni. Seejärel hakkas ta ka teiste seas levitama sõnumit, et iga päev 5 km liikuda on väga hea nii vaimule kui ka kehale ning naine leidis sadu mõttekaaslasi. Boost Yourselfi toodetest meeldib liikumisentusiastile enim puhastav Detox ning kollageen kohvile, mis on tema hommikurutiini lahutamatu osa!

Bikiiniftnessist
Täna on Teedu vestluskaaslaseks bikiinifitnessist Jana Teder, kelle puhul on eriline see, et ta alustas tippspordiga oma elus üsna hilja. See aga ei tähendanud Tederi jaoks midagi, sest tee tippu oli väga kiire!
Bikiinifitnessi teeb naise sõnul eriliseks tasakaal spordiala jõulisuse ja naiselikkuse vahel. Tule kuula Jana mõtteid enda teekonnast ja bikiinifitnessist lähemalt!

Mootorrattasportlane
Sel korral on Teedu vestluskaaslaseks mootorrattasportlane Tanel Leok, kes on pärit Leokite dünastiast Võrumaalt.
Terve tema pere on tegelenud või tegeleb edukalt mootorrattaspordiga! Päris võimas, eksole! Mees on küll tippspordi tänaseks lõpetanud, kuid teatud võistlustel võib teda veel võistlemas näha küll. Nüüd on tema suurem tähelepanu aga mootorratta noortespordi arendamisel. Tegu on ühe peatamatu raudse mehega, kellel on tohutu tahtmine ja siht silme ees olnud kogu elu. Tule kuula lähemalt!

Maastikurattasõitja
Meie püstolreporter Teet on valmis järgmiseks intervjuuks!
Juba teist korda on tema vestluskaaslaseks Janika Lõiv, kes tegeleb maastikurattasõiduga. Naine on jõudnud viie aastaga harrastussportlasest rattamaailma eliiti.
Sel suvel tegi Lõiv Tokyos OLÜMPIADEBÜÜDI. Tule kuula, kuidas tal see läks!

Võrkpallur
Sel korral on meie vestluskaaslaseks võrkpallur Kert Toobal.
Sportlane on Eesti rahvuskoondise raudvara, sest ta on Eesti koondist esindanud juba aastast 2001 ning on kokku Eest tiimi eest mänginud 308 mängu!
Võrkpallipisiku sai mees endale väikse poisina, kui alustas teise klassi õpilasena pallimänguga. Tule kuula lähemalt!
Pildi autor: Jake Ferra

Sõudja
Sel korral on meie vestluskaaslaseks sõudja Allar Raja.
Mees on sõudnud 1995. aastast saadik ning on pika sportlaskarjääri jooksul saavutanud palju. Just hiljutigi naasis ta Tokyo olümpiamängudelt neljapaadi kuuenda kohaga ning valmistub nüüd juba 2024. aasta Pariisi olümpiamängudeks!
Sportlane on tuntud ka oma põhjalikkuse poolest, ta tahab alati kõike hästi teha ning kergekäeliselt mees asjadest läbi ei lähe!

kümnevõistleja
Sel korral on meie vestluskaaslaseks kümnevõistleja Janek Õiglane.
Mees on lapsepõlve veetnud Vändras, kus sõpradega kokku saades sai alati palju sportida. Sealt on pärit ka kergejõustiklase spordipisik. Sportlane suundus 2020. aastal USAsse treenima ning on rahul keskkonnavahetusega.
Tule kuula, kuidas Õiglasel läheb ja kuidas hoiab tema end motiveerituna liikuma!

Rammumees
Sel korral on meie vestluskaaslaseks rammumees Ervin Toots.
Mehe lemmikpaik on jõusaal, kus ta treenib 5-6 korda nädalas.
Veel 2009. aastal kaalus mees vaid 74 kg ning suutis aastatega kaalu kasvatada kaks korda! Tule kuula, kuidas see tal õnnestus!

laskesuusataja
Regina Oja on laskesuusataja, kes jõudis laskesuusatamiseni 16-aastase tüdrukuna, kui ühendas kaks lemmikala – murdmaasuusatamise ja laskejooksu. Siiani pole ta seda otsust kahetsenud!
Naine usub, et raske töö ja fookuse hoidmisega on võimalik teha suuri tegusid. Ühel päeval loodab ka Regina Oja end olümpial näha ning kes teab, ehk juhtub see juba 2022. aasta taliolümpiamängudel Pekingis!

Kümnevõistleja
Tegu on kolmekordse noorteklasside tiitlivõistluste medaliomanikuga ning sel suvel esindas sportlane Eestit ka Tokyos toimunud olümpiamängudel, kus saavutas eestlastest kümnevõistlejatest parima koha!
Ermile meeldib unistada suurelt – 9000 punkti asemel võistlustel unistab ta lausa 9200 punktist. Sellega järgib ta ütlust: “Sea endale nii kõrged eesmärgid, et sul pole nende täitumisel enam midagi teha”.

Endine jalgpallur
Paide linnameeskonna spordidirektor
Sel korral vestleme endise jalgpalluri Gert Kamsiga, kes on olnud FC Flora kapten, mänginud Eesti jalgpallikoondises ja tegutseb nüüd Paide linnameeskonna spordidirektorina.
Kams jõudis professionaalse jalgpalli mängimiseni oma elus üsna hilja, sest tegeles noorena mitme spordialaga korraga. Sellegipoolest jäi Kams oma jalgpallikarjääriga väga rahule ning ei kahetse midagi.
Pildi autor: Martin Ahven

Vehklemise maailmameister
Kristina Kuusk on vehklemise maailmameister, kes alustas spordialaga tegelemist juba väikse tüdrukuna.
Vehklemine on psühholoogiliselt väga raske ala, sest tihti tuleb vastased mängus üle kavaldada.
Samuti on põnev ümberkehastumise moment, sest spordialal saab võistleda nii individuaalselt kui ka võistkonnas. Seega mängib Kuusk ühel päeval tiimikaaslaste vastu ning teisel päeval hoopis teineteise eest.

Ujuja
Kregor Zirk on mitmekordne Eesti meister, kes püstitas hiljuti toimunud Tokyo olümpial Eesti rekordi 400 m vabalt ujumises!
Zirk on treeninud viimased aastad Türgis ning tal on õnnestunud sportida koos maailma parimate ujujatega, kellelt on ta palju õppinud.
Poiss on valmis unistuste nimel pingutama ning kui hooaja lõpus tekib igatsus sõprade ja puhkuse järele, suudab ta sellele vastu panna ning saab stardis olles aru, mille nimel on eelnevalt pingutanud.

Tennisist
Maria Lota Kaul on tennist mänginud juba 5-aastaselt saadik. Oma 16-aastase tennisekarjääri jooksul on tal õnnestunud võita lausa 3 Eesti meistritiitlit. Tennisemängud kestavad enamasti tunde ning nõuavad mentaalset tugevust kogu mängu vältel, kuna tihti ollakse lahingus eelkõige iseendaga.
Seetõttu on tennisisti arvates väga tähtis olla võistlustel hetkes ning keskenduda ühele punktile korraga.
Pildi autor: Ksenia Gureeva, Sportland

Püstolreporter isiklikult!
Kui tavapäraselt on Teet intervjueerija rollis, siis enne suvepuhkust võtame ette just tema enda liikumise.
Teet on seitsmendat hooaega taliujuja ja üleüldse spordientusiast, kes on teinud erinevaid liikumisalaseid väljakutseid juba aastaid – öistest ekstreemidest 100-kilomeetriste süstavõistlusteni välja.
Räägime meeste vaimsest tervisest, enese proovile panekust ja kõigest sellest, mida Teet sel suvel oma liikumisega ette võtab.

Surfarid, kes elavad bussis!
Kas bussis elamine tundub võimatu väljakutsena? Sel korral vestleme Roosi Nõgisto ja Madis Põdraga, kes just sellise vahva ettevõtmise nimega Bussielu on käsile võtnud.
Oma päevi sisustavad nad surfates, surfipoes töötades ja bussiga ringi sõites. Paari parim sõber on tuul, sest oma vaba aja ringreisid sätivad nad just sinna ilmakaarde, kus tuul kõige tugevam on.
Vestleme nendega sellisest sõna otseses mõttes liikuvast elustiilist ja surfamisest. Intervjuu viib läbi Boost Yourselfi projekti „Mina valin liikumise“ kommunikatsiooniassistent Angela Lill.

Näojooga treener
Liikumine liikumata? Jah. Näos on üle 50 lihase, mida me igapäevaselt ei kasuta. Toome teie ette näojooga saladused. Sel korral tutvustame eriti põnevat liikumisstiili – näojoot.
Herbazeni looja ja näojooga treener Mai-Liis Kivistik ütleb, et regulaarne praktiseerimine aitab tõestatult vananemise vastu, parandab naha struktuuri, kvaliteeti ja hoiab ära selle lõtvumise.
Tema juhendamisel teeme live-intervjuus kaasa mõned popimad harjutused. Näojoogat teeb teisel pool ekraani kaasa intervjueerija Angela Lill, kes on ühtlasi ka Boost Yourselfi projekti „Mina valin liikumise“ kommunikatsiooniassistent.

Vibuprintsess
Kas teadsite, et meil on Eestis olemas päris oma vibuprintsess? Tema nimi on Rita-Anette Kohava, ta on vibukütt ja jahinaine ning tal on ette näidata medaleid nii vibulaskmise MMilt kui EMilt.
Kas vibulaskmine on üldse spordiala ja miks me sellest kõigest nii vähe kuulnud oleme?
Rändame ajas tagasi ja vaatame, kas ja kuidas saab vibuga tänapäeval jahil käia.

Soomaa mitteametlik peaminister
Soomaa.com
Aivar Ruukel on ökoturismi ideede „maaletooja“, loodusturismi edendaja, pühendunud fennougrist ja Soomaa mitteametlik peaminister.
Mees on matku korraldanud mitukümmend aastat ja tundub, et ta ei väsi. Soomaa turismindust arendav ettevõtja Aivar Ruukel pärjati aastal 2020 Lääne-Eesti parimaks turismiarendajaks.
Räägime liikumisest ja turismist. Kuidas ja kas muuta oma elustiil elatiseks?

“Loodus tahab meie lapsi tagasi!”
Kuidas saada lapsed loodusesse? Ikka vanemate eeskujul.
Sel korral vestleme Ants ja Helen Kariga. Nende loodud pereettevõte Kari Outdoors usub, et tõelisi looduselamusi saab ikka ja ainult mugavustsooni nihutades. Ka lastel. Oleme ausad. Online-koolitunnid ja vabaaja nutipandeemia on teinud meie lapsed päriselus parajaks “zombiks”.
Kuulame Karide ideid, kuidas saada lapsed jälle loodusesse, et nad kuuleks, mis laule laulavad linnud ja saaks teada, kuidas lõhnab mets. Uurime, miks on nemad oma liikumiseks valinud just koos toimetamise ja kohaks looduse, ning millest üldse alustama peaks, kui tahaks sel suvel perega rohkem metsas liikuda.

Kogemusnõustaja
Figuuritajate ellukutsuja
Merike on oma südameasjaks võtnud selle, et viia just naised tervisliku elu poole läbi mõttemaailma muutmise, liikumise ja teadliku toitumise.
Arutame, millest võib olla tingitud see, et just naiste kaalunumber on aastatega tervislikumaks muutunud. Lisaks uurime, mis võimalusi on täna loodud, et alustada teadliku kaalulangetamise teekonda ja lisada sinna ka mõtlemine ja liikumine.

Eesti maastikuratta koondise liige
Tegeleb maastikurattasõiduga. Tema peamiseks alaks on olümpiakross ja ta on Eesti maastikuratta koondise liige.
Ta on suutnud tõusta UCI rahvusvahelises edetabelis 400. kohalt maailma top 15 sõitja hulka.
Tule kuulama, kuidas elab, treenib, hingab ja mõtleb üks maailmatasemel rattasportlane – ehk saad sinagi mõne nipi, kuidas rattaspordiga alustada.

“Jooks on Lahe” eestvedaja
Räägime jooksmisest ja sellest, kuidas sellega üldse alustada.
Uurime, kas joosta saab igaüks ja mida see meie keha ja vaimuga teeb.
Gätly teeb ka jooksu väljakutseid – uurime kuidas ja miks.

Romet Vaino on metaloodus.ee blogi looja; “Peegel karu silmades” autor; seikleja
Teda kutsutakse ka Raplamaa oma “Mowgliks”. Ta on mees, kes hakkas blogima oma seiklustest loodusmaastikel, et näidata, kuidas metsikuses liikumine muudab kulgeja sisemaailma.
Mees ise ütleb, et tänaseks on tühi tunne hingest kadunud ja ta peab end õnnelikuks inimeseks.
Räägimegi matkamisest, liikumisest looduses ja sellest, kuidas ja kas see inimest õnnelikumaks muudab.

Treenikerttuga.com eestvedaja
Pilatese treener
Treener Kerttu sõnul on Pilates treening, mis keskendub eelkõige keha tasakaalule ning kere-ja süvalihastele. Treeningu puhul mängib kvaliteet palju suuremat rolli kui kvantiteet, mistõttu on spordialale iseloomulik liikumine aeglane ja kontrollitud.
Kerttu Tänava sõnul on väga tähtis pöörata tähelepanu lisaks kardiotreeningutele ka lihastreeningutele ning pilates on selleks sobiv variant alates noortest eakateni ja tavainimestest tippsportlasteni.
Kerttu Tänav ütles, et tasakaal on kõige alus.

Red Bull Athlete; Slackline Performer
Võiksime ju võtta Värska mehest eeskuju ja proovida ära slackline treeningu, mis maakeeli on köiel turnimine?
Mis mees on Jaan Roose, kes on võitnud mitu mainekat võistlust, osalenud Madonna “MDNA” turneel ja on tänaseks Red Bulli ametlik sportlane.
Ja see kõige põletavam küsimus – kuidas siis ikka saada Red Bulli sportlaseks?

Movement Tallinn looja
Kuidas kasvada treeneriks ja miks valida just selline liikumistüüp, mis nõuab pigem väga tugevat pühendumist?
Mis on movement Tallinn ja miks see loodud sai?
Uurime, kuidas treenida koos füüsisega ka oma vaimu ja saame teada, miks nimetatakse Asko Külmsaart teatud ringkondades Eesti oma Ido Portaliks.

Myfitness klubide Baltikumi treeningute juht
Räägime kodus treenimisest, õige treeningu valimisest ja üldisest treeningmotivatsioonist.
Mida teeb üks treeningute juht igapäevaselt ja kuidas üldse koostada treeninguid erinevate kehatüüpide, võimete ja soovidega inimestele.
Ja põhiline küsimus on ju ikkagi see, et kuidas laiskusest üle olla?

Wim Hof meetodi maaletooja ja koolitaja
Miks küll valida oma liikumiseks jäävees ujumine? Räägime ausalt ära, mis värk siis ikka on selle taliujumisega.
Miks on sellest saanud kultus ja kuidas ja kas see siis tegelikult kasulik on?

FC FLORA PRESIDENT
Miks on Pelle valinud enda südameasjaks just jalgpalli arendamise Eestis. Mis seisus on Eesti jalgpall? Kas peale on kasvamas noori jalgpallureid?
Liikumiskultuuri arendamise puhul ei saa me vaadata üle ega ümber meie noortest.