Rasedus ja lapseootel smuutid - Boost_Yourself

Toitumisnõustaja Elis Nikolai: milline supertoidusegu on parim rasedale või imetavale emale?


Millised supertoite peaksid tarbima raseduse ajal või imetades, et toetada organismi kõikide vajalike toitainetega? Soovitusi jagab toitumisnõustaja Elis Nikolai. 

Lapseootus vaieldamatult imeline aeg, kuid tihti ka see aeg, mil naised hakkavad rohkem on toitumisele tähelepanu pöörama. See on ju aeg, kus ei tehta toiduvalikuid ainult enda vajadustest lähtuvalt, sest kõik, mis ema suhu pistab jõuab ka looteni.

Üldiselt ei pea rasedusaegne menüü tohutult tavapärasest toitumisest erinema, muidugi mõningate teada-tuntud eranditega ning kuna meie poole on pöördunud nii mitmed lapseootel ja imetavad naised mitmete küsimustega, mis puudutavad just supertoidusegusid, siis mõtlesimegi, et paneme kogu vajaliku info siia kokku ja loodame, et sellest on paljudele tulevastele ja praegustele superemadele kasu.

Milliseid supertoidusegusid võiksid lapseootel ja imetavad emad muretult tarbida?

Paljusid lapseootel emasid vaevab raseduse jooksul kõhukinnisus. On leitud, et rasedusaegne kõhukinnisus vaevab lausa igat teist naist. Põhjuseid selleks on mitmeid, üks võib muidugi olla tavapärane vähene vedeliku tarbimine, vähene liikumine ja kiudainevaene toit, kui rasedusaegset kõhukinnisust võib tekitada ka loote kasvuga kaasnev kehamassi suurenemine ning pikem toidu seedetrakti läbimise aeg, mis omakorda võib olla tingitud hormonaalsetest muudatustest.

Igatahes tasub rasedusaegse kõhukinnisusega tegeleda ning mitte lasta sellel süveneda. Siinkohal võib appi tulla Boost Yourselfi Digestion segu, mis sisaldab lisaks supertoitudele ka Eesti Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse väljatöötatud kiudainesegu. Just need nii vajalikud kiudained on midagi, mis soodustavad korrapärast seedimist ja hoiavad ära selle ebameeldiva kõhukinnisuse.

Raseduse ajal toimub ema immuunsüsteemis muudatused, mis on vägagi vajalikud loote suhtes immuuntolerantsi tekitamiseks. Seega toimuvad ema organismis ümberkohanemised, mis võivad immuunsüsteemi ka nõrgestada.

Seda on ka paljud emad ise märganud, et lapseootuse ajal olid nad veidi vastuvõtlikumad erinevatele viirustele. Immuunsüsteemi nõrgenemine on ka üheks põhjuseks, miks kipub just lapseootel naisi seennakkus kimbutama. Lisaks üleüldisele tervislikule toitumisele, mõõdukale füüsilisele koormusele ning stressi vältimisele, aitab immuunsüsteemi tugevdada ka meie Boost Yourselfi Immunity supertoidusegu, mille ühes portsjonis on lausa 200% päevasest C-vitamiini vajadusest.

Kuna rasedus, eriti sellele järgnev võib kohati kindlasti olla üsnagi stressirohke ning ka unetunde jääb väikese beebi kõrvalt harjumatult väheseks, siis just selliste murede tekkides võib aidata Healthy Weight Relax supertoidusegu. See segu on eriti magneesiumirohke, magneesium on juba teada-tuntud stressi tundemärkide vähendaja. Tasub ka teada, et raseduse ajal organismi magneesiumivajadus suureneb, seda seetõttu, et lapseootuse ajal vere hulk suureneb ning nii väljub neerude kaudu ka rohkem magneesiumi. Magneesiumi puudus võib olla ka põhjus, miks on pärast rasedust keeruline tekkinud lisakilodest lahti saada.

(11 arvustust)
19.90

Immunity supertoidusegu smuutidele 150 g

Siin on sulle maitsev lahendus, mis toetab su immuunsüsteemi! Immunity on uus eriti kõrge loodusliku C-vitamiini sisaldusega supertoidusegu.

 • 1 tl = 3 sidruni jagu C-vitamiini!
 • C-vitamiini sisaldus ühes portsjonis 200% päevasest vajadusest.
 • C-vitamiin toetab immuunsüsteemi normaalset toimimist.
 • Ei sisalda lisaaineid ega lisatud suhkruid.
 • 100% mahe ja looduslikud koostisosad.
 • Sobib kogu perele, ka lastele.
 • TASUTA kaasa väljaprinditud smuutiretseptid!
(11 arvustust)
19.90
(11 arvustust)
23.90

Digestion supertoidusegu smuutidele 200 g

Digestion supertoidusegu on kõrge kiudainesisaldusega toode, et tunneksid end kergelt iga päev.

 • 4 kiudaineterikast supertoitu!
 • Sisaldab Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse (TFTAK) teadlaste väljatöötatud kiudainete segu, mis põhineb veeslahustuvatel kiudainetel.
 • Rikas kaltsiumi poolest, mis toetab seedeensüümide tööd.
 • Sobib suurepäraselt kõikidesse smuutidesse.
 • Sisaldab vaid looduslikult esinevaid suhkruid.
 • TASUTA kaasa väljaprinditud smuutiretseptid!
(11 arvustust)
23.90
UUS!
(16 arvustust)
24.90

Healthy Weight Relax supertoidusegu 200 g

Sirli tagasiside: “Lisaks sentimeetritele kadus ka väsimus!
Mareta tagasiside: “-5 kg ja number väiksemad püksid!
Kareth: “Kogu mu elu muutus – kaotasin 6 kg, olen taas rõõmus, energiline ja tahet täis!

Oled väsinud erinevatest toitumispiirangutest, mis tegelikult ei aita lisakilodest vabaneda? Soovid enda ellu lihtsat lahendust, mis hoiaks kõikuva kehakaalu stabiilsena ja meeleolu tipus? Vabane lisakilodest, raskustundest kõhus, magusaisudest ja väsimusest Healthy Weight supersmuutidega.

 • Eestis toodetud ja 100% puhas mahetooraine
 • Ei sisalda lisaaineid ega lisatud suhkruid
 • TASUTA kaasa väljaprinditud smuutiretseptid
 • Telli kõik ühes kombopakkumine -20% koos TASUTA saatmisega
 • Sobib ka imetavale emale
 • Fitlap soovitab
(16 arvustust)
24.90

Muidugi ei saa üle ega ümber ka paljude lapseootel naiste murekohast – igasuguseid isud just nende kõige enim „patuste“ toitude järele, mis omakorda võivad kaasa aidata liigsele kaalutõusule. Muidugi on kaalutõus raseduse normaalne ja igati oluline osa, kuid mõnikord on kaalutõus liiga kiire ja lisakilosid tuleb lapseootuse ajal juurde liialt palju. Tea, et soovituslik kaaluiive raseduse ajal on 10-15 kg.

Just nende isude ning liigse kaalutõusu kontrollimiseks võib julgelt smuutide joomise režiimi jätkata, raseduse ajal võiks piirduda ühe smuutiga päevas, ning abiks on ka Healthy Weight supertoidusegu, mis annab smuutile väge juurde, toitainerikas smuuti hoiab omakorda kõhu kauem täis ning aitab vältida ka liigset magusaisu.

Puuviljadest tasuks oluliselt väiksemas koguses süüa/smuutile lisada ananassi, mis sisaldab sellist ensüümi nagu bromelaiin, mida peetake naturaalseks sünnituse esilekutsujaks ja ilmselgelt pole seda enne raseduse lõppu vaja.

Muidugi aitab Healthy Weight segu ka pärast sünnitamist taas soovitud kehakaalu jõuda.

Supertoidusegude kogused võiksid ka lapseootel ja imetavatel emadel jääda pakendil olevate soovituste piiridesse ehk 1-2 supilusikat segu smuuti kohta on igati mõistlik kogus.

Milliseid supertoidusegusid võiksid lapseootel ja imetavad emad pigem vältida?

Kindlasti ei saa väita, et mõned supertoidusegud oleksid lapseootuse ja imetamise ajal kuidagi ohtlikud ja neid ei tohiks kohe kindlasti tarbida, kuid pigem soovitan just alljärgnevate asemel mõni teine segu valida.

Näiteks Energy segu sisaldab sellist muidu väga vägevat supertoitu nagu Maca. Maca ja raseduse kohta on liikvel palju infot – ühelt poolt soovitatakse seda raseduse ajal pigem mitte tarbida, teisalt on leitud, et ka sellel supertoidul võib olla lapseootel naisele kasulikku mõju. Peamised põhjused, miks soovitatakse raseduse ajal mitte Macat tarbida on selle taime võime naise organismis testosterooni taset tõsta, mis omakorda võib last ootava naise tervist mõjutada. Samuti võib Maca tarbimine kiirendada südame löögikiirust, tulitavat valu/tunnet rinnus kui ka magamatust.

Maca on ikkagi ergutava toimega supertoit ja ergutavad ained, nagu näiteks ka kofeiin ei ole niikuinii raseduse ajal soovituslikud. Küll aga võib lapseootuse ja imetamise ajal tassike kohvi asendada Yerba Mate teega, see aitab seedimist turgutada ning annab mõnusa sujuva energialaksu.

Palju on uuritud ka seda, kas lapseootuse ajal võib detox kuuri läbida, kasutades meie selleks tarbeks kokku pandud supertoidusegu. Iseenesest ei tee raseduse ajal aeg-ajalt Detox supertoidusegu smuutidele lisamine paha, kuid kolmepäevast puhastuskuuri ei soovitaks ma lapseootel naisel kindlasti teha. Igasugused ekstreemsemad puhastused/paastumised/dieedid ei ole raseduse korral kindlasti vajalikud, sest just sellel ajal võiks naine oma kehaga eriti hellalt käituda ja sellised organismi „ehmatavad“ kuurid võivad hoopis negatiivselt mõjuda. Naised aga, kellel on mõni autoimmuunhaigus, nagu näiteks luupus või reumatoidartriit võiksid meie detox segus sisalduvat spirulinat pigem nii raseduse kui ka muul ajal vältida.

Rinnapiimaga toitmisel tuleb supertoidusegu valimisel ja tegelikult üldse menüü planeerimisel arvestada ka sellega, et tugevamate allergeenide suhtes võib beebil allergiline reaktsioon tekkida. Ettevaatlikum tasub kindlasti olla toorkakao ja üldse šokolaadiga. Toorkakaod sisaldab meie toorkakaoga kollageeni pulber, šokolaadimaitseline Healthy Weight segu, Workout ning ka Crunchy segu. Samuti tasub beebi allergilise reaktsiooni kahtluse korral jälgida ka tumepunaste juur-ja puuviljade ning marjade tarbimist – meie supertoidusegudes on esindatud mustikad ja maasikad, mida võiks pigem kahtluse korral vältida.

Tutvu supertoidusegudega lähemalt siia klikkides

Mida peaks teadma kollageeni ja raseduse kohta?

Kollageen on ikkagi toidulisand ning lapseootuse ja imetamise ajal tasuks oma arsti või ämmaemandana enne mõne toidulisandi tarvitama hakkamist kindlasti konsulteerida.

Omalt poolt võin öelda, et ei ole leitud vastunäidustusi raseduse ja imetamise ajal kollageeni tarbimisele. Seda isegi soovitatakse venitusarmide vältimiseks ning kuna rasedus mõjutab luude ainevahetust ning imetamise ajal on kaltsiumi kulu tavapärasest suurem, võib rasedus-ja imetamisaegne kollageeni tarbimine hilisemat luuhõrenemist vältida.

-10%

Terve seedimine = Tugev immuunsüsteem

Sellest vitamiinikombost leiad kõik vajaliku, et toetada enda organismi ja tervist puhaste, looduslike ja vitamiinirikaste supertoitudega.

 • Diestion supertoidusegu kurkumi, aaloeekstrakti, baobabi (ahvileivapuu vili) ja arooniaga lisab sinu toidukorrale vajaliku koguse kiudaineid mis aitab hoida seedimise normaalsena.
 • 1 tl Immunity segu = 3 sidruni jagu C-vitamiini ehk 200% päevasest vajadusest
 • Kõrge C-vitamiini sisaldus toetab immuunsüsteemi normaalset toimimist
 • Ei sisalda lisaaineid ega lisatud suhkruid
 • 100% mahe ja looduslikud koostisosad
 • Parima tulemuse saavutamiseks soovitame tooteid tarbida samas smuutis koos
 • TASUTA kaasa väljaprinditud smuutiretseptid
43.80 39.40
-10%

Vitamiinikombo immuunsusele

Sellest vitamiinikombost leiad kõik vajaliku, et toetada enda organismi ja tervist puhaste, looduslike ja vitamiinirikaste supertoitudega.

 • Balance supertoidusegu sisaldab väekaid marju nagu metsmustikas, aroonia, astelpaju, goji, kibuvits ja camu camu. Ühes 200g pakis on kasutatud 1kg värskeid marju.
 • 1 tl Immunity segu = 3 sidruni jagu C-vitamiini ehk 200% päevasest vajadusest
 • Kõrge C-vitamiini sisaldus toetab immuunsüsteemi normaalset toimimist
 • Ei sisalda lisaaineid ega lisatud suhkruid
 • 100% mahe ja looduslikud koostisosad
 • Parima tulemuse saavutamiseks soovitame tooteid tarbida samas smuutis koos
 • TASUTA kaasa väljaprinditud smuutiretseptid
43.80 39.42
-10%

Kollageeni kuur : vaarikas ja karusmari

Kollageeni ja inuliiniga rikastatud supertoidusegud toetavad su naha, juuste ja küünte tervist. Nüüd võid unustada kallid iluprotseduurid ning saad särada ja end hästi tunda.

 • Sisaldab kollageeni, et toetada organismis toodetavaid valguvarusid.
 • Segus kasutatud loomne kollageen on kergesti omastatav.
 • Sisaldab inuliini, mis on kõrge kiudainesisaldusega ja soolestiku heade bakterite kasvu soodustava toimega.
 • Sisaldab kõrgel määral vaske, mis toetab naha ja juuste normaalse pigmentatsiooni tekkimist.
 • Sobib tarbimiseks nii veega kui lisamiseks juba eelnevalt valmistatud smuutile.
 • Soovitame teha vähemalt 30-päevase kollageeni kuuri, kuid parimate tulemuste saavutamiseks soovitame tarbida kollageeni 90-180 päeva järjest.
 • Ei sisalda lisaaineid ega lisatud suhkruid.
 • Kombosse kuuluvad vaarika- ja karusmarjamaitseline kollageeni segu.
 • Komboga saad kaasa ka kollageeni ilukuuri tegemiseks väljaprinditud kalendri ja juhised.
51.80 46.62

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

[]