Sirli: “Kuidas väikesest muudatusest sai suurem elustiili muutus”


Miks sa otsustasid teha 3-päevast Detox-kuuri?

Avastasin Boost Yourself tooted enda jaoks oma onutütre Heidi blogi kaudu, kus ta rääkis oma 3-päevasest Detox kogemusest. Huvi tärkas ja jäi mind kuhugi kuklasse mitmeks kuuks kummitama, kuniks saabus september 2016 ning otsustasin samuti tellimuse teha. Olime jõudnud abikaasaga punkti, kus kimbutasid suured ülekilod (kolisin 4 aastat tagasi Austraaliasse ja töö ning elustiili muutusega kogusin märkamatult selle ajaga umbes 20 kg endale juurde) ning otsisime tulutult midagi, mis meie toitumisharjumistele uue ja tervislikuma kickstarti annaks.

Olin proovinud erinevaid toitumis- ja treeningkavasid ning vändanud iga päev üle 20km jalgrattaga, kuid isegi kui esialgu väikeseid tulemusi märgata oli, ajasin endale päeva lõpuks ikka igasugu jama suust sisse. Vabanduseks sai alati toodud kiire töögraafik ja ajanappus ning et “homme hakkan tervislikuks”. Samas smuutid on mulle alati meeldinud ja leidsin, et see oleks hea viis ka abikaasale näidata, et tõesti oleneb, mida endale suust sisse ajada ning et trenni tegemine üksi kedagi tervislikuks ei muuda, kui toidulaual vaid ebatervislikud valikud on.

Mida kartsid kõige rohkem enne Detox smuutikuuri algust?

Enne Detoxi algust kartsin kõige rohkem, et kõht läheb jube tühjaks ning ei suuda kolme päeva lõpetada. Veidi oli hirm ka nõrga enesetunde ja peavalude ees, kuna elan väga niiskes ja kuumas troopilises kliimas. Tundsin tühja kõhtu veidi lõunaste ja õhtuste smuutide vahel, kuna sinna jäi pikem paus kui näiteks hommiku- ja lõunasöögi vahele. Aga siis proovisin rohkem teed ja vett juua alati ning nõrkust või tugevat peavalu ei täheldanud – ei olnud ka eelnevalt suur kohvisõber nagunii.

Milline oli sinu jaoks raskeim päev ja miks?

Raskeim päev oli viimane ehk kolmas päev. Seda peaasjalikult seetõttu, et töö tõttu olen palju ümbritsetud toiduga ning sel päeval olin lisaks hommikusöögile restoranis tööl ka õhtul. Kuna töötame aga abikaasaga koos, siis hoidsime üksteist ikkagi järje peal ja ajastasime õhtused smuutid samale ajale, et siis toidu valmistamise ja serveerimise kõrvalt neid juua ning nälga ja isusid kustutada.

Milline oli enesetunne pärast 3 päeva smuutitamist?

Enesetunne peale 3-päevast smuutitamist oli imehea.
Kaotasin 2,7 kg, enesetunne oli kerge, energiat oli kordades rohkem ja samuti ka teotahet. “Paks tunne” oli peast kadunud ja kõik oli palju selgem.

Kas piirdusite 3 päevaga või tegite pikemalt?

Mina tegin Detox kuuri 3 päeva, abikaasa tegi kokku… 17 päeva! Meil sai Detox pulber vahepeal otsa, kuid ta jätkas siiski 3-4 smuutit päevas koos Balance seguga. Mina jõin selle kahe nädala jooksul tavaliselt 1-2 smuutit (õhtusöök oli alati smuuti ja ülepäeviti ka hommikusöök) ning lõunaks sõin midagi kerget ja tervislikku tavaliselt (püreesupp, salat vms). 18. päeval oli minu sünnipäev – alustasime smuutiga, lõunaks pakkisime endale tervisliku pikniku kaasa ja õhtusöögiks läksime restorani, kus premeerisime end suure mereannivaagnaga kahele, hahaa!

Kas smuutidest on kujunenud igapäevane harjumus?

Smuutidest on täielikult kujunenud igapäevane harjumus. Tavaliselt teeme neid endale hommikuks ja tihti ka õhtusöögiks, eriti siis kui ise tööl oleme. Või kui on olnud suurema söömaga päevad, siis sellele järgneb tavaliselt smuutipäev. Oleme nüüdseks Detox-kuuri teinud ka teist korda ja piirdusime seekord mõlemad kolme päevaga. Ühel hetkel saab lihtsalt vedelal kujul söömisest veidi liig ning tuleb tekstuuri igatsus peale 🙂

Küll on see suur smuutitamine saanud mu isud palju rohkem kontrolli alla ja selle asemel, et nälja korral näiteks Snickersi järgi haarata, viskan kiirelt puuviljad blenderisse ja joon oma smuutit – kõht saab täis, enesetunne on hea ja ei pea süümepiinu tundma. Seda enam, et siinses piirkonnas on praegusel aastaajal kõik troopilised puuviljad kergesti kättesaadavad.

Oleme abikaasaga kaotanud kokku üle 20kg

Boost Yourself segudega alustamisest saadik oleme abikaasaga kaotanud kokku üle 20kg… sama palju on veel minna, aga me poleks elu sees ette kujutanud, et nii lühikese aja ja väikse vaevaga selliseid tulemusi näeks! Abikaasa oli täiesti hämmingus ja nüüdseks näeme nii selgelt, kus meie toidulaual varem vead olid – oleme pea kõik varasemad halvad harjumused selja taha jätnud. Eks tuleb ikka ette patupäevi, kuid üldjoontes on pea valikute tegemisel palju selgem ja olen õppinud oma keha kuulama.

Mis oleks sinu soovitus teistele alustavatele smuutitajatele?

Minu suurim soovitus algajale smuutitajale on olla avatud erinevate maitsete ja koosluste osas. Katseta ja proovi erinevaid puu- ja juurvilju ning leia need, mis just sulle maitsevad. Tänapäeva maailm on ju “suhkrumaailm” ning oleme unustanud, kuidas puhas toit tegelikult maitseb. Detox supertoidusegu võib esialgu olla väga võõra maitsega, kuid maitsemeeled harjuvad üsna kiirelt ümber ja enam ma näiteks ei tunnegi selle maitset smuutide sees.

Kuidas sina ise ka smuutikuuri teha saada, loe siin.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga