Detox puhastuskuur roheliste smuutidega annab parema enesetunde

Siiri: 8-ndat korda Detox smuutikuurile


Siiri on üks väheseid, kes teeb läbi 8-ndat korda 3-päevase puhastuskuuri roheliste smuutidega. Tal läheb enesetunne iga korraga ainult paremaks ja smuutide tegemine on nakatanud teda nii, et sügavkülmas on pidevalt ruumipuudus. Miks ta seda teeb ja kuidas on smuutid tema elu mõjutanud?

“Ma avastasin smuutid enda jaoks 2015. aasta sügisel. Olin juba enne mõelnud, et peaks neid tarbima ning leidsin Boost Yourself’i supertoidusegud, mis motiveerisid erinevaid smuutisid katsetama,”, räägib Siiri oma smuutide joomise algusest. Sama aasta novembris sai ta sünnipäevaks esimese blenderi ja detsembris tellis juba esimesed pakid – Balance ja Detox segu. Siis ei jäänud tal midagi muud üle, kui sukelduda smuutide maitsvasse maailma.

8-ndat korda 3-päevane Detox puhastuskuur

2. aprillil alustab Siiri oma 8-ndat Detox puhastuskuuri. “Kõik need korrad on olnud erinevad. Mäletan, et esimene kord oli kõige raskem, kuna enne seda jõin palju kohvi ja keha polnud smuutidega harjunud. Võrdluseks, näiteks viimasel korral ma ei joonud kolme smuutit päevas, vaid piisas lausa kahest.” Siiri töötab kokana ja enamus challenge’id on ta viibinud just tööl. “Loomulikult on keeruline samal ajal süüa teha ja toidulõhnade sees olla, aga olen siiamaani hakkama saanud,” ütleb ta vapralt.

Paar challenge’t on Siiril õnnestunud nautida ka vabadel päevadel, siis on ta käinud jalutamas ja ujumas. “Kõige raskemad on olnud vist talvised challenge’d, sest siis peale tee ju midagi sooja ei söö, mul on siis alati juba teisel päeval väga külm hakanud.”
Sul tekib küsimus, et miks ta seda teeb?

Pärast Detox puhastuskuuri on mu enesetunne väga hea, kerge on olla ja tean, et olen enda jaoks kolm päeva midagi head teinud.

“Ma olen kindlasti hakanud rohkem puuvilju ja rohelist tarbima, tulemuseks on see, et sügavkülmas on pidevalt ruumipuudus, sest marjad, spinat ja banaan võtavad suurema osa,” räägib Siiri.

Smuutid tõid menüüsse palju kasulikku

“Ma pole kindlasti kunagi varem nii palju spinatit, avokaadot ja mangot enne tarbinud. Tegelikult on lisandunud veel kale ehk siis lehtkapsas, seda ma küll enne smuutide joomist ei tarbinud, kuid nüüd on seda mul kogu aeg sügavkülmas,” loetleb Siiri kasulikke toitaineid, mis tema menüüsse järjekindlalt kuuluvad.

Detox Challenge eel tal erilist rituaali ei ole, kuid vaimselt selleks valmistub juba paar päeva enne. “Olen lihtsalt eelmisel päeval juba kergemalt söönud ja õhtul smuutit joonud. Samuti teen alati lapsele paariks päevaks söögi valmis, et ta saaks seda soojendada ja käin poes, et kodus oleks kõik vajalik olemas,” lausub Siiri ja lisab, et iga challenge muutub eelmisest kergemaks.

Siiri sõnul on pärast Detox puhastuskuuri keeruline hakata nii-öelda uuesti päris toitu sööma. “Kõike nagu tahaks, aga ei taha kohe hakata igasugu jama ka sööma. Teengi siis tavaliselt järgmise päeva hommikul kas smuutit või natuke putru ja lõunaks püreesuppi, mis on põhimõtteliselt ju ka nagu smuuti ainult, et soe,” räägib ta oma Detox Challenge järgsest harjumusest.

Julgustab Detox Challenge’t kaasa tegema

Lemmikretsepti pole Siiril selle ajaga välja kujunenud, kuna talle meeldib katsetada mitmeid maitseid. “Alguses tegin puhastuskuuri ajal kõik smuutid erinevad, proovisin kõik retseptid läbi, mis kaasas olid. Tavaliselt on mul selleks ajaks varutud apelsine, avokaadosid, banaani, ananassi, spinatit ja mangot. Need on põhilised koostisosad, millest mu smuutid koosnevad, lisaks veel pirni ja õuna. Kui smuutikaussi teen, siis lisan ka erinevaid marju, mida tavaliselt leidub sügavkülmas, mis on suvel ema aiast või metsast korjatud.” Siiri soovitab Detox Challenge’t kaasa teha eelkõige hea enesetunde pärast.

Mingis mõttes on see ka eneseületus, peab ennast ikka distsiplineerima. Soovitan kogu vajamineva kraami eelnevatel päevadel valmis osta ja alguses kindlasti järgida retsepte, need on väga head. Ja Detox supertoidusegu maitsega peab harjuma, mu meelest on see väga hea. Ja mind on alati teotanud Boost Yourself’i tiimi toetus kogu challenge aja!

Detox puhastuskuur roheliste tervislike smuutidega

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga