Sandra Vabarna

Sandra Sillamaa kogemus: “Keha oli kuidagi väsinud ja tahtsin uut energiat”


Mul on autos ainult 1 CD plaat. Ostsin selle 2015. aastal Viljandi folgilt, kui esimest korda Trad.Attack!’i live`s esinemas kuulsin ja see oli lihtsalt nii kaasahaarav ning minu jaoks täiesti midagi uut ja teistsugust. Ise imestasin… Sven ja folkmuusika?

Ma polnud sellist muusikat kunagi varem kuulnud, aga see meeldis mulle ja Viljandist Saaremaale tagasi sõites käis see plaat alguses lõpuni 9 korda! Muusika oli põhjas ja mõtlesin oma peas: “Püüan edaspidi vähem arvata ja olla uute asjade suhtes avatuma meelega!”

Nii sai minust Trad.Attack!’i fänn ja seda enam suur au oli näha, kuidas nende torupillimängija 3-päevast smuutikuuri kaasa tegi ja Instagramis jagas. Kuigi me oleme saatnud Boost Yourselfi tooteid inimestele proovimiseks, ei ole Sandra üks neist. Kusagilt leidis ta meid ise üles ja teadis, et tal on vaja oma blenderile hääled sisse lüüa, sest keha vajas enne Trad Attacki järgmisi maailmavallutusi restarti.

Kui kaua sa smuutisid oled joonud ja kuidas sa need enda jaoks avastasid?

Smuutid on juba ammu olnud minu toidulaual, aga seda väga juhuslikult ja harva. Olen varasemalt joonud smuutisid, aga mitte regulaarselt. Siis, kui tuju tuleb. Nüüd tegin läbi 3-päevase Detox smuutikuuri ja pärast seda otsustasin jätkata nii, et õhtusöögi asendan smuutiga.

Boost Yourself Detox supertoidusegu roheline smuuti

Miks sul tuli mõte proovida 3-päevast Detox challenge’it?

Olin juba ammu näinud sotsiaalmeedias Boost Yourself’i ja isegi ükskord ostnud Detox supertoitude segu, aga see lõpes paari üksiku smuuti tegemisega. Eks see kuskil kuklas oli kogu aeg ja tuli jälle silme ette, kui mõtlesin, et keha on kuidagi väsinud ja kinni ja tahaks mingit uut energiat.

Varasemalt olen käinud paastumas, aga seekord seda ei soovinud teha. Ja mõtlesin, et proovin siis 3-päevast Detox challenge’it. Ja mulle meeldivad igasugused väljakutsed.

Mis oli sinu põhjus seda teha?

Tahtsin restarti.

Mida sa enda jaoks tahtsid selle käigus avastada?

Anda kehale puhkust, ennast proovile panna, isusid vähendada.

Kuidas läks sinu esimene päev?

Esimene päev oli väga kerge. Olin kodus ja tegin värskeid smuutisid. Vahele jõin Yerba Mate teed. Kerge oli magama minna ja ärgata. Energiapuudust küll ei olnud ja smuutid olid väga maitsvad. Teine ja kolmas päev olid aga katsumus, sest olin pikad päevad tööl ja sain hilja magama minna.

Lisaks pidin teisel päeval smuutid kaasa tegema ja need ikka ei ole päris nii head kui värsked smuutid. Oleneb ka, millist smuutit teed – osad on ka eelnevalt valmis tehtuna head. Ma arvan, et kui oleksin kodus olnud, oleks see kindlasti lihtsam olnud. Aga sellegipoolest sain hakkama.

Boost yourself 3 päevane Boost Yourself

Mis tundega sa pärast 3-päevast smuutikuuri järgmisel hommikul ärkasid?

Väga mõnus oli! Kerge, värske. Lisaks kaalu langusele oli ka keha tõesti puhtam. Kuidas ma seda tean? Lisaks enesetundele peegeldab väga palju meie keha olukorda keel! Kui see on roosa ja puhas, siis on ka kehal hästi. Minul tavaliselt ei ole, aga pärast seda kuuri oli täiesti roosa!

Eelneval õhtul mõtlesin, et kui ma vastu pean, siis neljandal päeval luban endal kõike süüa – aga minu üllatuseks ei olnud igasuguste asjade isu üldse! Vastupidi – tahtsin värsket ja taimetoitu.

Siiamaani ei ole liha tahtnud. Ka muid loomseid tooteid olen minimaalselt söönud (natuke juustu). Ei taha seda puhtust rikkuda ja toitun väga tervislikult praegu.

Sinu 2 soovitust neile, kes soovivad sama asja teha?

Tehke värskeid smuutisid ehk siis vahetult enne nende tarbimist. Ja võtke pigem rahulikud päevad selleks ette, et keha saaks harjuda ja vajadusel oleks võimalus magada, sest kindlasti on see alguses kehale šokk ja ümberhäälestumine.

Jälgige, mis teie keha ja meelega toimub ja  nautige muutust, ka raskemaid hetki, sest sa teed kehale ühe suure heateo.

Sven

Artikli avafoto Sandrast: Jelena Rudi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga