Boost Yourself Detox kuur ja smuutid

Emma: “Minu esimene detox – kuula oma keha!”


Kujutage ette, et olete sattunud Anonüümsete JunkFood-Hoolikute kogunemisele. Järjekorras järgmine, oma loo jagaja, on tagasihoidliku olemisega tüdruk. Ta tõuseb toolilt ning lausub:

“Minu nimi on Emma. Ma olen 24-aastane ning mulle meeldib ebatervislikult toituda. Coca-Cola’t  joon iga päev, kummikomme söön vähemalt 2 korda nädalas ning ühe mac & cheese päeva teeme elukaaslasega igal nädalal. Ma tean mida te mõtlete, aga ei… mind ei ajendanud siia tulema soov kaalu kaotada, sest seda olen juba teinud.”

Hiljem selgitab ta, et oli piimatoodetest loobumisega eelneva kolme aastaga kokku kaotanud 15 kilo.

“Minu bioloogia õpetaja rääkis meile kunagi, et keha hakkab valmistuma suremiseks juba 25-nda eluaasta saabudes. 18-nda ja 25-nda eluaasta vahel on uuesti moodustuvate rakkude summa tasakaalus surevate rakkudega. Pärast 25-ndat eluaastat läheb surevate rakkude osakaal n-ö juhtima. Kõik otsused mida me enda keha eest pärast seda teeme leiavad viisi meid kas tänada või noomida kõrges eas. Niisiis… kas ma tahan olla 60-aastasena maailmas ringireisiv UNICEF’i rahvusvaheline hea tahte saadik nagu Audrey Hepburn või apteekrile südamerohu kalliduse üle kurtev väsinud vanamemm? Mina valin esimese.”

DETOX CHALLENGE – PÄEV I

Olin ennast vaimselt ette valmistanud selleks, et esimene päev on kõige hullem. Tegelikkuses kulges see ääretult ladusalt. Energiat oli rohkem kui kohustusi mille tegemisel seda rakendada, seedimine oli suurepärane ning näonahk lõi särama nagu lapseootel naisel. Mul on loomulikult hästi laiguline näonahk ning nagu aamen kirikus leian ka üldiselt sealt igal õhtul ühe kutsumata külalise – vistriku. Seetõttu üllatusin meeldivalt kui kohtasin enne magamaminekut peeglis justkui photoshopitud näolapiga kaunist naist.

DETOX CHALLENGE – PÄEV II

Kui esimene päev oli justkui detox challenge’i propaganda siis juba teise päeva lõunaks vaatasin smuutisid samasuguse vastumeelsusega nagu väike laps spinatit. Eelmise päeva õhtuks saavutatud lame kõht oleks toidukordade möödumisel justkui järjest korvpalle alla neelanud. Seedimisraskuste tõttu kadus ka energia, millest tulenevalt veetsin terve päeva diivanil teki sees animafilme vaadates. Ainus mis säilis oli särav näonahk. Et kõhugaasid meie suhtes olevat kirge ei lämmataks otsustasin oma keha kuulata ning piirduda kahe päevaga.

MINU LOO ÕPPETUND

Täna, kolmandal päeval, tagasi mõeldes oleksin piirdunud alguses ainult ühe päevaga. Kuula oma keha! Kui tunned, et kolm päeva käib sinu kehale üle jõu siis alusta ühega. Järgmine kord proovi teha juba kaks ning kui tunned, et oled valmis siis kolm. See ei tee sinust kaotajat, see teeb sinust inimese. Oma kogemuse põhjal võin öelda, et ebatervislikult toitumiselt ainult smuutide peale üleminek on võrreldav esmasel jõusaali külastamisel koheselt kõige suuremate raskuste tõstmisega – suure tõenäosusega ei saa sa tänu valutavatele lihastele järgmisel päeval voodistki välja. Seega parem usaldada oma sisetunnet kohe kui kannata kõik kolm päeva hambad ristis ära, mille tagajärjel ei taha sa järgmised pool aastat smuutidest kuuldagi (mis juhtus minu elukaaslasega).

Teiseks soovitaksin MITTE kunagi (loe seda mitu korda) sundida kedagi endaga seda teekonda kaasa tegema. Teise inimese halb tuju võib kiirelt lõpu teha ka sinu entusiasmile, eriti inimese kes elab sinuga ühe katuse all.

Viimane nõuanne on naistele kes mõtlevad anda oma challenge’le stardipaugu menstruatsiooni alguses või loetud päevad enne seda. Lükake puhastuse tegemine edasi. Loetud päevad enne menstruatsiooni algust nõuab keha rohkem toitu. Smuutide joomine ei pruugi tekkinud isusid rahuldada, millest tulenevalt võid muutuda pahuraks ning a) katkestada või b) minna lõpuni, aga vihata hiljem nii ennast kui smuutisid. Menstruatsioonitsükkel on sinu keha loomulik puhastumise viis. Tehes detox challenge’it menstruatsiooni ajal üritad sa lihtsalt teha seda mida sinu keha juba loomulikul viisil teeb. Energia saamise asemel võib see hoopis sinust viimasegi välja imeda.

Ülim detox elustiil on mitte suitsetamine, treenimine ja tervislik ning tasakaalustatud dieet. Kõikidest katsumustest hoolimata usun tänaseni, et smuutide joomine on vaieldamatult kasulik nii sinu sisemisele kui välisele minale. Mina jätsin challenge’i seekord küll pooleli, aga ühe toidukorrana päevas on smuutid minu menüüs kindlasti võitnud auhinnalise koha. Kuula *Ott Leplandi häälega* oma keha! Mõnele sobib puhastada oma keha smuutidega ühel päeval nädalas, teine sooritab ilma raskusteta detox challenge’i korra kvartalis ning kolmas joob smuutisid ühe toidukorrana iga päev. Katseta julgelt erinevate variantidega, sest ainult nii õpid tunnetama mis nendest just sinu kehale sobib.

Emma

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga