Mia Brit: Kuidas tulla välja laktoositalumatusest?


Mia Brit Ots on meie põline smuutihoolik, kelle toidutalumatus viis teda suurepärase elustiili muudatuseni. Nüüdseks õpib ta personaaltreeneriks ning soovib ka teisi aidata parema eluviisi juurde…

Olulisem sellest, mis toimub Sinu ümber, on see, mis toimub Sinu sees. Hetk, kui õppisin märkama, et see, kuidas ennast tunnen, mõjutab palju seda, milliseid valikuid teen, sain aru, et ennast on võimalik nii-nii palju paremini tunda ehk lugu sellest, kuidas Mia Brit jõudis smuutiharjumuse ja piimavabaduse juurde.

Kõik sai alguse unistest hommikutest

Ülikooli ajal arvasin, et asi on kohvis, sest ma polnud varem nii palju kohvi joonud. Tellisime sõbrannaga Yerba Mate tee kahe peale proovimiseks ja sealt sai alguse minu hommikurutiin. Tunne oli kergem..

Kui Sven ja Teet smuutirevolutsiooni esimesi samme tegid, sattusin Facebookis Boost Yourselfi reklaami peale, kus pakuti võimalust erinevaid supertoidusegusid väiksemates pakikestes proovimiseks tellida.

Ostukorvi kinnitades jäi pilk pidama Yerba Mate tee peal, mille tutvustus ütles “Annab joojale rohkem energiat kui kohv”. Ülikoolis, kui hommikused loengud olid tihtipeale unised, tundus see hea diil, tellisin sõbrannaga prooviks. Esimene side Boost Yourselfiga oli loodud!

Boost Yourself Yerba Mate tee

Lisaks unistele hommikutele kimbutasid Miat ka rängad kõhuvalud

Olin tegelikult harjunud nende kõhuprobleemidega, ei osanud toiduga isegi seost luua. Restoranis söömise tulemus oli iga kord üks ja sama – “paistes kõht”, kõhukrambid, raske seedimine, halb enesetunne, väsimus. Mingil hetkel tundus see iseendale normaalne.

Ma isegi ei mäletanud enam, et teisiti üleüldse võiks olla. Paar-kolm aastat tagasi ütles mu elukaaslane õigel hetkel, et päris “okei” see ei ole ja juhatas mind esmalt minu murega perearsti juurde.

Alustuseks täitsin perearsti juhiste järgi toitumispäevikut. Analüüsisime arstiga minu toitu, aga lahendust murele ei leidnud. Arst nii muuseas ütles, et “Mine tee lihtsalt huvi pärast SYNLABis laktoosi- ja gluteenitalumatuse test.”

Probleem seal ennast peitiski – piimasuhkrut lõhustava ensüümi laktaas osaline puudus. Tegu ei ole primaarse ehk geneetiliselt päritava laktoositalumatusega, sekundaarne laktoositalumatus võib tekkida soolestiku ajutisest kahjustusest mõne haiguse, alatoitumise või mõne teise teguri tagajärjel.

Laktoositalumatuse ehk hüpolaktaasia põhjuseks on inimorganismi võimetus toota piisavalt laktaasi ehk ensüümi, mis lõhustab piimasuhkrut ehk laktoosi.

Väikesed muudatused viivad suurte tulemusteni

Alguses oli keeruline oma menüüle nn “kapitaalremont” teha. Olin harjunud päris palju piimatooteid tarbima nagu enamik põhjamaalasi. Kodujuust, kohupiim, piimaga kohv, koorekastmed, pannkoogid – you name it!

Aga et rõõm probleemile lahenduse leidmisest oli suur, oli ka uudishimu ja huvi ennast harima hakata. Lugesin toidublogisid, retseptiraamatuid, katsetasin alternatiivseid piimasid ja kogu see uus maailm muutus aina põnevamaks! See tunne kui mu kõht enam ei valutanud peale söömist oli imeline. Hea enesetunne motiveeris mind.

Supertoidusegud muutusid suureks abimeheks ja sõbraks

Kui piimatooted menüüst välja jäid, siis tellisin endale ka Detoxi ja Balance esimesed supertoidusegud. Sealt muutusid smuutid ja supertoidusegud nii loomulikuks osaks minu päevast. Kui sain aru, et nii hea on olla ilma kõhuvaludeta siis igasugune investeering enda kehasse on parim otsus üldse.

Muidu olin harjunud hommikuti piimaga putru tegema, kuid nüüdseks on muutunud need smuutide vastu.. Ainuke mure hommikul on, et kas täna teha marjast smuutit või hoopis üks roheline?

Kui remont menüüle oli tehtud, toidust saadud head enesetunnet (uuesti!) kogetud, oli sportlik huvi, kas saab äkki ennast veel paremini tunda? YerbaMate oli sel ajal hommikurutiini kindel osa ja jõudsin Boost Yourself’i kodulehele ringiga tagasi. Näidispakenditest said minu lemmikuks roheline Detox ja marjane Balance, täiendasin nende varu uue tellimusega.

Sellest hetkest alates on supertoidusegud minu köögis aukohal olnud. Varasem piimaga hommikupudru harjumus vahetus toitaineterikka ja väeka hommikusmuuti vastu. Erinevate maitsete põld siin on piiritu, väike komponendi vahetus teeb igal hommikul smuutist justkui uue toidu. Täna on hommikusöök minu lemmik osa päevast!

Mia Briti lemmikretsept:

Toit ei tohi Sinult võtta energiat, tema eesmärk on Sulle anda energiat. Kui aga süsteemis on error, siis see valem ei toimi, keha kulutab energiat, et errorist vabaneda.

Ma arvan, et mida rohkem õpime kuulama oma keha, pakume talle seda, mida ta viisakalt küsib, seda rohkem mõistame, et kõige olulisem on see, mis toimub meie sees. Kui Sinu süsteemis on error, ära lepi sellega, ole vajadusel jonnakalt sihikindel, aga leia see error üles.

Iga pisike investeering iseendasse on olnud väärt seda, kuidas ennast igal uuel hommikul tunnen 🙂

-10%
(18 arvustust)
38.40

Detox Challenge stardipakett + TASUTA saatmine

See kombopakkumine sisaldab kõike, mida vajad detox puhastuskuuri ideaalseks õnnestumiseks.

  • Detoxi koostises on 4 rohelist supertoitu ja rohkelt C-vitamiini.
  • Yerba Mate tee on hea alternatiiv kohvile.
  • Crunchy seemnesegu – kasulikud seemned smuutile lisamiseks.
  • Gluteenivaba.
  • Pane end kirja siin ja saadame detox kuuri juhendi koos retseptidega sulle meilile.
  • JAMAVABA toode ei sisalda lisaaineid.
  • Tasume sinu eest saatmiskulu 2.69€, kui tellid üle 35€.
  • Registreeru Boost Yourselfi püsikliendiks ja teeni iga ostuga 5% raha tagasi.
Tootekood: A00191 Kategooriad: , , ,
(18 arvustust)
38.40

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga