Rohelised smuutiretseptid

Marise Detox-kuur: “Olin väsinud ja organism vaja turgutust.”


Kaua sa smuutisid oled joonud ja kust tuli mõte proovida 3-päevast Detox smuutikuuri?

Smuutisid hakkasin jooma jaanuarikuu alguses. Tulles tagasi oma 2-nädalaselt puhkuselt, tundsin,et oleks vaja oma organismi kuidagi turgutada ja teha väike puhastus. Avades Facebooki, vaatas mulle vastu Boost Yourself ning lugedes teie postitust, teadsin kohe, mida mul vaja on.

Mis oli sinu põhjus seda teha?

Alguses ma muidugi kahtlesin, et tulen 3-päevase Detox smuutikuuriga toime, sest tegelen väga aktiivselt spordiga ning toit ja kohv on minu jaoks väga olulised. 5 tassi kohvi päevas oli täiesti normaalne. Võisin isegi enne magama minekut kohvi juua, mis tähendas seda, et kohvi kui erguti mulle enam ei mõjunud. Pigem olin koguaeg väsinud. Lisaks liigsele kohvi tarbimisele oli mul meeletu magusaisu. Pakk komme või suur šokolaad korraga ära süüa ei olnud minu jaoks mingi probleem.

Kuidas läks sinu esimene päev?

Esimese päeva hommik oli nagu hommik ikka, kuid tavapärase pudru asemel vaatas mulle taldrikust vastu roheline smuuti. Lisasin peale värskeid marju ja vaatepilt läks veel värvilisemaks. Kohvi asemel tegin mate teed. Kõik see oli minu jaoks alguses võõras, kuid kui algus sai tehtud, tuli selle päevaga lõpuni minna. Kui tundsin, et kõht tühjaks läks, siis jõin yerba mate teed, mis aitas näljatunnet vähendada. Lõunast ja õhtust smuutit ootasin ma väga, sest vahepeal käisin trennis ning kõht läks eriti tühjaks. Esimese päeva lõpus tundsin ennast tegelikult  väga hästi. Olin enda üle uhke,et selle päva täpselt 100%-selt täitsin, nii nagu vaja.

Kuidas see mõjutas sinu trennirutiini?

Järgmised 2 päeva läksid juba kergemalt. Kõige parem nende kolme päeva jooksul oli see,et mul ei tekkinud mitte kordagi magusa ja kohvi isu. Need 3 detox-kuuri päeva langesid täpselt minu kolmepäevase väga raske treenerikoolituse päevale, kuid ma sain sellega suurepäraselt hakkama. 3-tunnises praktilises osas tundsin ennast nagu energiapomm.

Mis tundega sa pärast 3-päevast smuutikuuri järgmisel hommikul ärkasid?

Pärast kolmandat päeva teadsin, et jätkan smuutide ja mate tee joomist. Pärast treeninguid, mis lõppevad hilja õhtul, asendan õhtusöögi Workout smuutiga, mis täidab korralikult minu kõhu ning eelkõige sisaldab kõiki vajalikke toitaineid, mida minu organism vajab.

Tänaseks on kindel koht vähemalt ühel smuutil minu päevas. Kohvi tarbin maksimaalselt ühe tassi päevas, sest mate teest saan palju rohkem energiat 🙂

Veel üks asi – kohe pärast 3-päevast Detox smuutikuuri käisin operatsioonil, pärast mida ei saanud ma 3 nädalat tahket toitu süüa. Kuna mul oli eelnevalt läbitud 3-päevane smuutikuur, siis teadsin, et saan taastumisperioodiga hakkama. Lisaks vaatas minu operatsioonijärgse toidukava üle ka toitumisnõustaja, kes kiitis smuutisegude koostisaineid.

On sul mõni soovitus neile, kes otsivad enda toitumises tervislikumaid lahendusi?

Kui sa tunned, et oled väsinud ja vajad mõnusat energialaengut, siis julgen kindlasti soovitada Detox smuutikuuri.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga