Mariel Pähkel

Mariel Pähkel: tervislik hommikusöök loob ka kvaliteetse mõtteviisi pikemaks ajaks


Mariel on meiega koos smuutitanud pikka aega. Ta on kirglik smuutide armastaja ja oma tervisliku eluviisiga eeskujuks paljudele. Muideks, hommikusöögita on ta nagu nurisev kass, kes ei ole 24 tundi külmast tuppa saanud ja just smuutid lahendavad tihti selle olukorra.

Millal sa hakkasid smuutisid jooma?

Smuutitanud olen koos suurema õe ja emaga juba lasteaiast saadik, kuid ise olen smuutide vastu tõsisemalt huvi tundnud aastast 2014. See oli hetk, mil otsustasin kardinaalse pöörde oma elustiilis teha.

Varasemalt koosnes smuuti keefirist, apelsinist ja banaanist. Nüüd olen rohkem banaani-marja-spinati ja supertoidusegude poolel, mis on puhtam, tervislikum ja toitvam valik. Tänaseks olen supertoite tarbinud umbes 4-5 aastat.

Milline oli sinu esimene kokkupuude üldse supertoitudega?

Oi see oli ammu, siis kui kunagi Boost Yourselfi Detox Challenge Facebooki üritust nägin. See oli vist 2-3 challenge ja nii ma siis endale viimasel hetkel smuutipulbri tellisingi.

Esimene mõte oli: see maitseb nagu muru! Aga siis hakkasin erinevaid retsepte koostama ja kõik töötas imehästi. Siiani olen Boost Yourselfi üks suurim austaja ja nüüdseks ka brändisaadik!

Millal sulle meeldib smuutisid juua?

Lõunaks! Olen inimene, kellel on hommikuti ja õhtuti vaja midagi närida, kuid lõunaks sobib smuuti ideaalselt. Kiire elutempo juures hommikul kodust kaasa tehtud smuuti on päeva parim osa. Sa tead, mida sa jood ja mis aineid sinu keha saab ning ka seda, et su kõht on täis ja tervis hea.

Milline on sinu hommikusöögi harjumus? Kui oluline on hommikusöök sinu menüüs üldse?

ARMASTAN hommikusööki ülekõige! Minu lemmik on toorkakaopuder vaarikatega ning ega ka üks banaani-kirsi-mandlipiima smuutikauss sellele alla ei jää!

Hommikusöögita olen nagu nurisev kass, kes ei ole 24 tundi külmast tuppa saanud. Ma lihtsalt ei funktsioneeri üldse!

Mis on muutunud, kui asendad hommikused toidukorrad smuutidega?

Minu enesetunne on kergem, kõht püsib imehästi täis ja tuju on ka rõõmsam. Teadmine, et hommikusöök oli ideaalselt tervislik, loob ka tervisliku mõtteviisi.

Milline on sinu lemmikretsept ja lemmik supertoidusegud?

Minu kaks lemmikut:

Kirsi energiasmuuti

 • 1 banaan
 • 1 peotäis kirsse
 • 1 peotäis spinatit
 • 1 klaas mandlipiima
 • Balance ja Energy supertoidusegu

Proteiinismuuti marjadega

 • 1 banaan
 • ⅕ klaas vaarikad ja mustsõstraid
 • 1 peotäis spinatit
 • 1 klaas vett
 • Cacao & Maca proteiinisegu
 • Energy supertoidusegu

Minu vaieldamatult lemmikud supertoidusegud on Energy, Cacao & Maca proteiin ja Balance.

Lihtsad smuutiretseptid

Millega sa muidu tegeled ja milline su päev välja näeb?

Käin koolis, teen trenni, blogin ja pildistan. Hommikuti armastan hommikusööki, siis kihutan kooli. Peale seda teen lemmikspordiklubis, Viljandi MyFitnessis, oma treeningu (armastan jooksmist, HIIT treenigut, BodyCombatit ja BodyAttacki) ning siis liigun koju, et tegeleda pildistamisega Instagrami ja blogi jaoks.

Kui oluline on sinu jaoks tervislikult toituda?

See on väga oluline! Minu arust on see elu alus, nii saab iga inimene oma tervist kontrolli all hoida ning saavutada ja hoida head vormi, mis pole mitte ainult ilus vaid ka tervislik. Minu elustiilis ja enesetundes on päris palju muutunud alates sellest, kui leidsin tee smuutideni. Võin öelda, et kõik on parem. Pole rasket enesetunnet peale sööki, kerge on olla, olen rõõmus ja energiat on rohkem.

Miks sa soovitaksid inimestel supertoite ja smuutisid tarbida?

Need annavad energiat, aitavad kiiretel ja tegusatel päevadel, kui pole aega süüa teha. Saad vitamiine puhtal kujul, mitte ei pea ravimitele raha raiskama. Kõik on olemas, looduslik ja tervislik.

Lisalugemiseks: 7 põhjust, miks peaksid iga päev supertoite sööma

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga