Boost_Yourself-supertoidud

Agneli lugu: “Lõpuks ometi magan ennast lapse kõrval öösiti välja”


Agneli Saat on teinud elustiili muudatuse peale lapse sündi ning tänu supertoitudele saavutanud enda parima tervisliku vormi. Nüüd jagab ta meile enda lugu ja soovitusi, kuidas olla tasakaalus ja terve.

Lapse ilmale tulek on meedia piltidelt vaadates üks suur õnn ja rõõm ning ma ei väidagi, et see pole nii, ent lapse esimene eluaasta kui mitte esimesed kaks aastat, tähendab emmedele magamata öid, mis omakorda toovad mängu stressi, enesetunde languse nii füüsiliselt kui ka vaimselt ja muidugi ka pinged…

Eriti hulluks kujunesid ööd siis, kui beebil oli uneregressioon ja ärkamisi sattus olema 7-10 korda ühe öö jooksul.

Taipasin läbi kurnatuse, et midagi peab muutuma ja otsustasin katsetada hommikusöögi (puder, omlett või võileivad) asemel smuutit. Kuidagi väga huvitavalt sattus saatuse tahtel Facebookis vastu vaatama samal ajal reklaam, mille peale klikates hakkasin uurima Boost Yourselfi erinevaid segusid smuutidele, pidades eelkõige silmas, et olen hetkel imetav ema, kes vajab toidule suure tähega ”V”äärtust, paremat enesetunnet ja une kvaliteedi paranemist.

Mainin siia kohe ära, et ma ei ole seda sorti tarbija, kes lihtsalt mingi reklaami peale ostu hakkab planeerima.

Ma lähen ostma siis, kui mul on toodet vaja.

Kuna minu jaoks olid tol hetkel supertoidud üsna võõrad, otsustasin Boostile ise kirjutada. Mainisin kirjas ära oma vajadused ning sain soovitud vastuse konkreetse supertoidusegu soovitusega, milleks oli Relax tervisesegu.

Boost yourself relax
Boost yourself relax

Juba järgmine päev oli pakk käes ning teisel ja…

Kolmandal ööl oli mu unel sõna otseses mõttes teine tähendus

Last öösiti imetama minnes tõusin unest püsti sekundipealt, jäin magama tagasi rahulikult ning hommikuti ärgates ma tundsin end väljapuhanuna ja uskuge mind tulevased või praegused empsid ja nende kaasad, väljapuhanud ema on lihtsalt üks mesimagus lotovõit peale sünnitust ja kellele ei meeldiks olla väljamagatuna ka rahulikum?

Hakkasin smuutisid supertoitudega tarbima iga hommik kohvi kõrvale ning teen seda siiani, nüüdseks pool aastat, iga hommik (preach to that). Mäletan, et esimesel kolmel kuul oli ka seike, kus proovisin meelega tarbida hommikusöögiks midagi muud, aga keha ja vaimne pool oli niivõrd lummatud Boost Yourselfi smuutidest, et miski muu ei toetanud enam sellise mõjuga enesetunnet ja energiat nagu need supersmuutid.

Milliseid muutuseid tundsid?

 • uni paranes, magasin lapse kõrvalt öösiti ärgates end välja
 • välja maganud emme on ahelreaktsioonina toimiv lüli, ehk siis vähenesid pinged ja stress magamatuse tõttu
 • täiesti iseeneslikult hakkasin eelistama oma igapäevases menüüs aedvilju, köögivilju (mäletan, kuidas esimest korda elus olin hull herneste järele koos porgandiga)
 • hakkasin hindama rohkem oma keha läbi selle, mida ma talle energiaallika ja vitamiinide kujul saan pakkuda
 • minu seedimine paranes ja suur mure seoses kõhukinnisusega. Ükskõik kui palju seda ka uskuda ei tahaks, oli ka minul, nagu paljudel teistel naistel peale sünnitust, kõht kinni. Tegu polnud meeldiva probleemiga, sest ma ei räägi siin kergest kõhukinnisusest, vaid ikka meeletut valu tegevas kõhukinnisusest, mille peale arstid soovitasid lahtistit võtta. Mina sain sellest lahti aga igahommikuste supersmuutide abiga (woopwoop).
 • üldine hea enesetunne, mis väljendus energiataseme tõusuga.

Minu puhul kehtib põhimõte, et kõike võib süüa, kui seda mõistlikult teha…

Mõistlikkuse all pean silmas oma kehasignaalide kuulamist ja seda, mida iseendale pakun – toit peaks olema päeva lõikes täisväärtuslik ja rikkalik. Mõistagi, olen ka mina inimene.

Esmakordse emana on juhtunud, et imetamise ja ootamatu elutempo kõrvalt olen kütuseks valinud toite, millel peale vererõhu hüpitamise väärtust tegelikult pole. Selge on see, et supersmuutid on olnud teeviidaks ja suunajaks parema toitumise osas ent kogu tööd ei saa supertoit ka ära teha.

Peab andma iseendast mingi panuse, et toimuks kasulik ja stabiilne muudatus elustiilis.

Lapse kõrvalt tervisliku tasakaalu leida on mõnikord raske, sest iga uus päev on täiesti erinev eelnevast ning ootamatused on igapäeva elu osa. Täna olen parem, kui eile ja homme olen parem, kui täna. Nii lihtne see ongi. Õnneks on minu ema kogu elu olnud üks suurepärane kodukokk. Ta valmistas alati toite otsast lõpuni ise ning presenteeris neid mitmekülgselt.

Meil kõigil on kiire

Usun, et lapsevanem saab teha väga suure sammu selle heaks, milline on lapse söögilaud täiskasvanuna. Kui kõigil on koguaeg kiire-kiire-kiire ja kiirnuudlid on olnud lapse põhiline toit, siis loomulikult ei hinda ta täiskasvanuna sooja kodust putru või aedvilju.

Võin kaks kätt südamel öelda, et olen üks neist, kellele meeldib ahjus tehtud brokkoli ja spargel. Seega olen ka ise alati lapsele rikkaliku valikuga toitu valmistanud ja teen seda ka edaspidi, et temast kasvaks mitmekülgne toituja.

Tervislik toidukord 5 minutiga


Smuutidega on aga lihtne ja kiire paned vastavalt isule koostisosad blenderisse ja ongi valmis. Jääb rohkem aega hommikute nautimiseks. Eelistan alati tarvitada smuutit hommikuti, kuna see annab päeva algusele kerge ja särava stardi, täiskõhutunne püsib lõunani.

Vaata smuutiretsepte siia klikkides

Sinu soovitused imetavatele/rasedatele naistele, et püsida terve ja õnnelik?

Üks kindel soovitus teile armsad praegused ja tulevased emmed on see, et ärge alahinnake oma jõudu.

Jõudu tulla toime kehalise taastumisega peale sünnitust, jõudu hoolitseda enda välimuse eest, jõudu tankida oma keha hea ja tasakaalustatud toiduga, jõudu koduste toimetustega ja kõige rohkem, jõudu hoolitseda oma kõige pisema eest.

Ega see jõud õhust ei tule, seega tuleb teha ise eelnev töö, kus minu puhul on asendamatuks eluosaks osutunud supersmuutid.

Mis on sinu arvates tänapäeva elustiili kõige suurem mure?

Kasutan igapäevaselt sotsmeediat, kust enda kurvastuseks näen tegelikult palju influencereid, kes näitavad nooremale generatsioonile väga järske ja drastilisi toitumissoovitusi. Kui ikka 16-aastane proovib veepaastu kellegi eeskujul, jääb mulle selgusetuks mõjutajate endi eesmärk.

Sageli kuvatakse teistele elu magusamat poolt – rõõmu, edu, rikkust ja ilu, jättes profiililt välja valud, kaotused, raskused ja tagamaad – selle kõige, mis on igapäevane ja normaalne osa elust.

Pealtvaatajale jääb mulje, et suhted peavad olema muinasjutulised, toit peab olema kehtestatud piirimail ja füüsiline vorm viimase moeröögatuse tipul. Me kuulame iseenda asemel liiga palju seda müra enda ümber, kuhu on ääretult lihtne ära kaduda.

Sinu lemmik smuutiretsept?

Siit tulevad minu kaks kõige rõõmsamat smuut retsepti, millele annavad oma väe ja väärtuse juurde Boosti supertoidusegud.

Hommikune energiasmuuti

Hea tuju smuuti

 • 1 sügavkülmutatud banaan
 • 2 peotäit maasikaid
 • 3 spinati kuubikut
 • 100 ml maitsestamata jogurtit
 • Pool klaasi vett
 • 1 spl Healthy Weight Cacao supertoidusegu

Aga miks just Boost Yourself, mitte mõni teine konkureeriv ettevõte?

Vastus on äärmiselt lihtne! Boost Yourselfi pere on tarbijale välja toonud tooted, mis on ausad ja päriselt toimivad, toodete koostisosad on PUHTAD ja igasuguste lisaainete vabad.

Tutvu toodetega siia klikkides

Tarbijana ma alati vaatan ja uurin kõrvalt, et kas brändi enda tegijad ka oma tooteid tarbivad? No müts maha, sellele küsimusele leidsin Instagrami kaudu kiiremini vastuse, kui oodanud oleks!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga