Liis Velsker

Liis Velsker: unista nii suurelt, et lausa hirmus hakkab!


Liis on parim näide sellest, et kõik on võimalik!

Ta on läbi teinud suure elumuutuse, läbides raske teekonna ja kaotades 42kg. Liisi soov on maailma paremaks muuta ja et kõik mäletaksid teda kui tüdrukut, kes muutis maailma positiivsemaks. Kui sa loo lõpuni loed, siis kindlasti julgustab tema lugu ka sind oma unistuste nimel pingutama.

Hall talveilm hakkab suunduma päeva teise poolde. Kohtume Liisiga ühes hubases kesklinna kohvikus, kus ust avades on märgata tema lahket nägu ja säravaid silmi. ‘’Ma ei oleks julgenud mitte kunagi minna kuhugi üksi sööma nagu täna, ma sõin just üksi ühe koogitüki ära, endal spordiriided seljas. See on naljakas, et ma nüüd kiidan ennast selle eest,’’ räägib Liis kelmikalt.

Kes on Liis Velsker ja millise teekonna on ta läbi käinud?

Suurem osa teavad Liisi sotsiaalmeediast, kus ta ausalt ja avameelselt oma teekonda jagab. Paljudele meenub Liis Velsker siis, kui kirjeldada tüdrukut, kes jooksis heategevuse nimel kahe kuuga 500km ja on läbi teinud tohutu elumuutuse. Kui täna istub minu vastas eluterve ja sportlik naine, siis kerides 10 aastat ajas tagasi, see nii paraku ei olnud. ‘’Mäletan väga hästi seda hetke, kui ma vaatasin ennast peeglist ja hakkasin nutma. Ma tundsin, et ma vihkan ennast! Vihkan seda, milline ma välja näen. Olin kogu aeg lükanud seda eemale, kuna see on selline valus teema. Ma mingil hetkel sain aru, milline ma olin ja sellel hetkel käis peas klikk, et asjad peavad muutuma,’’ meenutab ta pöördepunkti oma elus.

Lapsena veetis Liis paljud suved maal vanavanemate juures. ‘’Olin ühe suvega nii palju juurde võtnud, et mu ema ei tundnud mind ära. Kui ma esimesse klassi läksin, olin kõigist suurem,’’ räägib Liis. Ta pandi haiglasse uuringutele ja selgus, et tema neerupealsed töötasid insuliini üle, ehk siis kõik, mida ta sõi, ladestus rasvaks. ‘’See oli väga raske hetk, sest mulle öeldi, et võta seda tabletti ja kõik saab korda, aga mingi hetk läksid ka minu organid rasva,’’ selgitab Liis oma rasket teekonda. Selle kõige tulemusena kaalus ta 13-aastaselt 113kg.

 

View this post on Instagram

 

Welcome back, Liisu! Mul on nii palju uusi toetajaid siin, et ma kordan mingid asjad üle- minu eesmärk on, et Liisu oleks õnnelik ja ma armastaks end täpselt nii nagu ma olen! Ja et ka teised inimesed saaks aru, me ei pea muutma end ühiskonna pärast! Sellepärast, et keegi on öelnud, et sa pead siuke olema ja sa pead olema saavutanud selle! Me elame elu, kus me võime olla täpselt need inimesed, kes me tahame olla ja mina tahan olla tugev, sale,siiras sportlane! Eile öösel kell 2(ma pole AMMU nii kaua üleval olnud) sain ma aru, et selle muutuse taga olen MINA, mina olen end teinud selliseks ja ma nutsin ja nutsin ja nutsin, sest ma ei märka enda puhul võite, ainult kaotusi ja ma usun, et on tulemas aeg, kus minu silmaklapid tulevad eest ja ma hakkan märkama oma tugevust ja oiiii rahvas!!! Kui see aeg on käes, siis ma tõestan teile- üks inimene suudab muuta maailma! Seniks aga uskuge endasse ja oma unistustesse- TE VÕITE OLLA ÜKSKÕIK KES🖤!

A post shared by Liis Velsker (@liisvelsker) on

//www.instagram.com/embed.js

‘’Ma mäletan hästi, kui ma olin 14-aastane ja ootasin bussiterminalis bussi. Minust umbes 10 aastat vanemad tüübid tulid kambakesi juurde ja mõnitasid. Ma lihtsalt seisin ja ei öelnud midagi. Läksin nende inimestega koos ju bussi peale, sest mul oli vaja sõita. Koju jõudes puhkesin nutma, kuna oli nii piinlik. Ma ei rääkinud sellest mitte kellelegi, sest see oli nii piinlik.’’ Üks hetk hakkas Liis iseenda kulul nalja tegema, sest teadis, et siis keegi teine seda ei tee. ‘’Kuna ma olin naljakas ja positiivne, siis õnneks oli mul ka palju toetavaid sõpru,’’ ütleb ta.

Raske suhe toiduga

Kaalu kaotama otsustas Liis hakata 18-aastaselt, kui ta peegli ees mõistis, et nii ei saa jätkata. ‘’Ma olen tegelikult kogu aeg olnud liikuv ja korralikult söönud, aga siis helistasin Helena Mangile, kes pani mu makrod ja kalorid paika. See oli minu jaoks väga raske, kuna hakkasin seda menüüd üleöö väga rangelt jälgima,’’ lausub Liis. Ta toob näite, et kui tal oli ette nähtud, et rasvad peavad portsjonis olema 35%, siis ta ei põigelnud sealt kõrvale. Tagantjärele tunneb, et läks nende lugemisega liiale, kuna kartis, et kui midagi muudab, siis ta ei võta alla.

‘’Ma sain ühel hetkel poes paanikahoo, sest ma ei osanud mitte midagi osta. Ma võtsin valmis tatra ja kodujuustu, kuid ma taipasin, et ma ei saa ju seda kaaluda. Siis tahtsin haarata võileiva järele, aga selle kaloraaži ma ju ka ei teadnud. Kogu olukord ajas tegelikult nutma, kuna ma ei saanud midagi poest osta,’’ meenutab Liis ebameeldivat olukorda. Ta mõistis, et toit kontrollib tema elu ja ta elab oma elu selle järgi. ‘’Mulle ei meeldinud ka väljas söömas käia ja see kui keegi näeb mind söömas.’’

Liis teeb trenni nagu päris sportlane

Kui Liis välja reklaamis, et jookseb heategevuse nimel kahe kuuga 500km, siis hakkas tema armastus trenni tegemise vastu aina kasvama. ‘’Mulle öeldi, et tegelikult see võhm ja jaks tekib kahe nädalaga ja oli ka nii! Kuskil kahe nädala pärast tundsin, et läks kuidagi lihtsamaks. Mingi hetk tuli mulle appi ka Sandra Raju ka, kes ütles, et mul on parem siis joosta, kui mu tuharalihased on tugevad, siis hakkasin ka erinevates trennides käima.’’

Tänasel päeval teeb Liis oma trenni tegemisega silmad ette nii mõnelegi harrastussportlasele.

Ta ärkab kell viis hommikul, et õues kõndida ja anda päevale avastart. ‘’Pärast kõndimist joon kohvi, siis lähen trenni, söön, pesen, kirjutan raamatut ja siis õhtul lähen ka trenni. Ma olen nii õnnelik, mul on selline tunne nagu ma oleks sportlane. Ma elan tõesti unistuste elu hetkel!’’ Liis teeb kokku nädalas kaheksa korda trenni. ‘’Ma käin HIIT trennis, taipoksis, ujumas, jooksmas ja kõndimas,’’ annab Liis oma treeningutest ülevaate.

 

View this post on Instagram

 

3päevane detox ühe korraga!

A post shared by Liis Velsker (@liisvelsker) on

//www.instagram.com/embed.js

Ta ütles, et mõned kuud tagasi kutsus Marlen Heldemeel teda oma trennidesse. ‘’Ma ausalt öeldes kartsin sinna minna, sest see on mugavustsoonist välja astumine. Kuid tundsin, et tahan midagi muud. Kui ma jõusaalis käisin, siis on ikka see vana muster, et ma pean saama peenikeseks, aga nüüd tahan, et meeldiksin eelkõige iseendale,’’ räägib Liis uuest mõtteviisist.

Smuutidesse armunud

Liisile meeldib smuutitada just siis, kui õhtul on olnud taipoksi trenn. ‘’See algab 20.30 ja lõpeb kell kümme õhtul. Ma ei hakka ju siis kodus muna praadima. Smuuti on just ideaalne võimalus pärast treeningut taastuda,’’ räägib Liis. Kuna tegu on ränga trenniga, lisab Liis oma smuutisse ka Workout või proteiini supertoidusegu. ‘’Smuuti on ideaalne võimalus lasta kehal taastuda või hommikul hoopis päeva täisväärtusliku toiduga alustada.’’

Minu lemmik retsept:

2 banaani
1 avokaado
1 klaas mandlipiima
1 spl Workout segu
1 spl kakaonibse

Sotsiaalmeedia mõju ja ühiskonna surve

‘’Mulle tundub, et kui ma olen peenikene, siis ma olen ühiskonna jaoks justkui aktsepteeritav. Tänasel päeval jumaldan seda, et sõidan oma autoga ja ei pea taluma ühistranspordis olevate inimeste pilke,’’ meenutab Liis taas keerulisemaid hetki. ‘’Kuid mulle annab rasketel hetkedel jõudu see tagasiside, mis ma inimestelt saan. Mulle tuleb tagasisidet väga palju ja ma olen selline, kes tahab kõikidele vastata. Mulle kirjutavad näiteks emad, kelle lastel on samasugused mured,’’ räägib Liis südamlikult.

Tema arvates tundub internetis kõik palju täiuslikum kui see päris elus tegelikult on. ‘’Sa kunagi ei tea, kes võib ennast tegelikult tunda väga halvasti ja õnnetult, kuigi postitus ja pildid räägivad midagi muud. Ma arvan, et paljud inimesed ei osanud seda aimata, et minuga selline asi toimus, kuna ma ei jaganud seda kellegagi,’’ avaldab ta.

Liisile kirjutavad ka väikesed tüdrukud maalt, kes ütlevad, et kuna neil pole võimalust käia jõusaalis, siis nad ei saagi kõhnaks. ‘’Ma julgustan neid ja ütlen, kui palju toredaid asju saab teha ja ennast liigutada saab ka ilma rahata. Lihtne ja lõbus nipp, kui näiteks käid vetsus, siis tee 20 kükki. Ka väikesed asjad võivad tekitada trenniharjumust,’’ õpetab ta.

 

View this post on Instagram

 

Peale pilti ma tegin ausalt trenni ka!

A post shared by Liis Velsker (@liisvelsker) on

//www.instagram.com/embed.js

Liis on kogenud ka seda, et meie aju on naljakas, kuna räägib meid paljudest olukordadest välja. ‘’Seepärast on raske ka uutele harjumustele truuks jääda. Tunned hommikul, et tahad trenni minna ja kui see äratuskell heliseb, siis hakkab aju sulle rääkima, et tegelikult sa ei peaks minema, kuna sa oled väsinud. Sellest ei tohi lasta end mõjutada.’’ selgitab Liis.

Soovidel ja unistustel on kombeks täituda

Liis on unistanud koostööst Nike’ga ja tänasel päeval filmib ta nendega dokumentaalfilmi. Samuti kirjutab ta oma raskest, kuid õpetlikust teekonnast raamatut. ‘’Selleks, et midagi muuta, tuleb mugavustsoonist välja astuda ja midagi teha, et sa ei elaks ainult oma nädalavahetuse nimel, vaid naudiksid igat päeva. Elu ei pea olema ju üksluine ja kurb.’’ jagab ta oma nakatavalt positiivset elumotot.

Liis ütleb, et tal on hästi suur unistus, mida ta tahaks teha ja ehitada, aga see on projekt, milleks on vaja hästi palju raha. ‘’Mul on suured plaanid, need on nii suured, et ma ise ka naeran nende üle,’’ räägib Liis naerdes. Kuid tänane Liis mõtleb hästi suurelt ja saab aru sellest, et kõik on võimalik. ‘’Kui sa ise unistad suurelt, lausa nii, et hirmus hakkab, siis sa näed, et need pisikesed asjad hakkavad muutuma ja mõistad, et ka kõige suuremad unistused võivad täide minna,’’ ütleb ta julgustades.

See hall argipäev pärast Liisiga kohtumist muutus palju päikselisemaks ja pean tunnistama, et ta tõesti sütitab unistuste nimel tegutsema.

Kerli

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga