Boost Yourself Mari Ojasaar Jesper Parve

Too oma ilu esile: KUMA asutaja Mari Ojasaare tervisliku eluviisi ja ilunipid


Olen kunstniku hingega, 36-aastane kahe lapse ema ja tõelise seikleja Jesper Parve naine Mari. Meil on pere, kes avastab maailma oma nurga alt.

Kuidas algas KUMA loomine? Millest sai kõik alguse?

Mind kütkestab kõik, mis on seotud loomingu ja loodusega. Seetõttu hakkasin ka looma Kuma Design ehtebrändi. Esmalt oli soov luua midagi, mis lubaks mul teha tööd igal pool maailmas seigeldes.

Nii sündis 6 aastat tagasi esimene prototüüp prossist/kikilipsust, mis oli liblikas. Sealt hakkasid ideed jooksma. Kuna tol ajal ei olnud mul võimalik ülikooli minna, panin endale peas paika plaani, luua endale ise elukool.

Olen tõesti oma Kuma Designi loomise juures õppinud tohutult palju ja igasuguseid erinevaid etappe läbi käinud. Vahva unistus, saada loominguliseks juhiks, on mul nüüd n-ö visiitkaardil olemas. Olen tõesti seda meelt, et oma unistusi saame ise luua ja täide viia.

Mind paelub väga loodus ja soovin Kuma Designi tootevalikuga tuua kandjat loodusele lähemale. Soovin inspireerida nägema väikeseid loodusimesid, nagu näiteks on liblikad.

Iga naine soovib olla eriline leid, kaunis ning ajatu. Minu meelest on see täiesti võimalik, kui naine ise end väärtustab ja oma erilise ilu esile toob. Usun, et oleme kõik omamoodi erilised leiud ja julgustan mõtlema, et just see ongi meie trump.

Boost Yourself Mari Ojasaar Kuma

Milline on su eluviis? Kuidas oled saanud ka pereliikmed tervislikumalt sööma?

Austan väga oma keha ning panustan palju värskele ja puhtale toidule. Olen suur smuutide fänn ja lisan hea meelega hommikusmuutisse oma n-ö ilunipid ehk boosterid. Nii saan olla kindel, et hommikune ilurituaal on tehtud ning edasi võib juba süüa, mida hing ihkab.

Huvitav on see, et olen tervislikult toitunud juba 15 aastat ning sellest on saanud mu eluviis-iluviis. Mul isutab väga harva rämpstoidu järgi ja kui nii on, siis seda ka endale luban. Olen ka lapsed juba varakult pannud huvituma toidu tegemisest ning erinevate toitude proovimisest.

Loomulikult on vahest tüütu lastega koos köögis jahupilves mässata, kuid nende huvi on suur ning üldjuhul söövad nad seda, mida koos teeme. Püüan lastele koos smuutidega kõike paremat sisse sööta. Viimane avastus oli, et külmutatud lillkapsas ei anna maitset ja sobib seega smuuti sisse ära peita.

Minu lapsed vaimustuvad puu- ja köögiviljaleti ääres. Ka poes luban neil oma valiku just selles sektsioonis teha.

Boost Yourself Mari Ojasaar smuuti

Kuidas defineerid ilu? Milline on sinu arvates kõige ilusam inimene?

Minu meelest muudab naise/inimese ilusaks tema lugu ehk tema sisu. Samuti muutub eriliseks ka ehe, riidehilp, kodukaunistus, kui tema lugu sind kõnetab.

Julgustangi rohkem inimesi enda lugusid koguma, kui lihtsalt tooteid kokku ostma. Samuti nägema teistes ilusisu ja peatuma, kuulatama, uurima, kui keegi oma sisuga kõnetab.

Loomulikult on välimus esmane visiitkaart ja minu jaoks on kaunis välimus terve keha. Imetlen endast vanemaid, kes on sportliku eluviisiga, tervislikud ja mis peamine – rõõmsa olemisega.

Mida pead pere puhul kõige tähtsamaks?

Pean oluliseks lastega koos veedetud aega. Ka pühade ajal püüan kõige suurema tähelepanu alla seada just perekonna kokkutuleku ja ühiselt veedetud aja. Kingitused on toredad meelelahutajad ja ma väga naudin teistele kingituste tegemist. Võib-olla isegi rohkem kui ise nende saamist.

Püüan kingitustesse juba varakult süveneda ja kingitustega emotsiooni lisada. Ma üldse ei poolda sellist kingiviisi, mis on tehtud lihtsalt selleks, et midagi kingikarbis oleks.

Näiteks oma elukaaslase Jesperiga oleme kokku leppinud, et kui mingit head kingiideed ei tule, siis jätame teineteisele kingituse tegemata. Ja seda juhtub päris tihti. Samas teeme kingitusi hea meelega ka tähtpäevade väliselt, kui miski kõnetab.

Näiteks viimase kingituse oma vanaemale tegin ma 10 päeva peale tema sünnipäeva. Loomulikult olin talle juba Kuma Design liblikaprossi kinkinud ja soovisin nüüd midagi uut teha. Tekkis idee ta hoopis loodusesse viia. Võtsin lapsed kaasa ja sõitsime koos Saula siniallikaid vaatama. Jõime allikate juures pärnaõieteed ja sõime kooki. Vanaema oli sillas ja minul hing rahul.

Ka lastele teen meeleldi kingitusi selliselt, et ma ei koormaks nende tuba üleliigselt mänguasjadega. Tihtipeale kingin NUKU teatri pileteid. Olen super rahul Kuma Designi uute lasteplakatitega. Joonistasin õpetliku sisuga pildid, mille kaudu saab laps õppida.

Boost Yourself Mari Ojasaar Kuma

Millised on su suurimad mured ja suurimad rõõmud emana?

Emaks olemist ma naudin tõeliselt – püüan nendega koos olles iga hetk kohal olla, et nende emotsioonid ja vahvad elukillud minu rakumällu sööviksid. Siis saan taas endale pühenduda, kui nad mind enam ei vaja.

Raskeim osa emaks olemise juures on vast leida elukaaslaega tasakaal emaks olemise ja naiseks olemise vahel. Püüan end taas ja taas ikka naisena uuesti äratada ning Jesperiga koos rohkem kahekesi aega veeta.

Kuidas hoiad enda ilu ja naiselikkust kiire elutempo korral?

Minu ilunipp on see, et juua veel rohkem puhast vett. Alustan oma päeva suure klaasi sooja veega ja püüan kogu päeva jooksul palju-palju juua.

Ja kuulata oma keha. Selle jaoks on väga hea tehnika meditatsioon. Kui aga see sind ei kõneta, siis istu lihtsalt näiteks enne sööki 2-3 minutit silmad suletuna ja visualiseeri, kuidas tahad end peale söömist tunda.

Minu ilunipp on ka varakult magama minemine. Panen lapsed üheksaks õhtul magama ja siis uinun ka ise. Magamata ööd on minu jaoks tõelised iluröövlid.

Boost Yourself Mari Ojasaar pere
Foto: Getter Kuusmaa

Milline näeb välja sinu igapäevarutiin? Kuidas hoiad tasakaalu?

Minu igapäevane rutiin on suhteliselt paindlik. Olen kunstniku meelega ning vajan, et kellaseierid oleks peidetud, et ma ei peaks pingsalt aega järgima ja oma päeva lastega sekundi pealt planeerima.

Naudin seda, et ärkame perega siis, kui meie keha seda soovib. Enamjaolt on esimesena üleval 5-aastane poja, kes siis vaikselt oma toas mängib ja ootab meie märguannet, et oleme ärganud. Kui teisena ärkab 10-aastane Thor, siis veedame perega tavaliselt 15 minutit voodis kallistades ja vaikselt päevaga tutvudes.

Meie peres ärkab viimasena linnukoer Guru, kes alles hommikusöögi serveerimise peale ringutades end pesast välja ajab ja laste näod rõõmsalt puhtaks peseb.

Pean oluliseks palju õues viibimist ja selleks on koer hea põhjus või lähen lastega mänguväljakule. Peale seda teen valmistusi lõunasöögiks. Pean väga lugu kodus valminud toidust ja sellele läheb mul päevas palju aega.

Viimane avastus oli, et püüan teha rohkem taimetoitu. Nii põnev on lisada igale toidule rohkesti köögivilju. Tänu sellele on avanenud mu jaoks uus retseptimaailm.

Meie peres on lõunauni väga olulisel kohal. Siis lapsed puhkavad ja mina teen tööd. Joonistan või toimetan arvutiga Kuma Designi asju. Minu jaoks on oluline, et lapsed mind liialt ekraani ees ei näeks, sellepärast teen oma toimingud laste puhketundidel. Peale lõunat püüame perega koos aega veeta.

Boost Yourself Mari Ojasaar smuuti
Fotod: erakogu ja Hanna Odras (artikli avapilt)

Kuidas sündis idee kombineerida jõulukingiks kollageeni segu ja KUMA kõrvarõngad. Kas sul on ka enda lemmikkomplekt?

Boosti koostöö Kuma Designiga sobib suurepäraselt, kuna meil mõlemal on ühine soov – muuta naised kaunimaks läbi selle, et nad tunnevad ennast eriliselt ja hästi.

Mulle väga meeldivad koostööd. Pole paremat asja, kui saad kedagi aidata ja koos rõõmu luua. Usun, et me kõik võiksime veelgi rohkem koostööd teha ja eesmärgiga, et koos on lõbusam.

Komplekti osas on raske lemmikut valida, kuid meie uued Wings of Power kõrvarõngad on absoluutselt must-have saabuvaks jõuluperioodiks. Piisavalt efektsed, et kogu välimus särama panna. Kollageenide osas on juba keerulisem, sest nii kakao kui inuliiniga versioonid maitsevad tõesti hästi.

Jaga enda lemmik smuutiretsepti ja anna lugejatele väike iluvihje.

Ma proovin aeg-ajalt toituda just eestimaiseid toiduaineid kasutades. Siit ka väga tegusa päeva jaoks üks eriline smuuti.

 

Mari tõeliselt eestipärane vitamiinipommist smuuti

 • Pool klaasi üleöö leotatud mahedat toortatart
 • Õun või pirn
 • Peoga astelpajumarju
 • Väga super oleks kasutada vedelikuna kasemahla, mis müüakse talvel ka külmutatud kujul, ent hästi sobib ka vesi või mõni taimne piim.
 • Magusust timmi meega.
 • Ja muidugi lisaks Boost Yourselfi Berry supertoidusegu, kus on sees erinevad Eestis kasvavad väekad marjad.
(32 arvustust)
25.90

“You are beautiful” kollageen vaarikaga (300g)

Aitab taastada sinu naha ilu. Lihtsasti kasutatav ja kiire toimega.

Suur pakk alati -23% soodsam!

 • Kodumaise vaarika maitsega kollageen.
 • Kõrgema klassi kollageen, mis on pärit vabalt kasvatatud veistelt ja on kemikaalide vabalt töödeldud.
 • Üle 10 000 tulemustega rahuloleva kollageeni kliendi.
 • Marjadelt pärit C-vitamiini sisaldus aitab kaasa kollageeni normaalsele moodustamisele naha normaalseks talitluseks.
 • Supilusikatäis annab sulle 6g puhast kollageeni (60%).
 • Ühest pakist 300g jagub muretult terveks kuuks (30 portsjonit pakis).
 • Guteenivaba.
 • JAMAVABA toode ei sisalda lisaaineid ja sobib kasutamiseks ka raseduse ning imetamise ajal.
 • Tasume sinu eest saatmiskulu 2.69 €, kui tellimus on üle 35 €.
 • Registreeru Boost Yourselfi püsikliendiks ja teeni iga ostuga 5% raha tagasi.
Tootekood: 4744693010354 Kategooriad: , , ,
(32 arvustust)
25.90
-10%
Laost otsas

Tervislik ja tõhus kehakaalu langetus kombo (1 kuu varu) + TASUTA saatmine

Lisakilod tulevad nagu iseenesest, ent sama lihtsalt need ära ei lähe. Nüüd on aeg öelda neile head aega!  See kombo on mõeldud sulle, kui soovid saledamat figuuri ilma kaloreid lugemata.

 • Aitab kaasa tervislikule toitumisele.
 • Suur valgusisaldus aitab kõhu kauem täis hoida.
 • Relax segu ei sobi lastele, rasedatele ja rinnaga toitvatele emadele.
 • 100% mahe ja looduslikud koostisosad.
 • Telli endale ka tasuta Healthy & Weight kava ja retseptid.
 • Kahest pakist tervisesegust jätkub sulle 30 päevaks.
 • Gluteenivaba.
 • JAMAVABA toode ei sisalda lisaaineid ja sobib kasutamiseks ka raseduse ning imetamise ajal.
 • Tasume sinu eest saatmiskulu 2.69€, kui tellid üle 35€.
 • Registreeru Boost Yourselfi püsikliendiks ja teeni iga ostuga 5% raha tagasi.
Tootekood: A00190 Kategooriad: , ,
(5 arvustust)
35.80

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga