Boost Yourself Detox kuur roheliste smuutidega

Kuidas 3-päevane smuutikuur minu toitumise tervislikumaks muutis


Oma toitumisele ja tervisele pööratakse aina suuremat tähelepanu. Kerstin on üks neist, kes tegi oma toidumenüüs korraliku muudatuse ja tõdeb, et pärast seda on Detox smuutikuure lausa väga lihtne teha. Mida ta täpselt tegi ja kuidas ta Detox Challenge’iks valmistub?

‘’Tõuke proovida 3-päevast Detox puhastuskuuri sain Boost Yourself’i Facebook’i lehelt. Mulle hakkasid silma kuuri läbi teinud inimeste lood ning eriti just see, kui hästi kuur oli neile mõjunud. Seega otsustasin ka ise proovida,’’ räägib Kerstin.

Detox puhastuskuuriks valmistumine

Kuna Detox supertoiduseguga oli kaasas palju smuutiretsepte, siis proovis Kerstin erinevaid ning leidis kiiresti oma lemmikud. ‘’Kui alguses tundusid rohelise õuna smuutid mulle pehmelt öeldes vastuvõetamatud, siis nüüd, olles Detox puhastuskuuri korduvalt teinud, tunduvad kõik retseptid mulle maitsvad. Küllap maitsemeelel oli natuke vaja harjuda,’’ tõdeb Kerstin.

Alguses ei valmistunud Kerstin kuuriks üldse. Ta sõi täiesti tavaliselt (loe: valimatult) ning sellest tulenevalt tundis ta ka kuuri esimesel päeval nõrkustunnet. ‘’Samas ei näinud ma varianti kuuri pooleli jätta – ma lihtsalt ei ole selline inimene. Natuke aega tagasi tegin oma toitumises suuremad muudatused, loobudes lisatud suhkrust, piimatoodetest ning ka gluteeni sisaldavatest toodetest,’’ räägib Kerstin oma uutest harjumustest.

‘’Arvan, et seda saab lugeda Detox kuuriks ettevalmistuseks, kuna kohe pärast toitumises muudatuste tegemist on ka Detox kuure väga lihtne teha. Energiat on kohe esimese päeva hommikust saadik,’’ kinnitab ta.

Millised olid hirmud Detox puhastuskuuri eel?

Hirmusid seoses Detox kuuriga Kerstinil otseselt ei olnudki. ‘’Varasemalt oli kõige raskem II päev. Kuna nüüd olen toitumist üle-üldiselt muutnud, siis rasket päeva ausalt öeldes enam ei olegi,’’ räägib ta, kuid omast kogemusest soovitab füüsilisest raskeid trenne puhastuskuuri ajal mitte teha (nt bodyattack).

Detox Challenge ajal oli tal enesetunne parem ning ka füüsiliselt kergem olla. ‘’Seega loomulikult mõjus positiivselt ka veidi langenud kaalunumber. Kuid järgmistele smuutitajatele soovitan enda toitumist üle-üldiselt tervislikumaks muuta. Seda on eriti kerge teha just Detox puhastuskuuriga alustades,’’ jagab Kerstin nõuannet.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga