Tervisele kasulikud supertoidud

3 eriti tervislikku supertoitu, mis teevad sinu kehaga imet


Kuigi poes on erinevaid toitaineid saada, on siiski paljude inimeste probleemiks vajalike vitamiinide kättesaadavus ning toitainetevaene menüü, mis on tingitud kiirest elutempost ja toiduainete liigsest töötlemisest. See tähendab suures pildis seda, et inimesed söövad liiga ühekülgselt või toiduvalikud on halvemad.

Kui aga just vastupidiselt tuua enda menüüsse kõrge toiteväärtusega toiduained, nagu seda on supertoidud, siis muudad oma menüü vähese vaevaga toiteainerikkamaks ning aitad kaasa keha tervemana hoidmisel.

Klorella

Suure klorofülli sisalduse tõttu tasakaalustab klorella keha ph-taset ja aitab organismil vabaneda mürkainetest. See rohevetikas sisaldab 18 aminohapet, mille hulgas on kõik organismile vajalikud asendamatud aminohapped, mida keha ise ei tooda. Lisaks suurepärastele vitamiinide, mineraalide- ja valguallikale, sisaldab klorella ka muid kasulikke omadusi, mis puhastavad keha mürkainetest. Samuti tugevdab see supertoit immuunsüsteemi, soodustab seedimist, parandab ajutööd, hoolitseb naha eest ja hoiab silmad tervena.

 • Rikkalik A, C, E ja K vitamiinide poolest ja üks väheseid D-vitamiini sisaldavaid supertoite.
 • Sisaldab kogu B-vitamiini kompleksi, olles väga toitainerikas rohevetikas.
 • Samuti sisaldab kehale vajalikke toitaineid nagu raud, tsink, magneesium, fosfor, kaltsium ja kaalium.
 • Sisaldab mitmeid seedeensüüme, millest tuntuimad on pepsiin ning klorofüllaas. Ühtlasi puhastab keha mürkidest.
 • Sisaldab asendamatuid rasvhappeid ja kaheksat aminohapet, mida täiskasvaud inimese organism ei suuda ise sünteesida.

Klorellat kasutame Detox supertoidusegus koos camu-camu marja, spirulina ning nisu-ja odraorasega.

Goji marjad

Kagu-Euroopas ja Aasias kutsutakse goji marju ‘’punasteks teemantiteks’’, seda just oma ebatavaliselt kõrge toiteväärtuse tõttu. Hiina meditsiin on teadaolevalt esimene, kus tarvitati goji marju tervendavate omaduste pärast, kuid tänasel päeval on leidnud paljud tee selle supertoiduni. Goji marjad on ühed parematest looduslikest beeta-karotiini allikatest, mis tõstavad näiteks A-vitamiini aktiivsust ning A-vitamiin on vajalik silma võrkkestale.

 • Goji marjad on rikkad antioksüdantide poolest, sisaldades karotinoide nagu beeta-karotiin ja zeaksantiin, mille peamiseks kasuteguriks on silmanägemise parandamine ja kaitse.
 • Sisaldab 21 mineraalainet, sealhulgas kaltsiumi, vaske, rauda, magneesiumi, fosfori, selleni, tsinki jne.
 • Samuti sisaldab A-, B-, C- ja E-vitamiine.
 • 18 aminohapet, sealhulgas kõik kaheksa asendamatut aminohapet, mis muudavad selle täielikuks valguallikaks.

Goji marja kasutame Balance supertoidusegus koos metsmustika, aroonia, astelpaju, kibuvitsa, chia seemnete ja luukumiga.

Õietolm

Õietolmu peetakse looduse üheks tervislikumaks toitaineks, kuna tal on hämmastavalt palju ja haruldasi omadusi. Need sisaldavad kõiki aminohappeid, sealhulgas asendamatuid, mida on vaja rakkude uuendamiseks ja ülesehituseks. Samuti on õietolm supertoit, milles eksisteerib rikkalikult vitamiinide, mineraalide, aminohapete, hormoonide, ensüümide ja rasvade allikaid ning looduslikke antibiootikume. Õietolm kuulub ka Eestimaa supertoitude hulka.

 • Õietolmust on leitud 28 keemilist elementi, sealhulgas magneesiu­mi, naatriumi, niklit, titaani, kroomi, rauda, joodi jne.
 • Õietolm on hea energia tugevdaja, allergiate ravija, rahustab põletikulist ja ärritunud nahka ning kiirendab ainevahetust.
 • Sisaldab B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 ja B12 vitamiine, samuti C ja E.
 • Õietolm sisaldab ka ensüüme, mis aitavad kehal toitu kergemini seedida ning toitaineid omastada.

Kasutame eestimaist õietolmu Crunchy seemnesegus koos toorkakao purustatud tuumade, chia ja linaseemnetega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga