Smuutid ja Yerba Mate tee teevad elu kergemaks ja energilisemaks

Karin: 132 smuutit = 15 kg kergem ja energilisem


Kui lihtne oli sinu jaoks asendada üks toidukord smuutiga?

See nii lihtsalt ei läinud, kui näiteks igapäevaselt teega harjumine. Olles harjunud ikka tahket toitu sööma, siis alguses esimesed smuutid läksid päris vastumeelselt, aga kuna mul pole kombeks nii kergelt alla anda, siis jätkasin ja nüüd ei pea kahetsema. Vahepeal tegin ka smuutide tarbimisel pausi, aga minu üllatuseks kaal sellel ajal ei muutunud.

Kui kiiresti hakkas sinu kaal langema?

Seda on raske öelda, kuna ma pole väga suur kaalujälgija. Kuid huvi pärast enne smuutide katsetamist kaalusin end ja kui märkasin, et miskit toimub ja riided hakkavad suureks jääma, siis otsustasin uuesti kaaluda ja üllatus oli väga positiivne. Suudan smuutidega oma kaalu stabiilsena hoida. Vähemalt alates sellest ajast, kui olen smuutisid joonud, on kaal stabiilsena püsinud või pigem langenud. Enam pole meeletut vajadust külmikust midagi otsida ja enam ei maitse mulle hakk-kotletid ja viinerid, mida olin harjunud sööma. Saia ja leiva olen ma juba ammu enne smuutide joomist riisigalettide vastu välja vahetanud.

Smuutid aitavad eemale peletada erinevaid isusid, loovad täiskõhutunde pikemaks perioodiks ning laevad keha kõige vajalikuga – vitamiinidest mineraalideni! Teisisõnu – sööd vähem, aga kvaliteetsemalt, laadides oma keha õigete toitainetega. Asendades kas või ühe toidukorra smuutiga, võid näha juba märgatavaid tulemusi.

Kuidas on smuutid ja supertoidud on muutnud sinu enesetunnet ja tervist?

“Ainevahetus on muutunud kiiremaks, kadunud on peavalud, mis mind varem pidevalt kimbutasid, energiat on palju rohkem ja smuutid aitavad kõhul kauem täis püsida.”

Kuid seda pean küll mainima, et kaks smuutit päevas annab parema tulemuse kui näiteks üks. Pean ka seda mainima, et kindlasti ei söönud ma varasemalt puuvilju, marju ja köögivilju sellisel kujul ja koguses. Näiteks tänu smuutide joomisele lisandusid minu menüüsse avokaado ja spinat.

Millal sulle meeldib smuutit juua?

Kuidas kunagi, tavaliselt hommikuti ja kui võimalik, siis ka õhtul, aga õhtuse olen ka jätnud vahepalaks, kui tööl olen. Järgmise sammuna loodan ma vahetada hommikuse smuuti õhtusega. See on minu jaoks järgmine katsumus, kuna olen õhtuinimene ja harjunud õhtul tahket toitu sööma.

Soovitame alustada üks smuuti päevas:

  • Hommikune smuuti – annab energiat ja on turgutav, aitab vähendada kohvi tarbimist.
  • Lõunane smuuti – pigem üks hea smuuti, kui juhuslik amps; annab jõudu ja energiat.
  • Õhtune smuuti – parem uni ja kergem enesetunne, hommikul lihtsam ärgata.
  • Vahepala – annab võimaluse kiiresti energiat saada

Millised retseptid ja supertoidusegud on sinu lemmikud?

Olen katsetanud kõiki peale proteiinipulbrite. Kuid vaieldamatud lemmik on Detox supertoidusegu. Retseptidest on lemmikuks rohelised smuutid: õun, spinat, avokaado, banaan, Detox segu ja vesi. Hetkel maitseb see kombo kõige rohkem ja olen selle maitsega nii harjunud, aga katsetan kindlasti edasi ja vahetan ka komponente.

Smuutiretsept, mida saad ka ise kodus proovida: Igapäevane terviseturgutaja

Miks sa soovitaksid teistel samuti smuutisid juua?

See parandab enesetunnet, alandab kaalu, kiirendab ainevahetust, muudab energilisemaks ja täidab kõhtu ning ei lase näljatundel nii ruttu kimbutada. Samuti on lihtne valmistada ja saab ka mitme päeva kogused ette teha.

“Julgen 100% teistele soovitada, sest mina olen juba rohkem, kui 3 kuud kohvivaba, 132 smuutit (1-2x päevas), 15 kg kergem ja energilisem.”

Kui lihtne oli sinu jaoks päevas 6-7 tassi kohvi välja vahetada Yerba Mate tee vastu?

Kohvi välja vahetada oli üllatavalt lihtne, kuna Yerba Matel on väga hea maitse ja märgates, et see annab rohkem energiat kui kohv, siis polnud see kuigi raske. Kusjuures nüüd, kui ma vahel harva olen kusagil külas kohvi joonud, siis päris raske on tassitäit lõpuni juua.

Mitu tassi Yerba Matet sa selle kohvi koguse asemel jood?

3-4 tassi päevas, olenevalt päeva iseloomust ja sellest, kui palju füüsilist tööd on vaja teha. Nüüd juba mõnikord piirdun ka kahe tassiga päevas. Minu enesetunne muutus energilisemaks, tuju muutus paremaks, näljatunnet ei tekkinud nii ruttu ja kadusid ka peavalud, mis mind pidevalt vaevasid.

Kuidas soovitaksid teistel igapäevasest suurest kohvi kogusest loobuda?

Kes koheselt ei suuda kohvist loobuda, siis järk-järgult asendada, alustades kas või ühest tassist päevas. Ja hiljem siis kogust suurendada.

Üle öö me siiski kohvist loobuda ei soovita. Tavaliselt kestab ülemineku periood 2 nädalat ja sel ajal võivad esineda mitmedki võõrutusnähud, milleks on peavalud ja halb enesetunne. Kohvi kogust on mõistlik vähendada järk-järgult ja asendada see Yerba Mate teega.

Ühest väikesest sammust võib alguse saada suur muutus!

Kas oled valmis proovima?