IMG 8990 Boost Yourself

HORMOONIDE TASAKAALUSTAMINE SUPERTOITUDEGA – toitumisnõustaja Elis Nikolai soovitused


Hormoonide tasakaalutuse all arvatakse, et kannatavad kõik inimesed mingil eluperioodil. Tasakaalust väljas hormoonid mõjutavad aga kogu tervist ja elukvaliteeti. Kui hormoonid on paigast ära, on rikutud kogu organismi funktsioneerimine. Toitumisnõustaja Elis Nikolai räägib lähemalt mis põhjustab hormoonide tasakaalutust, mis on selle peamised sümptomid ning kuidas tasakaalustada enda hormoone.

HORMOONAALSED HÄIRED: MIS PÕHJUSTAB HORMOONIDE TASAKAALUSTUST?

Vastuse annab toitumisnõustaja Elis Nikolai.

Hormoonidel on meie organismis väga oluline roll, nimelt reguleerivad hormoonid meie organismis pea kõiki füsioloogilisi protsesse. Seega, kui hormoonid on tasakaalust väljas, on meie keha olulised protsessid häiritud ning see toob omakorda kaasa mitmeid erinevaid terviseprobleeme. Hormoonide tasakaalutust võib esile kutsuda ebatervislik ja toitainevaene toitumine, samuti pidev kokkupuude keskkonna toksiinidega, eriti just pestitsiitidega. Seega tasub hormonaalsete murede puhul ja muidugi ka nende ennetamiseks eelistada nii palju kui võimalik mahetoitu ning ka parabeenide vaba kosmeetikat.
Kõige levinumaks hormonaalsete häirete tekke põhjuseks võib pidada neerupealisete ülekoormust. Neerupealised on pisikesed näärmed, mis asuvad neerude kohal ning nende ülekoormus võib olla tingitud pidevast stressist ja ka ebatervislikust ning suhkru rohkest toitumisest. Samuti tasub olla teadlik, et hormonaalseid probleeme võib esile kutsuda ka aminohapete ehk valkude ning rasvavaene toit. Rasvadest saame me kolesterooli ja meie suguhormoonid ning neerupealiste hormoonid toodetaksegi kolesteroolist. Seega liiga rasvavaene toitumine ei ole kindlasti tervislik. 

SÜMPTOMID, ET HORMOONID ON TASAKAALUST VÄLJAS

Hormonaalsel tasakaalutusel võib olla mitmeid sümptomeid, aga levinumad on kindlasti kaalutõus ja võimetus kaalu alandada. Samuti ka võrdlemisi kiire ja ootamatu kaalulangus. Ka pidev väsimus ning tundlikkus kuuma ja külma suhtes võib viidata hormonaalsetele probleemidele. Tihti võivad inimesed, kellel on hormoonid tasakaalust väljas, tunda kehas pidevaid külma ja kuuma hooge. Samuti võib sümptomiks olla ka seedeprobleemid – nii kõhukinnisus kui põhjendamatu lahtisus, kuiv nahk, paistes nägu ja jäsemed, kiirenenud pulss ning soovimatu ärevus. Hormoonide tasakaalutus võib viia liigse adrenaliini tootmiseni neerupealiste poolt. Adrenaliin on nn ellujäämise hormoon, mida vabastatakse, kui keha tajub ohtu, aga kui ohtu ei ole ning keha toodab vaatamata sellele liigset adrenaliini, võib see kaasa tuua mitmeid terviseprobleeme. Näiteks südamelöökide sagenemist, veresuhkru tõusu, samuti ahendab liigne adrenaliin organismis veresooni ja tekitab ebameeldivaid lihaspingeid. Naistel võib tähelepanuta jäänud pikaaegne hormonaalne tasakaalutus viia enneaegse menopausini ning tekitada ka polütsüstiliste munasarjade sündroomi.

HORMONAALSED HÄIRED: KES KANNATAVAD PEAMISELT SELLE KÄES?

Arvatakse, et peaaegu kõikidel inimestel on mingil eluperioodil hormoonid paigast ära, aga naisi kimbutavad need probleemid siiski rohkem. Hormoonide tasakaalutus on üsna levinud menstruatsiooni ajal, last oodates, puberteedieas ja ka menopausi ajal.

Kindlasti saab teadliku toitumisega hormonaalsüsteemi mõjutada. Väga kiire lahendus see pole, aga toitumist reguleerides on võimalik likvideerida reaalsed põhjused ning sedasi mõjutada kogu süsteemi ja saavutada oluliselt püsivamad tulemused. Igatahes tasub hoolitseda oma seedesüsteemi hea toimimise eest, sest hormoonide tase meie organismis sõltub ka soolestiku tervisest. Soolestiku eest saab hoolt kanda tarbides piisavalt kiudaineid ning probiootilisi toite.

Digestion supersegu kiudainerikkad toitaineid tasakaalustavad ja toetavad sinu seedimist, et tunneksid ennast kergelt ja energiliselt iga päev. See sisaldab Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse (TFTAK) teadlaste väljatöötatud kiudainete segu, mis põhineb veeslahustuvatel kiudainetel. Tasakaalus seedimine annab võimaluse ka hormoonidel toimida harmoonias ja nõnda, et tunned rahulolu iga päev.

KUIDAS TASAKAALUSTADA HORMOONE?

Suurem osa hormonaalseid probleeme tekib naissuguhormooni ehk östrogeeni liigsuse tõttu. Östrogeeni liig tekkimisse võib oma panuse anda ka B-vitamiinide puudus, samuti mineraalainete ning ka antioksüdantide vähesus menüüs. Just neid saame toidust piisavas koguses, kui toitume tervislikult, teadlikult ja tasakaalustatult. Samuti on leitud, et maca on supertoit, mis aitab organismis liigset östrogeeni kontrollida ja tasakaalustada. (Macat sisaldab meie Workout supersegu).

Oluline on toituda selliselt, et veresuhkur liigselt ei kõiguks ehk jälgida menüüs  “kiirete” süsivesikute ning suhkru osakaalu. Mida rohkem tarbida rafineeritud suhkrut ja ebatervislikumad kiirelt imenduvaid süsivesikuid, seda rohkem toodab meie organism sellist hormooni nagu insuliin. Insuliini ülesanne ongi meie organismis veresuhkrut tasakaalustada. Küll aga võib liigne insuliin mõjutada omakorda neerupealseid, mis hakkavad organismi juurde tootma selliseid stressihormoone nagu adrenaliin ja kortisool ja neid pole meil kindlasti ülemäära vaja. Selleks, et ka smuutisse liiga palju süsivesikuterikkaid puuvilju korraga ei satuks, asenda mõned puuviljad hoopis marjadega (marjad sisaldavad vähem fruktoosi ehk puuviljasuhkrut) ning lisa kindlasti smuutile ka häid rasvu (seemneid/pähkleid/supertoidusegusid) ja valku. Workout segus on näiteks 100 g kohta 42 g taimset valku!

IMG 8653 Boost Yourself

Workout ja Energy supertoidusegu sisaldavad hormoone tasakaalustavat maca pulbrit

Lisaks erinevatele vitamiinidele, mida maca rohkelt sisaldab, on maca ehk rohkem tuntud kui hormoonide mõjutaja. Seetõttu ringleb ka maca ümber väga palju  väärarvamusi, mis tihtipeale päädivad sellega, et naised peaksid macat vältima nagu tuld ja mehed peaks seda sööma kilodena.

Nagu alati, on sellistel puhkudel tõde kuskil vahel. Maca kindlasti ei ole kõige kurja juur ega ka mingi imerelv. Tegu on ühe potentse supertoiduga, mis võib olla väga kasulik nii meestele kui ja naistele. 

Macas on rikkalikus koguses kasulike taimseid steroleid, mis omakorda on biokeemilselt seotud hormoonidega, nagu seda on estrogeen, testosteroon ja progestreroon.

Koos lagritsa ja gingengiga on maca ühes haruldaste taimede klubis, mis on klassifitseeritud kui taimse adaptogeenina. See tähendab, et need taimed suudavad otseselt muuta ja balanseerida hormoonide tasakaalu, et keha omakorda suudaks kohaneda stressi ja haigustega.

NB! Hormoonid on alati lahingu eesliin, mis saab kõige esimesena pihta sõjas stressiga.

Workout (ja miks ka mitte Energy segu) on loodud enne ja pärast trenni tarbimiseks. Trenn – olgugi et kehale pikas perspektiivis kasulik – on siiski stress organismile, mis mõjutab hormoone. Ühelt käelt aitab hea trenn hormoone juurde toota, teiselt poolt on taastumisjärgses protsessis tegu stressiga, mis hormoone mõjutab. Workout ja selles sisalduv maca on heaks abimeheks tasakaalustamaks seda protsessi.

Energy on ideaalne asendus igapäevasele kohvitarbimisele. Kuigi kohvi ise on nutroopic – ehk vaimse tervise ja mõttetöö võimendaja ja omab väga palju kasulikke omadusi, siis liigne kohvi koormab kilpnääret – meie hormoonide tootmise keskust.
Macat ja muid vitamiini- ja mineraalirohkeid supertoite sisaldav Energy segu on paljude Boost Yourself klientide jaoks muutunud kohvi joomise alternatiiviks, kus hommikukohvi või lõunased kohvid asendatakse smuutiga, mis maitsevad hästi, on tervislikud ja annavad energiat. 1 tl on võrdne 1-2 tassi kohviga, aga seda ilma värinateta ja kõrvalmõjudeta.

Retsept, mis ei sisalda liiga palju süsivesikuid ja heas koguses küllastumata rasvu ning taimset valku.

Elis Nikolai hormoone tasakaalustav retsept:

 • 1 väike banaan
 • ½ väikemat avokaadot (suurepärane kasulike küllastumata rasvade allikas)
 • pool klaasi mustikaid (mustikad on ühed kõige antioksüdantide rikkamad marjad)
 • pool klaasi maasikaid (mineraalainetest sisaldavad nii rauda kui ka kaaliumi)
 • 2 tl kooritud kanepiseemneid (kanepiseemnetes on olemas kõik 9 asendamatut aminohapet!)
 • 1 klaas mandlipiima
 • 1-2 spl Workout supersegu 
-10%
(5 arvustust)
37.60

Väsimusest vabaks minikombo + TASUTA saatmine

Väsimus ei pea olema su igapäevane kaaslane, vaid seda on võimalik vältida, andes kehale õiget kütust. Meie kõige C-vitamiini rikkam Immunity tervisesegu ja loodusliku kofeiini sisaldusega Energy on üheskoos parimad väsimuse peletajad.

 • 1 tl Immunity segu = 3 sidruni jagu C-vitamiini.
 • 2 tl Energy segu on võrreldav tassi kohviga.
 • C-vitamiin toetab immuunsüsteemi normaalset toimimist.
 • Ei sisalda lisaaineid ega lisatud suhkruid.
 • 100% mahe ja looduslikud koostisosad.
 • Gluteenivaba.
 • Kombo sisu: Immunity tervisesegu (150 g), Energy tervisesegu (200 g).
 • Parima tulemuse saavutamiseks soovitame tooteid tarbida samas smuutis koos.
 • Lisa smuutile 1-3 tl Immunity segu ja 1-2 tl Energy segu.
 • Tasume sinu eest saatmiskulu 2.69 €, kui tellimuse summa on üle 35 €.
 • Registreeru Boost Yourselfi püsikliendiks ja teeni iga ostuga 5% raha tagasi.
Tootekood: A00176 Kategooriad: , , ,
(5 arvustust)
37.60
(1 arvustust)
23.90

Energy tervisesegu smuutidele (200 g)

Tervislik ärataja kohvi asemel, mis sisaldab looduslikku kofeiini! Tervisesegu varustab su keha toitainetega, nt organismi tasakaalustav maca, mis aitavad stressiga paremini toime tulla.

 • 5 energiarikast tervisetoitu: maca, baobab, guarana, camu camu ja herneproteiin.
 • Sisaldab kofeiini, mida leidub guaarana seemnetes.
 • Aitab vähendada väsimust ja kurnatust (C-vitamiin).
 • 1 supilusikatäis segu on võrreldav tassi kohviga.
 • Ei sisalda lisaaineid ega -suhkruid.
 • Gluteenivaba.
 • Ei soovita toodet lastele, rasedatele ega imetavatele emadele.
 • JAMAVABA toode ei sisalda lisaaineid.
 • Tasume sinu eest saatmiskulu 2.69€, kui tellid üle 35€.
 • Registreeru Boost Yourselfi püsikliendiks ja teeni iga ostuga 5% raha tagasi.
Tootekood: 4744693014840 Kategooriad: ,
(1 arvustust)
23.90

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga