Boost Yourself Helen Adamsoni kogemus tervisega

Helen Adamson: “Kõige tähtsam on leida alati aega iseendale!”


Helen Adamson on lauljatar, saatejuht, maailmarändur ja kampaania “Ei kiusamisele” eestvedaja. Boost Yourselfil avanes võimalus teha Heleniga intervjuu ning rääkida temaga vaimsest tervisest, tervislikust toitumisest, loodusest, tasakaalu leidmisest ja lihtsalt elust endast.

5 fakti Heleni kohta:

 1. Olen suur loomaarmastaja! Minu jaoks on loomad positiivsuse ja hea tuju allikaid. Öökullid, lambad, kassid, alpakad, iguaanid – armastan neid kõiki! Kui, siis vaid ussid on minu jaoks kõige vähem sümpaatsed. Nad mõjuvad mulle hirmutavalt.
 2. Olen algatanud “Ei kiusamisele” kampaania. Olen ise puutunud kokku koolikiusamisega ning see on minu jaoks südamelähedane teema. Vaatamata isklikule tähendusele, on see ka sotsiaalselt väga oluline teema, millele tähelepanu pöörata, sest noorem generatsioon määrab ära meie tuleviku.
 3. Mulle meeldib väga päike ja reisida. Näha uusi kultuure ja erinevaid inimesi on minu kirg. Reisima lähen alati ise ning pakettreise ma ei harrasta. Armastan tutvuda kohaliku elu ja traditsioonidega.
 4. Armastan loodust ja metsa. Käin Eestis olles peaaegu iga päev metsas jalutamas ja veedan aega värske õhu käes. See on minu jaoks esmatähtis, et hoida enda tervist.
 5. Mulle meeldib laulda. Olen sellega tegelenud alates lapsepõlvest. Mulle jäävad laulusõnad ülikiiresti ja kergelt meelde. Võin laulda kõiki Beyonce`i plaatide laule peast. Piisab vaid paarist korrast kuulamisest ja lugu on selge!

Boost Yourself Helen Adamson armastab loodust

Milliste terviseprobleemidega oled kokku puutud?

Terviseprobleeme on mul kahjuks olnud palju. Umbes viis aastat tagasi diagnoositi mul immuunpuudulikkus ning see mängib olulist rolli minu igapäevaelus.

Lapsena olin ma tihti haige ning siis lõigati mul ka mandlid ära, sest kehas läks põletik suureks. Olen läbi põdenud sellised haigused nagu meningiit, seagripp, kopsuklamüüdia ja veel haiguseid, mida ei oska nimetadagi.

Suurim lahendus, mille leidsin enda tervise parandamiseks, on nõelravi. Leidsin arsti, kes aitas mul aru saada mu keha toimimisest. Kui õppisin enda keha tunnetama ja sain aru, kuidas ta töötab, olen muutnud palju harjumusi.

Näiteks juba alates septembrist kuni kogu talve ja kevade läbi juunini on mul seljas meriinovillast soe pesu, et mitte külmetuda. Mu pahkluud ei ole talvel eales paljad või seelikuga õues viibimine on talvel välistatud.

Lahendus paljudele probleemidele peitub ka enesele aja võtmises – igasugune kiirustamine on keha jaoks stress ja ääretu ärevus. Nii ei jaksa pikalt elada. Kui ma ei teadvustanud endale selliseid lihtsaid asju, olin peaaegu iga nädal haige.

Boost Yourself Helen Adamson laulab

Mis on immuunpuudulikkus?

 • Immuunpuudulikus on olukord, kus immuunsüsteemis ei ole piisavalt antikehi, mis võitleksid haiguste vastu. Selline häire võib kahjustada ühte või mitut elundit ja kude.
 • Sümptomid varieeruvad olenevalt kahjustuse ulatusest. Sümptomiteks võivad olla näiteks väsimus, lihasvalud, palavik ja üldine halb enesetunne.

C-vitamiin aitab tõsta organismi kaitsevõimet

 • C-vitamiin on kõige populaarsem vitamiin, mida soovitatakse tarbida organismi kaitsevõime tõstmiseks.
 • Organism vajab C-vitamiini immuunsüsteemi turgutamiseks, naha ja igemete terviseks ning raua imendumiseks. Samuti aitab C-vitamiin peletada väsimust ja tõsta vastupanuvõimet.
 • Immunity on eriti kõrge loodusliku C-vitamiini sisaldusega supertoidusegu, andes ühe portsjoniga 200% päevase vajaduse C-vitamiini.

Millised on sinu igapäevased ilurutiinid?

Pesen igal hommikul ja õhtul enda nägu. Ma ei jäta mitte kunagi nägu pesemata, ükskõik kui väsinud ma ka ei oleks. On täiesti välistatud, et peaksin meigiga magama minema.

Mis puutub magamisse, siis magan igal öösel vähemalt 8 tundi. Eestis olles on mu unevajadus isegi veel suurem. Mu keha ei jaksa üle kella 23 üleval olla ja tavaliselt lähengi magama juba tegelikult kella 21-22 vahel.

Olen lugenud uuringuid ning nii mitmeski neist on välja toodud, et meie keha hormoonid saavad kõige paremini taastuda une ajal, minnes magama enne südaööd.

Kuidas jälgid enda toitumist? Millele pöörad peamiselt rõhku?

Jälgin enda toitumist iga päev, näiteks ei ole ma viimased poolteist aastat söönud liha. See on väga lihtne, sest mulle lihtsalt ei maitse liha. Enne seda sõin viis aastat aeg-ajalt kanaliha, kuid ka enne seda oli mul 5-aastane periood, mil ma ei söönud kordagi liha.

Lisaks pean jälgima enda toitumist pingsalt gluteeni osas, et oleksin terve. Ma ei tarbi gluteeni, et vältida kehas põletikku.

Pean toituma iga päev vähemalt kolm korda päevas. Minu jaoks tähendab tervislik toitumine lihtsalt seda, et inimene sööb täisväärtuslikult ja tervislikult, mitte ei keela endale toitu ega tee imedieete.

Näiteks söön ma hea meelega gluteenivabu saiakesi ja pastat. Mul on hea isu ja ma söön mõnuga – söön enda kaloraaži alati täis, milleks on ligikaudu 2000 kcal. Jaotan kalorid ühtlaselt päeva peale, et energiajaotus oleks stabiilne.

Boost Yourself Helen Adamson toitub tervislikult
Fotod: Ardo Kaljuvee (artikli avapilt), Mardo Männimägi (Helen laulmas) ja erakogu

Mis on sinu soovitus, kuidas hoida toidulauda tervislikuna?

Minu soovitus on see, et hoidu poolfabrikaatidest. Isegi ka kõige kiirematel päevadel on võimalik teha paremaid valikuid. See on kui armastus ja austus enda keha vastu – kvaliteet, mida sinna sisse paned, näitab sinu hoolivust.

Olen leidnud enda jaoks lihtsad ja kiirelt valmivad retseptid. Neid valmistades näitan enda suhtes austust ja armastust.

Üha rohkem pööratakse tähelepanu meeste tervisele. Kuidas sina hindad, millised on suurimad terviseprobleemid või mured meeste puhul?

Minu silmis on äärmiselt kurb, et meestele on sisse tambitud suhtumine, et mehed ei tohi nutta. See on kurb, sest igal inimesel on haavatav külg ja kui seda keelata, siis on võimatu luua kellegagi sügavamat kontakti.

Seetõttu kompenseeritakse see kontakt mõne sõltuvusainega, olgu selleks alkohol, pidutsemine või mõni muu ennasthävitav tegevus.

Ei taheta tunnistada enda sisemisi probleeme, peidetakse pea liiva alla ning eiratakse enda tundeid. Ma loodan, et ühel hetkel see muutub, sest viimasel ajal räägitakse üha rohkem depressioonist ja meeste vaimsest tervisest, võideldakse alkoholismi vastu ja palju muud.

Minu jaoks ei ole midagi mehelikumat kui mees, kes nutab ja enda tundeid välja näitab.

Meeste tervis

 • Mehed teevad mitu korda rohkem enesetappe kui naised. Aastatel 2006–2016 olid 80% Eestis enesetapu sooritanutest mehed.
 • 2017. aastal oli enesetappude arv meil 226, suitsiidi sooritanutest oli mehi 172 ning naisi 54.
 • Eesti ja ka muu maailma andmete põhjal võib arvata, et meestel jäävad vaimse tervise häired sagedamini diagnoosimata.
 • Üheks olulisemaks enesetappude riskiteguriks on depressioon. Uuringutes üle maailma ongi leitud, et depressioon on meeste seas aladiagnoositud.

Toorkakao tõstab tuju

Energy Double Espresso supertoidusegu sisaldab toorkakaod. Toorkakao peidab endas rohkelt magneesiumi, kaaliumi, rauda ja kaltsiumi, mis aitavad tõsta meeleolu ja heaolutunnet.

Samuti aitavad raud ja magneesium vähendada väsimust ja kurnatust. Supertoidusegu annab ühele smuutile tupeltespresso energia, sisaldades guaraana seemnetes leiduvat kofeiini.

Guaraana seemned väljastavad energiat aeglasemalt, mistõttu vähenevad kohviubadele omased kõrvalnähud, nagu näiteks ärevus.

VAATA LÄHEMALT

Kuidas hoiad tasakaalu enda igapäevastes toimetustes?

Enda igapäevastes toimetustes leian tasakaalu siis, kui võtan teadlikult aega iseendale. Ma pean iga päev leidma endale hetki, et minna omaette jalutama, teha kodus joogat või tegeleda millegi loomingulisega.

Loodus mõjub mulle maandavalt ja tervendavalt. Mulle meeldib küll reisida, kuid naudin rutiini – see hoiab mind tasakaalus.

Varem kippusin tööga liiale minema, kuid nüüd püüan sättida nii, et ma ei tee kolmel päeval nädalas kordagi tööd. Ka see hoiab tervislikku töö ja vaba aja tasakaalu.

Milliseid Boost Yourselfi supertoidusegusid oled proovinud ning millist tahaksid proovida?

Olen proovinud erinevaid Boost Yourselfi supertoidusegusid ning nendest meeldis mulle kõige enam Immunity. See on toetanud ka minu immuunsüsteemi.

Tahaksin proovida neid supertoidusegusid, mis aitavad mu kehas põletikku vähendada ja immuunsüsteemi toetada. Kõik, mis aitab kehas tasakaalu hoida, on minu teema!

(14 arvustust)
17.90

Immunity tervisesegu (150 g)

Siin on sulle maitsev lahendus, mis toetab su immuunsüsteemi! Immunity on uus eriti kõrge loodusliku C-vitamiini sisaldusega tervisesegu.

 • 1 tl = üle 2 sidruni jagu C-vitamiini!.
 • C-vitamiini sisaldus ühes portsjonis 144% päevasest vajadusest.
 • Soovitame lisada 2 tl smuutile ehk 288% päevasest vajadusest.
 • C-vitamiin toetab immuunsüsteemi normaalset toimimist.
 • Ei sisalda lisaaineid ega lisatud suhkruid.
 • 100% looduslikud koostisosad.
 • Gluteenivaba.
 • Sobib kogu perele, ka lastele. 
 • Tasume sinu eest saatmiskulu 2.69 €, kui tellimussumma on üle 35 €.
 • Registreeru Boost Yourselfi püsikliendiks ja teeni iga ostuga 5% raha tagasi.
Tootekood: 4744693010996 Kategooriad: , , ,
(14 arvustust)
17.90
(445 arvustust)
19.90

Greens Detox tervisesegu smuutidele (120 g)

Turguta oma tervist klaasikese rohelise tervisesmuutiga! Sobib igapäevaseks kasutamiseks.

 • Meil on ka suurem 250 g pakk Greens Detox tervisesegu smuutidele.
 • 4 kõrgelt hinnatud rohelist tervisetoitu: nisu- ja odraoras, klorella ning spirulina.
 • Sisaldab rohkelt C-vitamiini (camu camu mari).
 • Sisaldab palju eluks vajalikke vitamiine (nt A, C, B-grupi vitamiinid) ja mineraalaineid (nt raud, tsink).
 • 35 g taimset valku 100 g kohta.
 • Lisa 1-2 tl smuutile. 120 g pakist jagub 28 smuutiks.
 • Gluteenivaba.
 • JAMAVABA toode ei sisalda lisaaineid.
 • Tasume sinu eest saatmiskulu 2.69 €, kui tellid üle 35 €.
 • Registreeru Boost Yourselfi püsikliendiks ja teeni iga ostuga 5% raha tagasi.
Tootekood: 4744693014369 Kategooriad: , , ,
(445 arvustust)
19.90
-10%
(18 arvustust)
38.40

Detox Challenge stardipakett + TASUTA saatmine

See kombopakkumine sisaldab kõike, mida vajad detox puhastuskuuri ideaalseks õnnestumiseks.

 • Detoxi koostises on 4 rohelist supertoitu ja rohkelt C-vitamiini.
 • Yerba Mate tee on hea alternatiiv kohvile.
 • Crunchy seemnesegu – kasulikud seemned smuutile lisamiseks.
 • Gluteenivaba.
 • Pane end kirja siin ja saadame detox kuuri juhendi koos retseptidega sulle meilile.
 • JAMAVABA toode ei sisalda lisaaineid.
 • Tasume sinu eest saatmiskulu 2.69€, kui tellid üle 35€.
 • Registreeru Boost Yourselfi püsikliendiks ja teeni iga ostuga 5% raha tagasi.
Tootekood: A00191 Kategooriad: , , ,
(18 arvustust)
38.40

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga