Yerba Mate tee on tervislik alternatiiv kohvile ja annab energiat kogu päevaks

Getter: Yerba Mate aitas mind maoprobleemide puhul


Getterile on meeldinud teed juua juba väikesest saadik. Tänu Detox Challenge’le leidis ta oma menüüsse Yerba Mate tee ja jagas ka oma kogemust meiega.
Loe, millisel huvitaval viisil meeldib talle seda tarbida ja kuidas võimas tee Brasiiliast on teda aidanud.

“Ma joon teed igapäevaselt, olgu selleks Yerba Mate, puuvilja- või mõni roheline tee,” räägib ta oma pikast harjumusest. Kuid Yerba Mate leidis Getter oma menüüsse Instagram’ist, kust nägi, kuidas paljud Boost Yourself’i Detox puhastuskuuri tegid ja samal ajal oli ka pakkumises populaarseim kombopakk: ‘’Saledaks ja vormi’’ – Yerba Mate tee + Detox supertoidusegu.

Nii saigi tellimus tehtud! “Alguses jõin ma seda paaril korral, aga siis jäigi see kappi seisma ja kuna meie kodus teed ära ei visata, andsin Yerba Matele nii-öelda uue võimaluse,” räägib Getter sellest, kuidas ta energiat andva rohelise teega esimest korda tutvust tegi.

Yerba Mate on võimas tee Brasiiliast, mida on joogina kasutatud juba alates iidsete Brasiilia ja Paraguai indiaanlaste ajast. Põhja-Ameerika teadlased usuvad, et selle stressi leevendav mõju tuleb kõrgest vitamiinide, mineraalide, aminohapete ja antioksüdantide sisaldusest. Regulaarne tee joomine vähendab näljatunnet, annab energiat ja aitab põletada kaloreid.

Yerba Mate aitas maoprobleemide puhul

Getter pole kunagi olnud väga suur kohvisõber, kuid 3-4 korda nädalas tegi endale tööl siiski kruusi täis.

‘’Minu maoprobleemile pole üldse hea, kui ma niisama kohvi joon, eriti tühjale kõhule, siis selle järgi saan öelda, et Yerba Mate on olnud mulle suureks abiks küll.’’

Getter ei saa väita, et teda oleks tabanud tohutu energia, aga oluline on see, et enam ei isutanud kohvi järele ja maoprobleemid leevendusid.

“Kui on perioodid, et energiat pole üldse ja tahaks kofeiini, siis Yerba Mate on hädast välja aidanud. Ma ei saaks öelda, et nüüd mu elu on 100% muutunud, aga kui tavaliselt jõin ma rohelist teed, siis Yerba Matet juues ongi kõige suuremaks muutuseks olnud see, et mul on rohkem energiat juures võrreldes näiteks tavalise piparmündi teega,” jagab ta oma kogemust.

Üle öö me siiski kohvist loobuda ei soovita. Tavaliselt kestab ülemineku periood 2 nädalat ja sel ajal võivad esineda mitmedki võõrutusnähud, milleks on peavalud ja halb enesetunne. Kohvi kogust on mõistlik vähendada järk-järgult ja asendada see Yerba Mate teega.

Teed meeldib juua ka külmalt

“Eriti hea on see peale sauna, siis jääb hea soe tunne hommikuni. Joon seda ka vahest lõunal, aga kuna Yerba Mate teelehed on nii tillukesed, siis tööl on mul alati kogu tops neid lehti täis,” lausub ta. Tihti meeldib talle just õhtuti tee valmis teha, jätta see hommikuni seisma ja siis peale trenni tarbida ära koos jääga (0,7l on täitsa tavaline taks).

“Kuna ma olen suur ise tehtud jäätee sõber, siis üldjuhul teengi ma suure kannu teed valmis õhtul ja naudin seda hoopis hommikul,” räägib Getter oma kujunenud harjumusest. Kuid enamik tarbimisest sõltub tema tujudest ja olemisest. “Mõnel perioodil olen väga suur teesõber, aga siis on jälle perioode, kui tarbingi seda ainult külmalt ja hommikuti,” lausub ta.

Boost Youself Yerba Mate tee

Trenni lõpus hea janukustutaja

Yerba Mate on tänaseks päevaks kujunenud tema igapäeva osaks. “Trenni lõppedes on see ka super janukustutaja. Alguses võib tunduda, et see pakk on kallis, aga ma tunnistan, et seda jätkub väga pikaks ajaks ja ühe portsuga saan mina teha mitu kannu teed.”

Getteri sõnul läks tal aega, enne kui tundis tuntavat energialaengut. “Alguses tegin ma lahjema tee, et üldse aru saada, kas see maitseb mulle, sest see lõhnas puhta silo järgi. Peale teist korda sain ma aru, et maitse polegi nii hull ja siis hakkasin tegema õiget tõmmist,” räägib Getter. Ta õpetab, et kui teha tee õhtuti hommikuks valmis, siis peaks panema teelehti vähem, sest muidu läheb maitse liiga tugevaks, mis võib natukene ebameeldiv olla.

“Kõigile jäätee sõpradele soovitan kõigepealt proovida seda jääga. Võib juhtuda, et enam kuumalt te seda ei tahagi. Minu soovitus olekski, et laske kehal uue asjaga harjuda ja ma ütlen, et see võtab aega, eriti kui olete harjunud päevas liitrite kaupa kohvi jooma. Ja eriti suurtele kohvisõpradele – lihtsalt ajapikku tahate seda vähem,” julgustab Getter Yerba Mate teed oma igapäeva lisama.

  • Yerba mate tee saadakse, kui pannakse taime lehed ja varred külma vette, lisades kuuma vee (maksimaalselt 70-80 kraadine vesi) vahetult enne joomist.
  • Palun pane tähele, et yerba mate teele ei ole soovitatav valada järsult kuuma või keevat vett.
  • Teed võib valmistada kas tavalise teesõelaga või Prantsuse presskannuga, aga traditsiooniline meetod selle joomiseks on tegelikult spetsiaalse kõrrega pudelkõrvitsast.
  • Võimalik on juua ka teed külmana, jättes lehed ööseks vette ning hoides seda külmkapis.

Samu teelehti saab kasutada ühe päeva jooksul 3 korda. Vala uuesti peale kuum vesi, lase tõmmata ja ongi valmis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga