Screen Shot 2019 07 03 at 20.43.12 Boost Yourself

Fotokild: “Kaamera ees lööb inimese tõeline ilu esile”


Kes või mis asi on Fotokild?

Tegu on 24 aastase neiu Heleniga, kellel on suur armastus fotograafia, looduse, oma koera, pere ja sõprade vastu.

“Antud märksõnad ongi seotud minu töö ja hobidega. Igapäevaselt töötan fotograafina Denim Dream’i e-poes ja vabal ajal tegutsen fotograafina nime Fotokild alt. Fotokillu nimi sündis kodus migreeni põdedes ligi 4 aastat tagasi, kui otsustasin avada oma fotolehe. „Foto“ on kõigile selge ja „Kild“ on tuletatud minu perekonnanimest.”

Pildistamine aitab tõsta enesekindlust

Minu juurde tulevad ja on oodatud kõik inimesed ja loomad. Üldiselt ei pane ma kätt ette millelegi, küll aga on kujunenud mõned lemmiksuunad ja saan väita, et kõige rohkem teen portree- ja peresessioone. Minu fototeekond algas loodusest ja seega tunnen end väga mugavalt ka lihtsalt metsas või rannas, kaamera käes, samuti erinevaid loomi pildistades. Mõni aeg tagasi tegin väga palju buduaarisessioone – suund fotograafias, mis keskendub detailsemalt inimkeha ilu välja toomisele. Selliste pildistamiste algus on tihtipeale rabe, inimesed on häbelikud ja ebakindlad.

Olukorra leevendamiseks loon oma pildistamistel rahuliku ja positiivse meeleolu, juhendan ja aitan ning süstin modelli enesekindlust. Suurimaks komplimendiks mulle on inimeste siiras rõõm piltide kättesaamisel. Olen rõõmus, kui saan natukenegi suurendada kellegi enesekindlust ja olen rõõmus, kui olen kätte saanud kõige tähtsamad emotsioonid inimeste eludes. Usun, et pildistamine aitab muutuda enesekindlamaks ning tuua esile ja talletada ilu.

Koer on hea viis hoida aktiivset eluviisi

Olen aktiivse eluviisiga inimene, kuid ei jälgi toitumist ega kindlaid reegleid või elustiile. Armastan head toitu, ei tarbi sealjuures liigselt rämpstoitu ja alkoholi, ei suitseta ning olen pidevalt liikumises, seega siiani olen suutnud oma elustiiliga olla piisavalt tervislik, et mitte alla vanduda haigustele ja et oleks lihtsalt hea olla.

Käisin lapsepõlves ja kooli ajal väga paljudes erinevates trennides ja nüüdki tegelen aktiivselt vee- ja lumelauaspordiga, aeg-ajalt tennisega ning eelkõige oma koeraga jalutamise ja treenimisega, mis on juba ise piisavalt sportlik tegevus minu igapäevaelus. Tahaksin väita, et ilu ja tervislik toitumine on mingil määral omavahel seotud – oluline on liikuda piisavalt!

Helen2 Boost Yourself

Mida pidada meeles, kui tulla esimest korda pildistama?

Esimest korda pildistama tulles olen kohanud kahte tüüpi inimesi – neid, kes on murest murtud, sest nad pole seda varem teinud, ja neid, kes poseerivad, nagu oleksid nad seda teinud terve elu. Tegelikkus on see, et pildile saab püüda igaüht ja muretsemine tekitab ainult stressi.

Oma tegutsemise aja jooksul olen leidnud lahenduse igale kliendile, kes on rohkem mures olnud. Selle aja jooksul olen omandanud ka erinevaid nippe, kuidas inimesi sättida ja juhendada. Lohutada on lihtne, sest tean, mis tunne see on, kuna olen ise samamoodi võõra juures pildistamise ajal krampis. Siin ongi fotograafil oluline roll – muuta olukord võimalikult mugavaks.

DSC 8900web Boost Yourself

#saoledilus raames, milline inimene on ilus?

Ilus inimene on elurõõmus, siiras, positiivne, viisakas… kõik see elementaarne. Sisemine ilu loob eeldused väliseks iluks.

Heleni soovitus pildistamisel

Kuidas piltidel hea välja näha? Ole Sina ise. Lihtne ja klišeelik, kuid siiski tõsi. Hingestatud ja siiras inimene on ilus.

Heleni salaretsept:

Supertoidusegu, mida oma smuuti sisse rõõmuga  lisan on Berry Supertoidusegu. Seda seepärast, et selles on kõik marjad, mida isegi igal suvel sügavkülma varun, et hoida immuunsüsteem tugev. Minu koduses lemmiksmuutis on alati banaan, punased ja mustad sõstrad, astelpaju, mustikas, maasikas, jogurt, värskelt pressitud mahl ehk kõik, mis on parasjagu aias või külmikus olemas. 

Selleks, et jäädvustada Sinu ilu kaamera ees, mine ja osale loosis meie Instagrami lehel. Võitja saab paki supertoidusegu ning tunnise fotosessiooni Heleniga!

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga