Rohelised smuutid - Boost Yourself

Deivi: “Teen smuutipäeva siis, kui olen eelmisel päeval söögiga liialdanud”


Miks sa mõtlesid seda tegema hakata ja kuidas tunne pärast seda oli?

Mul läks väga hästi ja olen üpris kindel, et see hea enesetunne püsib siiani just tänu eelmise nädala smuutipäevadele. Minu Detox Challenge läks kokkuvõttes üpris sujuvalt, aga sellegipoolest olid need kolm päeva väga erinevad.

Esimene päev oli ehk kõige keerulisem, sest päeva lõpuks isutas kõige järgi. Hommik algas hästi ja kuna ma suur kohvisõber pole, siis sain kenasti yerba mate teega end üles äratatud ja smuutiga kõhu korralikult punni joodud. Õnneks on mul töökoht kodule üsna lähedal, seega lõunaks sain koju jalutada ja endale ühe värske smuuti teha. Õhtuks isu kasvas, tundsin naabrite õhtusöögi lõhna peaaegu maitseaine täpsusega ja kinos olles tekkis meeletu isu nachode ja popkorni järgi, aga ma ei murdunud 🙂

Teine päev algas hästi ja tegelikult möödus terve päev suurepäraselt. Ma magasin öösel nagu beebi ja hommikul ärgates oli mul nii palju energiat, et ma oleks võinud isegi jooksma minna, kui tööaeg poleks peale pressinud. Lõunaks jalutasin jälle koju smuutitama ja õhtul tegin väikese 6 km jooksuringi.

Ka kolmas päev algas äärmiselt meeldiva enesetundega, aga samas tekkis väike igatsus omleti ja pudru järgi. Lõuna läks libedalt ja õhtul koju jõudes mul ei olnudki kõht väga tühi. Käisin elukaaslasega Uulitsas (tema kahjuks viimasel päeval murdus), kus ta sõi minu nina all friikartuleid ja burgerit, aga mul ei olnud isegi raske tema ees selle friika lõhna sees istuda (kuigi ma olen meeletu friikafänn). Püsisin vapralt ka kolmanda päeva smuutide peal ja enesetunne oli mega.

Idee 3-päevasest challengeist osa võtta tekkis kuidagi äkitselt. Ma nägin, et mu sõbranna vajutas sellele üritusele “osalen” ja nii ma selle lehe avasingi ning next thing you know – ootasin pakiautomaadilt SMSi. Ma olen varem teinud smuutipäevi, kus asendan ühe päeva söögikorrad smuutidega, aga nüüd tekkis soov ja huvi end proovile panna ning oma keha põhjalikumalt puhastada.

Olen äärmiselt uhke, et ma kõik need kolm päeva kenasti vastu pidasin ja vastutasuks sain endale hea enesetunde, magusa une ja olen kindel, et kaotasin ka mõned kilod.

Väga vahva, et kõik osalejad olid nii aktiivsed ja postitasid pilte ning jutte enda kolmest päevast – see andis megalt jõudu juurde. Ja ma olen kindel, et osalen ka järgmistel kordadel 🙂

Millal sa tunned, et on kõige parem aeg smuutipäeva teha?

Ma olen tegelikult üsna kaua juba smuutisõber olnud, aga varem ma ei keskendunud eriti smuuti koostisosadele. Lisasin seda, mida mul parasjagu kodus oli – tavaliselt banaan, mustikad, õun ning vesi või mahl, et smuutit veidi vedelamaks saada. Maitse oli hea, aga tihti jäi mul sellest kõht tühjaks ja siis vaaritasin midagi juurde.

Tavaliselt teen smuutipäeva siis, kui olen eelmisel päeval söögiga veidi liialdanud või päev otsa rämpsu söönud.

-10%
(437 arvustust)
19.90 17.90
-10%
(111 arvustust)
30.80 27.70
(165 arvustust)
10.90
-25%
(24 arvustust)
47.80 35.85

Aga siis rääkis mul üks tuttav, et ta teeb vahepeal veepäevi, selleks et organismi puhastada ja kehale puhkust anda. Mõtlesin, et peaksin ka proovima, aga päev otsa ainut vett juua tundus minu jaoks veidi liiga hardcore ja siis mõtlesin, et joon parem ühe terve päeva smuutisid. See oli minu jaoks üpris lihtne ja pärast oli enesetunne ka väga hea.

Smuutipäevi teen umbes korra kuus, vahel ka rohkem. Tavaliselt teen smuutipäeva siis, kui olen eelmisel päeval söögiga veidi liialdanud või päev otsa rämpsu söönud. Üldjuhul söön ma kõike, ma pole midagi enda menüüst välja jätnud, aga oma pasta ja friikartulite söömist ma püüangi tasakaalustada smuutipäevadega. Hahaa! 🙂

Kas smuutide joomine on kuidagi mõjutanud ka sinu toitumisharjumusi?

Mingi aeg tekkis mu smuutijoomisesse pikk paus sisse ja siis leidsingi teie 3-päevase Detox Challenge’i ja mõtlesin, et kuna suvel sai igasuguseid asju söödud ja joodud, siis selle peab kindlasti ära tegema.

Pärast 3-päevast challenge’it söön ma endiselt peaaegu kõike, aga ma olen muutnud toidukoguseid. Ma endiselt luban endale vahel pastat, friikaid jms (need on minu jaoks liiga head, et neid mitte süüa), aga ma saan poole väiksemast kogusest juba kõhu korralikult täis ja enam ei ole sellist ülesöömist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

[]