Boost Yourselfi turundusjuht Triinu: “Aasta tagasi otsustasin teha valiku, mis muutis minu elu”


Mina olen Triinu, töötan Boost Yourselfis turundusjuhina ja jagan oma lugu sellest, mis alles aasta tagasi minu elus toimus. Kui ma üks päev leidsin kodust ühe paberi, kuhu ma olin 04. jaanuar 2018 pannud kirja oma eesmärgid, siis pean tunnistama, et tahtis pisar silma tulla küll!

Tõenäoliselt me kõik oleme olnud kord faasis, kus valgust tunneli otsast väga paista enam ei taha. Korralik tupik. Ega ka mina sellest kuidagi mööda ei pääsenud.

Elus on ikka olnud paremaid ja väljakutsuvamaid päevi, aga eelmise aasta alguses tabas mind järsku kui välk selgest taevast, et nüüd kohe peab miski muutuma. Nii ma siis võtsin kätte paberi ja pliiatsi, panin kirja oma mõtted ja lasin fantaasial lennata. Oi, kui ma vaid oleks teadnud, et see kõik juba õige pea täitub.

Kui sain kirja erinevad eesmärgid, mis puudutasid nii eraelu, tööd, treeninguid ja iseenda rahulolu, siis hakkasin päev päeva järelt sõudma oma eesmärkide poole. Kerget polnud seal midagi, kuna eesmärgid olid üpris kõrged. Vahest isegi liiga kõrged. 

Kohtusin erinevate tippjuhtidega

Motivatsiooni andis mulle juurde kui sain võimaluse vestelda erinevate Eesti suurettevõtete juhtidega. Nimelt saatsin neile kirja, sooviga nendega kohtuda. Minu üllatuseks leidsid nad minu jaoks ka üsna kiiresti aja.

Kui ma täna tagasi vaatan, võin öelda, et 90% kirja pandud eesmärkidest on täitunud. Seega tõepoolest – hakka või uskuma, et elus on kõik võimalik, mis võimalikuks pead. Sina otsustad – valik on sinu.

Mida ma tegelikult oma igapäevaelus muutsin?

Raamatute lugemine

Tegin endaga kokkuleppe, et loen iga päev raamatuid. Kasvõi 10-15 minutit. Eesmärk oli see, et tekiks stabiilsus.

Liigutamine

Kui mul trennipäevi polnud, siis käisin jalutamas. Küll aga üsna pea saime sõpradeks maanteerattaga, peale mida ma juba liitusin Tripassioni triatloniklubiga. Vot sulle liigutamist 🙂

Toitumine

Ma ei oleks osanud arvata, et toidul on nii palju mõju minu mõtete kvaliteedile ja enesetundele. Kui ma tahan elus rohkem saavutada, pean andma oma kehale ka paremat kütust. Ma ei jälginud toitumiskava ega keelanud endale otseselt midagi – olin lihtsalt teadlikum oma valikute osas.

Küll aga hakkasin hommikust sööma: või öelda, et mind päästsid smuutid 🙂 Eriti meeldib mulle see, et smuutidega on võimalik asendada ka kõige suuremad magusaisud. 

Seltskonna valimine

Seltskonna valimine ei tähenda mitte seda, et sa peaksid osad inimesed oma elust täiesti välja lõikama ja nendega mitte läbi saama, vaid seda, et sul on õigus valida, kellega sa veedad aega igapäevaselt. Nii ka mina tegin oma elus väikseid ‘’korrektuure’’. Kehtib põhimõte: ütle mulle, kes on su sõbrad ja ma ütlen sulle, kes oled sina!

Varem ärkamine

Ma olen alati olnud ‘’hommiku inimene’’, kuid nagu mu sõbrad juba teavad, siis nüüd olen eriti varajane. Äratuskell heliseb mul üldjuhul ka vabal päeval. Ma naudin hommikuid, kui saan lugeda raamatut, süüa hommikusööki ja olla lihtsalt iseendaga.

Tasakaal ja ajaplaneerimine

Ilmselt kõige raskem osa. Kui tahad olla mingil alal edukas, siis tavaliselt suunad kogu oma energia sinna. Küll aga iga asi läheb millegi arvelt. Selleks, et mitte läbipõleda, on oluline endale teadvustada seda, et kõik peab olema tasakaalus. Planeeri oma päev/nädal – kuidas iganes sulle mugavam on, et sul tekiks arusaam, kui palju aega sa millegile panustad.

Need olid mõned nipid, kuidas ma oma eesmärkidele lähemale jõudsin. Kui ka sina oled täna faasis, kus ei tea täpselt, kust alustada, siis soovitan sul esmalt võtta samuti kätte paber ja pliiats. Pane kirja oma mõtted, õpi iseennast tundma ja küll tulevad sul esimesed eesmärigd juba õige pea. Usu, kirjutamine aitab.

Ära karda ka seda, kui eesmärgid muutuvad. Ka minul muutuvad. Iga päev saab sinust parem versioon iseendast – seega muutub ka sinu mõtete kvaliteet ja vaatevinkel.

Suured asjad saavad alguse väikestest asjadest

Kui sulle tundub uskumatu, et liigutamine või täisväärtuslik toitumine mõjutab seda, kuidas sul läheb tööl või pereelus, siis tea, et ka mulle tundus. Tegelikult aga parem versioon iseendast saabki alguse nendest pealtnäha väikestest valikutest.

Kui saan sulle kuidagi abiks olla, võid mulle julgelt kirjutada. Ole tubli! 

Triinu Talviste

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga