Liisa Leetma

Boost Yourselfi pereliige Liisa Leetma


Võib-olla, kui Liisa oleks paar aastat tagasi suundunud ülikooli looduskaitset õppima, oleks ta Eesti metsades elav ja meie rohelist kulda kaitsev näkk, kes Kreeka antiikmütoloogia viljakusjumalanna Demetre tänapäevast versiooni kehastaks. Kuid, kuigi Liisa elab täna metsade asemel Tallinnas, on lisaks looduse kaitsmisele ning nende juurtele tema südames tähtis koht ka vaimsel  ja füüsilisel tervisel ning vlogimisel.

Meigikunstnik, vlogger ja sotsiaalmeedik

Liisa (25) on meigikunstnik, vlogger ja sotsiaalmeedik, kes oma lühikese ent spontaanseid otsuseid täis elu jooksul on leidnud tee igapäevatööni, mida ta tänaseks üle kõige armastab – selleks on inimeste aitamine, kas siis videote või ilusaks tegemise näol.

Tema silmis põlev elujanu ning tahe teisi inimesi aidata on talle kahe aastaga toonud sotsiaalmeedias laia ja truu jälgijaskonna, kes tema tegemistega end igapäevaselt kursis hoida soovivad.

Kuidas see alguse sai?

Ma ütlen kohe, et ma ei ole blogija – ma ei oska kirjutada, mulle meeldib videotesse lihtsalt rääkida (naerab). Minu esimene video tuli välja kaks aastat tagasi, pärast meigikooli lõpetamist. Video läks lendu kiiresti ja sealt edasi teised aina laiema publikuni. Loogiline samm oli videod ja pildid koondada blogisse ja märkamatult oli minu jälgijate hulk Instagramis,  ja seda ainult paari aastaga (tunnistab isegi imestusega), üllatavalt suur.

Trennijärgne Workout smuutiretsept

Mis oled õppinud sotsiaalmeediast ja videote tegemisest?

Selleks, et oma jälgijaid hoida pead olema aus. Jaga ja suhtle nendega teemadel mis päriselt loevad. Sellist suurt hulka jälgijaid nagu mul tänaseks kogunenud on, proovin ma ainult positiivselt motiveerida-suunata. Päeva lõpuks tuleb aga välja, et hoopis nemad hoiavad mind töös! Kui hakkan sihti kaotama, siis päästavad nende armsad kirjad/sõnad päeva.

Lisaks sellele, et sotsiaalmeedia toob followere, köidab see ka sponsorite pilku, kes oma tooteid raha eest erinevates kanalites reklaamida soovivad.

Kas sotsiaalmeedia on sinu rahallikas?

Mul on filter, läbi mille kõik brändid minu videotesse või sotsiaalmeediavoogu nii lihtsalt ei pääse. Arvan, et minu videote menuks on asjaolu, et ma postitan kas Instagram‘i või Youtube’i ainult siis, kui mul tõesti midagi öelda on ja ma seda südamest teha tahan, mitte sellepärast, et ma peaks või mulle raha makstakse.

Mis on see, mis sinu kirge toidab?

Inimeste aitamine on tõesti see, mida ma teha tahan. Mul ei ole numbrilist eesmärki, vaid mind motiveerib suhtlus. Ma elan päev korraga ning kõik mind ümbritsevad inimesed, fännid on mulle minu motiveerimiseks piisavad.

Kas sa oled pigem rutiinne või spontaanne inimene? 

Kuna ma olen Kaalude tähtkujust, siis nii ühte kui ka teist (naerab). Kui ma tunnen, et ma tahan näiteks homme maale kolida, siis ma pean saama seda teha, kuid enda jaoks ette võetud eesmärkide nagu näiteks 3-päevase Detox challengei lõpetamiseks on vaja rutiini ja püsivust. Eriti minul. Niiet kui ma oma spontaanse ja rutiinse mina suudan tasakaalus hoida, valitseb minus suurepärane harmoonia.

Tähelepanek: Liisal on süvenemine ühte äärmusesse ja siis teise. Tal on oma noore ea kohta tunnetes sügavat emotsionaalset rikkust ning nii kurbusele kui ka rõõmule läheneb ta filosoofiliselt. Tema intuitiivne tasakaalupüüd hoiab ta nii füüsiliselt kui ka vaimselt tervena ning sellest tulenevalt kohtumine Boost’i perekonnaga pidi olema saatus.

Kas sinu menüüs on midagi eripärast?

Kuna ma liha ei söö, pean leidma teisi alternatiive, mis on muutnud mu toidulaua palju rikkalikumaks kui see varem oli. Taimetoidumaailm on maitseid täis, neist lemmikuteks pean pähkleid, kikkerherneid, mandlipiima ja bataati.

Kuidas sa enda jaoks smuutid ja Boost Yourselfi avastasid?

Kuna tervislikud marjad ning toorained on eraldi ostes väga kallid, hakkasin internetist otsima alternatiive ning leidsin Boost Yourselfi, kus kõik hea ja parem mõistliku hinna eest ühes pakis olemas on. Kes oleks arvanud, et ma tänu ökopoodide kallile hinnale endale uue perekonna leian? (naerab.)

Millised on sinu smuutitamise rutiinid?

Kuidas kunagi, proovin smuutisid alati retseptide järgi teha, sest siis ei pea ma maitses mitte kunagi pettuma. Uus ja tundub, et forever lemmik retsept on selline:

• 1 külmutatud banaan

• peotäis spinatit

• 1 spl maapähllivõid

• 1 klaas mandlipiima

1 korralik spl Workout segu

Üldiselt valin smuuti retsepti selle järgi, kas soovin seda juua enne/pärast trenni, vahepalaks või hoopiski magustoiduks.

5 fakti Liisa kohta, mida teada:

  • Liisa on tegelenud jooga ja mediteerimisega juba keskkoolist saadik.
  • Ta kolis üksi elama 16-aastaselt.
  • Lisaks vlogimisele korraldab ta pop-up üritusi.
  • Kõige lähedasemaid sõpru on tal käputäis.
  • Ta võib olla kõige naiselikum olend, kelle “siidikleidi all on varjul mehelikud püksid”, ja neid ta kannab äärmise kergusega.

Intervjueeris Irene Tambek, Loovagentuurist TI / KK

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga