Boost Yourself raamatupidaja Annika joob smuutit regulaarselt

Annika: “Töötan ettevõttes, mille eesmärk on suurem, kui ainult kasumi teenimine.”


Oma sünnipäevakuul tahame pilti tuua oma meeskonna taustajõudu, kes on olnud meiega algusest peale sellel teekonnal kaasas. Paljud ei tea, et meie smuutipere on kasvanud tänaseks 10-liikmeliseks. Numbrite ja kogu selle kellavärgi eest vastutab särasilmne saarenaine, keda me sulle nüüd lähemalt tutvustame. Saage tuttavaks – Annika Lii!

Millised on sinu kõige eredamad mälestused ettevõttes?

Kui suur ja siiras rõõm on meie meeskonnas igast väikesest edusammust ja kui palju head tagasisidet kliendid meile annavad. Esimesed pakendid, esimesed müügid, esimesed töötajad, esimesed oma tootmisruumid jne – iga kord on hinges kirjeldamatult suur tänutunne, et saame üheskoos teha seda, mida teeme.

Mis on sinu enesetundes või elustiilis pärast smuutide ja supertoitude tarbimist muutunud?

Mina olen igapäevane smuutitaja. Minu lemmik on roheline smuuti, minu lastel marjasmuutid (eriti mustika). Kuna olen juba kaua aastaid toidu-usku, seda süvitsi uurinud ning erinevate koolide ja koolituste kaudu õppinud, on “päris” toit meie kodus tavaline igapäevaelu osa. Toit on organismi kütus ja õige kütus hoiab meid energiliste ja tervetena. On lausa uskumatu, kui paljud füüsilised ja vaimsed tervisehädad saavad alguse sellest, et kehal on lihtsalt tugev toitainete puudus ning normaalne organismi talitlustsükkel seetõttu häiritud. Kogu organismi energia läheb kehavõõra keemia ja rämpsuga võitlemise alla ning siis olemegi väsinud, haiged ja depressioonis.

Mina olen saanud lahti migreenidest, erinevatest hormonaalse tasakaaluga seotud probleemidest, energiat on kordades rohkem, toiduportsud on väiksemad, aga kõht on samas kauem täis. Mõte töötab paremini ja elurõõmu on rohkem.

Sa oled ka lapsevanem. Kas tänu Boost Yourself’is töötamisele pöörad rohkem tähelepanu ka oma laste toidumenüüle?

Minu nooremal tütrel on kaasasündinud terviserike, mille tõttu oli ta väiksena väga haige, sai pidevalt väga tugevaid rohtusid. See kõik nõrgendas immuunsüsteemi. Laps oli loid, kurnatud, ajapikku tekkis seedesüsteemis põletik ning sealt edasi juba tugevad toidutalumatused (eriti tugevalt kaseiinitalumatus). Ühel kevadel käisime arstidel, seisud olid halvad, sügisel pidime tagasi minema, et kindlaks määrata opiaeg.

Selsamal kevadel korrastasimegi oma toitumise ning kui sügisel tagasi läksime, ei suutnud arst ära imestada, mis lapsega toimunud on ühe suvega! Laps oli kosunud, elujõuline, energiline ja seltsiv. Hetkel käime kord aastas uuringutel, endiselt on kõik hästi!

Vanemale lapsele ei sobi gluteen. Suhkru tarbimine on samuti meie kodus imeväike. Nii leiabki meie kapist laias valikus igasuguseid põnevaid toiduaineid ning poe puu-ja juurviljaletti külastame igapäevaselt. Smuuti on fantastiliselt hea viis laste menüüsse lülitada toite, mida nad ise regulaarselt alati tarbida ei tahaks.

Kuidas laste enesetunne on muutunud?

Laste seedesüsteemid on korras, nad jaksavad hommikuti ärgata ja pika koolipäeva ilusti vastu pidada, haigusi või tujukust tuleb ette haruharva. Magusad asjad on nende jaoks tänaseks päevaks liiga magusad. Mida puhtam on organism, seda rohkem hakkab ta ise küsima toitu, millest tal tegelikult kasu on. Minu lapsed valivad endale poest pigem ananassi või kiivi, kui ülemagustatud värvilisi maiuseid ja jooke. See üleminek võtab alguses aega, kuid suur rõõm on lõpuks näha, kuidas laps oskab ise teadlikke valikuid teha.

Mida need 3 aastat ja Boost Yourself on teile kõige rohkem õpetanud?

Seda, kui suur väärtus on töötada ettevõttes, mille eesmärk on suurem, kui ainult kasumi teenimine. Boost Yourself’i perepeadeks on 2 suurepärast liidrit, meie issid Sven ja Teet, kes on oma seljataha koondanud tõelise meeskonna, kus iga liige tahab kogu südamest aidata inimestel leida tee tervislikuma elustiilini, teades omast kogemusest, kui palju on selline muudatus meid ennast eelnevalt aidanud.

Kus näete Boost Yourself’i 5 aasta pärast?

Igal pool näen! Euroopas näen ja Ameerikas näen ja Aasias näen ja Austraalias näen ja Aafrikas näen ja…

3 fakti sinu kohta, mida keegi veel ei teadnud:

  • Minu hobid on ühe raamatupidaja jaoks vist üsna vastandlikud – ühel hetkel võib mind leida klaveri taga muusikat kirjutamast või kitarri harjutamast.
  • Teisel hetkel metsas krossika või ATV seljas.
  • Kolmandal hetkel lastega metsas orienteerumas….pole vist kõige tüüpilisem kontoriinimene?!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga