53140390 407669163326309 3324455827003146240 n Boost Yourself

Aire: kuuekordne ema, kes tegi suure elustiili muutuse


Aire on suure pere ema, kelle elumuutus on nii muljetavaldav, et me lausa pidime temaga lähemalt juttu tegema. Tema kaal on langenud paari aastaga 124kg pealt 85-le. Aire tegi oma elustiilis suure muutuse ja mis seal salata, ka smuutidel on seal oluline roll kanda. Nagu ta ise ütleb, siis smuutidest saadud energiaga suudab ta eluga positiivsemalt edasi minna.

Aire, sa oled läbi teinud suure muutuse, kuna üks hetk tundsid, et niimoodi enam jätkata ei saa. Räägi endast pisut lähemalt.

Olen lihtne pereinimene, täpsemalt siis kuuekordne ema ja ühekordne vanaema. Alates eelmisest aastast töötan müüjana. Tegelen palju käsitööga ja viimasel ajal igapäevaselt ka tervisespordiga.

Päevad algavad alati varakult, sest siis tuleb hakata tegutsema, kes tööle, kes kooli ja kes lasteaeda. Vabadel päevadel leian kindlasti hommikul aega jooksmisele, rattasõidule või talvel suusatamisele. Pikkadel tööpäevadel lõpetan päeva ikka terviserajal, kuid siis juba pisut rahulikumalt. Võin öelda, et nüüd olen õppinud leidma ka iseenda jaoks aega! Tunnen end hästi ja see annab jõudu tegeleda rohkem ka lastega.

Sa tegid mõned aastad tagasi oma elus muutuse ja kaotasid väga palju kaalu. Kuidas see teekond alguse sai?

Jah, aasta oli siis 2016 kui ma otsustasin, et nii ei saa enam edasi minna! Tervis oli väga käest ära. Minu kaal oli selleks hetkeks 124kg ja seetõttu olid väsimus ning kurnatus igapäevased. Arstid kirjutasid erinevaid tablette, mis tegid asja hoopis hullemaks. Ma alustasin vaikselt liikumisega, mis kujunes mul igapäevaseks. Samuti tegin muudatused oma toidumenüüs.

Minu tütar pakkus mulle proovida Detox supertoidusegu smuutidesse. Alguses tundus asi küll väga kahtlane! Kuid kuna tema oli seda juba mitmel korral proovinud, otsustasin ka ise seda teha. Pean tunnistama, et smuuti oli minu toidulaual täiesti uus ja vajas harjumist. Seega võin öelda, et alustasin smuutitamise teekonda alles 2016. aasta suvel.

Esimese nädalaga hakkas kaal langema silmnähtavalt ja minu enesetunne paranes järk-järgult. Kuid peamine oli see, et mind oli tabanud uus energia ja ka meeleolu tõusis.

CE330111DFD04CC88D2FA594DA3099D2 Boost Yourself   Aire Boost Yourself

Mida sa oma elustiilis oled praeguseks hetkeks muutnud?

Hakkasin regulaarselt ja kindlatel kellaaegadel toituma, loobusin nisutoodetest ja samuti gaasilistest jookidest. Järgmiseks väga oluliseks muudatuseks oli liikumine ja järjepidev füüsiline aktiivsus. Alustasin jalutamisega ja jalgrattasõiduga, selle tulemusena oli 2017. aasta jaanuarikuuks kaal langenud 98 kilogrammini.

2017. aastal sain emadepäevaks laste käest kingituseks osaluse Tallinna Maijooksule. Kui päris aus olla, siis olin pahane, kuna tundsin suurt piinlikkust, et minusugune sellest osa võtab. Kuid ma läksin ja osalesin! Selleks hetkeks oli minu kaal langenud 93-le kilogrammile.

Julgen öelda, et siis sai alguse minu jaoks hoopis teistsugune elu! Sealt edasi sai osaletud iga kuu vähemalt kahel, mõnikord ka rohkematel tervisespordi üritusel. Ja teen seda siiani!

Kuna seljataha on jäänud suured pingutused, siis mis sind motiveerib oma eesmärgi poole liikuma?

Selleks on eelkõige hea enesetunne. Smuutidest saadud energia teeb mu elu lihtsamaks ja suudan positiivselt oma eluga edasi minna. Eelmine aasta oli hetk, kui kõik läks korraks vett vedama. Kohe oli ka kaalutõus ja halb enesetunne, mille tulemusena oli väsimus ja tuju langus. Et seda enam ei juhtuks, siis jätkan kindlameelselt, kuna tean, kui imeline on end hästi tunda.

Mida sa oled oma tagasilöökidest kõige enam õppinud?

Tean, et kui smuutidega jääb pikem vahe sisse, siis tekib väsimus ja kui see on kohal, langeb ka kõik muu kokku. Kui sa ikka peale pikka tööpäeva suudad vaid koju tulla ja sa ei suuda isegi mõelda, et veaks end välja jalutama, siis on viimane aeg oma tervist taas smuutidega turgutama hakata. Kui enne olin selline, kes kõik viirused kokku korjas, siis nüüd juhtub seda väga harva.

Sa oled juba pikka aega smuutisid joonud, mida need sulle annavad?

Olulisem on see, et täidan oma toidukorrad (kui ei saa sööma minna) smuutiga.

Enne kippusin näksima, kuna kõht oli kogu aeg tühi. Nüüd teen seda harva ja siis luban endale pähkleid või puuvilju. Smuuti on kerge seedida ja kiiresti valmiv. See ei tekita puhitustunnet ja ei teki seda, et pärast selle joomist ei jaksa ma midagi teha.

Aire lemmikuks retseptiks on kujunenud:


See on tõeliselt maitsev, lisaks täidab kõhtu ja annab energiat!

Mida sa soovitaksid kõigile neile, kes kahtlevad ja lükkavad tervisliku eluviisi alustamist edasi?

Kindlasti tuleb leida aega iseendale! Emadena me unustame selle tihti ära, kuna kõik muu tundub olulisem. Uskuge, see enesetunne, mille te oma uuest elustiilist saate, on lausa fantastiline! Ja positiivne muutus mõjub ka sinu lähedastele inimestele hästi!

Kust sa veel elujõudu saad?

Seda annab mu PERE! Nad on mulle kõik. Ja mu elumuutus on meie pere elu täielikult muutnud ja loomulikult paremuse poole. Kui olen mina õnnelik ja rõõmus, on seda ka PERE!

Eriline tugi on abikaasa, kes on mulle alati toeks.

Kui see saladus pole, siis millised on su salasoovid, mis lähiajal täituda võiks? 🙂

See aasta ongi unistuste täitumiste aasta! Olen oma terve elu unistanud reisist Pariisi! Ja see unistus täitub kevadel. Väike unistus on loomulikult, et selleks ajaks saan oma kehakaalu     seitsmekümnendatesse. Minna on jäänud vaid 5-6kg! 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga