Puhitused ja raske tunne kõhus

9 näpunäidet, mis aitavad pärast ülesöömist uuesti tervislikule rajale saada


Ülesöömine on probleem pea kõigi kaalukaotajate jaoks ning ootamatu liigsöömine võib lausa masendust tekitada.

Lisaks võib see võib põhjustada motivatsioonilangust ja võib viia lõputu tsüklini, mis tehtud edusammud täiesti nullib.

Kuid see ei pea nii olema. Mõnede tervislike harjumuste lisamine võib aidata motivatsiooni hoida.

Siin on 9 näpunäidet, kuidas pärast ülesöömist tagasi rajale saada.

1. Tee väike jalutuskäik

Pärast ülesöömist jalutuskäigu tegemine võib aidata pead selgeks saada ning teeb kindlasti olemise paremaks.

Kõndimine aitab seedimist kiirendada, mis võib leevendada ülesöömisest tingitud ebamugavat täiskõhutunnet või puhitust.

Lisaboonusena aitab põletada lisakaloreid, mida võisid ülesöömise käigus saada.

Kõndimine võib parandada ka tuju ja leevendada negatiivseid tundeid, mis võivad viia emotsionaalse söömiseni.

2. Maga piisavalt

Pärast ülesöömist piisavalt magamine on hea viis isudega võitlemiseks ja järgmise päeva õigesti alustamiseks.

Uuringud on näidanud, et unepuudus võib olla seotud isu suurenemisega. Unepuudus võib eriti mõjutada greliini ja leptiini tasemeid, mis on kaks olulist nälga ja isu reguleerivat hormooni.

Greliin on hormoon, mis stimuleerib ajus näljatunnet, leptiin aga rasvkudedest vabastatav hormoon, mis annab täiskõhutunde ja isu ohjeldamise signaale.

Kuigi inimeste unevajadus võib suuresti erineda, soovitavad terviseksperdid magada vähemalt 7–9 tundi.

Proovi pärast ülesöömist veidi varem magama minna, et tagada piisav uneaeg ja järgmise päeva värske algus.

3. Alusta päeva tervisliku hommikusöögiga

Kuigi pärast ülesöömist võib hommiku- või lõunasöögi vahelejätmine ahvatlev valik olla, võib tervisliku eine söömine aidata uuesti rajale saada.

Lisaks sellele, et see aitab pärast magusat und päeva värskelt alustada, aitab see ka rutiini tagasi jõuda ja päeva jooksul paremaid valikuid teha.

Muidugi on oluline see, mida päeva esimese einena sööd.

Proovi valida eine, milles on palju valku ja kiudaineid, et päeva tervislikult alustada. Täisväärtusliku ja toitva eine saamiseks saab hea valguallikaga lihtsalt kombineerida kiudainerikkad puuviljad, juurviljad, kaunviljad või täisteratooted.

Suure valgu- ja kiudainesisaldusega toitude söömine võib eriti tõhus olla isu kontrolli all hoidmiseks.

Proovi seda kerge enesetunde smuutiretsepti!

4. Joo rohkem vett

Lisaks sellele, et piisava hulga vee joomine on oluline üldise tervise jaoks, aitab see maksimeerida ka kaalukaotust ning hoiab söögiisu kontrolli all.

Pärast ülesöömist on eriti oluline kogu päeva jooksul piisavalt juua, sest vee tarbimise suurendamine võib ainevahetust ajutiselt kiirendada, et lisakaloreid põletada.

Ühes uuringus leiti, et poole liitri vee joomine suurendas inimeste puhkeseisundis energiakulu umbes 30% võrra juba 30-40 minuti jooksul.

Päevas joodava vee hulk sõltub mitmetest teguritest. Lihtsaim viis joomisvajaduse täitmiseks on aga kuulata oma keha ja juua, kui tunnete janu.

Selge on aga see, et vee joomine toetab kaalu kaotamist ja aitab vähendada kalorite tarbimist.

5. Proovi joogat

Joogaga tegelemine võib tervislike toitumisharjumuste hoidmisele aidata kaasa, mis võib omakorda vähendada ülesöömise ohtu.

Joogaga kohe pärast ülesöömist tegelemine võib kindlasti abiks olla ning selle lisamine oma nädalarutiini võib pikemas perspektiivis olla veelgi kasulikum.

Alustamiseks proovi joogatunde oma kohalikus jõusaalis või joogastuudios. Samuti on palju Youtube videoid ja muid ressursse, mida saad kasutada, et joogat kodus teha.

Lisaks võib joogaga aidata stressi, depressiooni ja ärevust vähendada, mis omakora võib aidata sul emotsionaalset söömist ennetada.

6. Söö rohkem puu- ja köögivilju

Puu- ja köögiviljad on täis paljusid kasulikke toitaineid, mida keha vajab, sealhulgas mitmesuguseid olulisi vitamiine, mineraalaineid ja antioksüdante.

Need on suure kiudainesisaldusega, mis täendab, et need liiguvad seedimata aeglaselt läbi seedetrakti ning suurendavad täiskõhutunnet.

Uuringud näitavad, et kiudainete tarbimise suurendamine võib vähem söömise kaudu aidata kaalu kontrolli all hoida.

Kui Terve Arendu Instituudi soovitatud viie peotäie tarbimine sul ülejõu käib, siis proovi smuutisid. Need teevad puu- ja köögiviljade tarbimise sinu jaoks lihtsaks ja maitsvaks.

Hea nipp on ka enne suurt pidusööki juua klaas rohelist Detox smuutit.

Nii vähendad isusid ja väldid ülesöömise ohtu. Lisaks annad kehale palju ensüüme, mis aitavad pärast rasket praadi seedida.

7. Hakka trenni tegema

Regulaarsel trenni tegemisel võib olla mitmeid tervisekasusid, kuid eriti kasulik võib see olla just pärast ülesöömist.

Päeva trenni lisamine võib parandada tuju ja vähendada stressi, mis võib vähendada emotsionaalse söömise ohtu.

Proovi leida tegevus, mis sulle meeldib, sest veelgi parem oma trenni lisamine oma igapäevaellu!

8. Praktiseeri teadlikku söömist

Teadliku söömise korral pööratakse suurt tähelepanu sellele, kuidas end söömise ajal tuntakse, mitte ei kühveldata endale arutult toitu suhu.

See seisneb selle tunnistamisest, kuidas end söömise ajal tunned, ning toitude maitse, tekstuuri ja lõhna nautimises.

Teadliku söömisega alustamiseks minimeeri välised segajad ja proovi toitu süüa ja nautida aeglaselt. Õpi kõhu täissaamist ära tundma, et teada, millal söömine lõpetada. Pea meeles, et aju saab signaali täis kõhust 20-30 minutit hiljem.

9. Suurenda valgu tarbimist

Valgurikaste toitude tarbimise suurendamine võib reguleerida näljasignaale, söögiisu ja täiskõhutunnet.

Üks uuring näitas, et valgu hulga suurendamine 15% juurest 30% juurde vähendas kalorite tarbimist keskmiselt 441 kalori võrra ja tõi kaasa kehakaalu ja rasvamassi olulise vähenemise.

Valk võib mõjutada ka selliste hormoonide taset nagu greliin, mis võib mõjutada näljatunnet. Ühe uuringu raames leiti (link), et suure valgusisaldusega eined vähendasid greliini tasemeid tõhusamalt kui suure hulga süsivesikute söömine.

Teine uuring näitas (link), et valgurohke dieet suurendas rasva põletamist ja täiskõhutunnet. Lisaks suurendas see GLP-1 taset, mis on söögiisu vähendamisega seostatav hormoon.

Ideaalis peaks toidukord sisaldama valku, sest see mõjutab teatud näljahormone, annab täiskõhutunde ning aitab seeläbi vähendada päeva jooksul tarbitavate kalorite hulka.

Uue Healthy Weight valgurikka supertoidusegu olemegi spetsiaalselt selleks välja töötanud. Lisaks tuleb kaasa 14-päevane kava, mis aitab lisakilodest tervislikult ja ilma dieeti pidamata lahti saada.

Kokkuvõtteks

Komistamine ja ülesöömine ei pea tulemuste saamist aeglustama ega kaalukaotuse eesmärke pidurdama.

Ära tunne end süüdi, anna endale andeks ning tee järgmine toidukord tervislikum või kergema enesetunde saamiseks üks värske smuuti.

Loodame, et eespool olevad lihtsad nõuanded aitavad sul kiiremini tagasi tervislikule rajale saada ja kui eesmärkide poole edasi liikuda.

Vaata lisaks:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga