6 podcasti, mis muudavad sinu mõtlemist


Tervisliku toitumise ja eluviisi juurde käib ka tervislik mõtteviis. Mõtted mõjutavad meie füsioloogiat tegelikult sama palju kui meie toidulaud ja liikumine.

Podcastid, raamatud ning artiklid on hea viis kuidas ammutada endasse uusi ideid, mõtteid ning need aitavad kaasa ka kvaliteetsemale elustiilile.

Meie Silver on biohäkker, kelle eluviis on muutunud totaalselt

Silver on Boost Yourselfi müügi- ja ekspordijuht ning ka väikestviisi biohäkker. Biohäkker on isik, kes kasutab erinevaid füüsilisi ning psühholoogilisi tööriistu, et olla tervem ning saavutada rohkem. Ülekõige läeb käima reisimisest ning eriti veel kui näeb mägesid, sest mägedes matkamine on tema jaoks parem kui mistahes muu materiaalne vidin.

“Veel 5 aastat tagasi olin üle keskmise halvemate toitumisharjumuste ning eluviisidega. Suitsetasin, pidutsesin, töötasin palju (palju, aga mitte efektiivselt, rohkem selline tolmutamine oli. Tänase 4-6h töö tegemiseks kulus 12 – 14h), jõin keskmiselt 5-6 tassi kohvi ja olin garanteeritult 2 x aastas raskemalt haige ning terve talv oli mu truuks kaaslaseks nohu. Mõtlesin, et selline asi on normaalne (juu on geneetiline – selle taha oli hea pugeda).

Murdepunkt saabus aga mitte nende eelmiste probleemide summasummaarumist, vaid pigem olukorrast, kus tundsin, et tahan saada kontrolli oma aju üle tagasi.

Antud eluviisid olid nimelt garanteerinud, et suurem osa päevast vaevlesin nö uduse ajuga, kus iga mõttetöö tegemiseks kulus 3x enam energiat ja tahtejõudu.”

Pidudest, ületöötamisest ja kohvisõltuvusest hoopiski supertoitude ja tervisliku eluviisini

Hakkasin tasapisi uurima, et mis võimalused on (mis seal salata, otsisin seda maagilist tabletti, mis kohe kõik ära fixaks ja ei peaks oma elustiili muutma). Tasapisi läks see jäneseurg järjest sügavamaks ning ühest väikesest otsitavast infost on tänaseks saanud täiesti uue maailma avastamine.

Erinevate lähenemisviiside katsetamine hakkas väikeste sammudega maailmapilti selgemaks tegema ning energiatase hakkas taastuma. Tänaseks olen jõudnud olukorda, kus tunnen ennast paremini kui siis kui olin 25 (mis sest, et olin sportlik ja liikuv). Kehanäitajad on tippvormis ning keha võimekus ennast parandada on parem kui kunagi varem.

Kehaline ning vaimne areng käivad käsikäes – terves vaimus terve keha!

Üks tõsiasi milleni sellel teekonnal olen jõudnud on, et kehaline ning vaimne areng käivad käsikäes. Ei saa füüsiliselt ideaalset tervist loota, kui vaimselt ei ole mõtteviis seda toetav. Pean silmas ellusuhtumist ning enda saatuse eest vastutamist.

See, kuidas sa näed maailma ja kuidas sa sellesse suhtud mõjutab otseselt sinu keha füsioloogilisi protsesse, mis omakorda määrab kuidas su keha suudab ennast tervendada ja tugevdada.

Teate seda ütlust “Terves kehas terve vaim”? Tegelikult peaks see olema “Terves vaimus terve keha!” Et enda mentaalset musklit tugevdada, hakkasin raamatuid lugema (selle hetkeni minu kõige paksem loetud raamat pärast keskkooli oli tõenäoliselt Õhtuleht). Aga kuna liikusin palju ringi, siis üks hetk tahtsin aga midagi harivamat oma kõrvaklappidesse, kui see üks ja sama playlist, mis telefonis ketras. Ja minu armastus Podcastide vastu oligi sündinud!

Täna, 5 aastat hiljem, võin julgelt väita, et 1800h podcaste ja audioraamatuid hiljem (kuulan keskmiselt 1 h päevas x 365 x 5) ei ole võimalik sõnadesse panna kui palju see mu mõttemaailma voolinud on ning kuidas see on aidanud mul elus saavutada oluliselt enamat. Tahan ka mainida, et selle tulemuse saavutamiseks ei ole vajalik oma elust 76 ööpäeva kulutada. Esimesi tulemusi hakkad nägema kiiresti, küsimus on ainult, et oleksid püsiv ja loomulikult, et sisse hingatav info oleks kvaliteetne.

Tahtmisest üksi jääb väheks, tegemine on see, mis lõpuks toob tulemuse 

Silver reastas sulle enda 6 kõige lemmikumat podcasti, mida kuulata kui soovid teha muudatusi enda elus või tõsta enda mõtete kvaliteeti:

  1. Bulletproof Radio Podcast – vaieldamatu lemmik. Kui sellised sõnad nagu biohäkker, parem sina, saavutaja või maksimaalne potensiaal ajavad sind natukenegi elevile, siis see on su podcast. Mees, kes kunagi oli 150kg ja pidevalt tervisega kimpus, on tänaseks saavutanud maksimaalse tervise, samal ajal kui juhib mitmesaja millionilist ettevõtet, kirjutab raamatuid, teeb uurimustööd, reisib ümber maailma, samal ajal kasvatades edukalt peret. Ja et sellest vähe oleks, siis suudab veel välja anda 2 väga kvaliteetset podcasti nädalas, mis sul suu ammuli jätab.
  2. Impact Theory with Tom Bilyeu – järgmine isetehtud miljonär, kes juhtumisi satub omama miljardi dollarist ettevõtet, mis tegeleb toiduainelisanditega. Enamasti stuudios saatekülalistega ning puudutavad teemasi nagu tervis, tervislikus, motivatsioon, edukus, äri ning kuidas üleüldse olla parem inimene. Nullist miljardini ettevõte peaks olema piisav põhjust miks teda kuulata 
  3. The MFCEO Project – Üks mu lemmikuid podcaste aga hoiatan ette, et saatejuhi – Andy – poolt kasutatav keelepruuk võib hellematele kõrvadele olla liiast. Taaskord isetehtud miljonär ja taaskord juhtumisi toidulisandite valdkonnas. Podcast on motiveeriv ning ei ole oluline kus või mis valdkonnas tegutsed. Pärast mõningat kuulamist ei julge sa endale enam ühtegi vabandust luua, et miks sa ei saa ning hakkad liikuma oma soovitud eesmärgi poole. Keelekasutus teeb selle vaid vürtsikamaks ja motiveerivamaks.
  4. The GaryVee Audio Experience – Usun, et täna on maailmas vähe inimesi kes ei oleks Gary Vaynerchuk’ist kuulnud. Taaskord, inimene kes on oma edu 100% ise loonud ning kelle mõtteterad ning arutlused aitavad sul oma probleemide, konfliktide või isegi sisemiste deemonitega paremini toime tulla.
  5. Jim Kwik Podcast – Tead seda olukorda, kus kohtud uue inimesega, surute kätt, ta ütleb et ta nimi on Toomas. Pärast 10 sek viisakuste vahetamist lähete laiali ja elukaaslane/sõber/tuttav küsib, et kes see oli ja sa vastad.. Ei mäleta nime, vist äkki oli Anti?! Kui jah, siis Jim’i praktiline ajutreeningu podcast on just sulle (nagu seda on ka mulle, sest ma olen neid Antisid ikka väga palju juba loonud). Mees, kellel oli ajukahjustus, ei suutnud ka kõige lihtsamat infot kunagi meelde jätta ning arstid soovitasid tal selle olukorraga leppida, on tänaseks iseõppinud mäluspetsialist, kes teeb silmad ette oma võimekusega infot salvestada ja hallata. Oma podcastis jagab kõige lihtsamaid nippe, kuidas oma mälu võimekust tõsta 50%, kui mitte isegi 100% (nüüd vist sain su tähelepanu? 
  6. Freakonomics Radio – Lõppu natuke teisugust kuulamist ka. Kunagine kuulus freakonomiks raamat jätkub ka podcastina, kus üks autoritest uurib, et miks ja kuidas asjad maailmas toimivad ning kuidas need omavahel seotud on. Aitab treenida analüüsivõimet ning näha korrelatsioone sind ümbritsevas maailmas (olgu siis töö, pere, sõbrad või midagi muud mis sinu igapäevaelus toimumas on.

Silver kõige lemmikum smuutiretsept

Selleks, et ennast energilisena hoida ja kõike seda infot ammutada blenderda omavahel kokku:

Peotäis arooniat
5 maasikat
1 banaan
Pool avokaadot
1 tl kookosõli
Vesi
1 tl Energy Double Espresso supertoidusegu

NAUDI! 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga