5 põhjust, miks juua smuutisid


Nii mõnedki smuutimaanid teavad tänaseks, et smuutide joomise taga peitub mitmeid positiivseid omadusi, nagu näiteks seedimise paranemine ning erinevate isude vähenemine. Järgneva viie põhjuse seast võid lisaks teada-tuntud kasuteguritele leida aga ka neid, mis isegi kõige vilunumal smuutitajal imestusest silmad punni ajavad.

1. Kahandab äravisatud toidu hulka

Kelle vanaema on talle laigulist banaani või mõnda muud “parim enne” möödas toiduainet ära visates peale sattunud ning kukkunud rääkima sellest, kuidas nõukaajal oleks sellise teguviisi eest vanematelt peksa saanud?

Smuutide juures on nimelt hea see, et sinna sisse saab panna ka nädala köögikapil seisnud, ning musta rüütli aunimetuse välja teeninud, banaani. Veelgi enam… mida tumedam see banaan on, seda maitseküllasem ja kreemisem saab sinu smuuti!

It’s the inside that really matters ???????? #boostyourself by @horsesareherbivores

A post shared by Boost Yourself Superfood Blend (@boostyself) on

2. Välise ilu heaks

Unustage kunstküüned, -ripsmed ja -juuksed… klaasitäis smuutit päevas (vaata retsepte) paneb iga viimase kui ühe neist vohama nagu seened pärast vihma. Aga oodake, see ei ole veel kõik. Lisaks eelnevale ravib see, näiliselt tavaline vedelik, ka põletikulist nahka ning ennetab hambaaukude ja -katu teket.

Särava naha jaoks kasuta oma smuutis:

 • Õuna
 • Banaani
 • Maasikaid
 • Mustikaid
 • Sidrunit
 • Avokaadot
 • Kiivit
 • Granaatõuna
 • Ploomi

Tugevate küünte jaoks viska blenderisse:

Lopsakate juuste ja ripsmete jaoks kasuta oma smuutis:

Tervete hammaste jaoks viska blenderisse:

3. Valmib kiiremini kui kiirnuudlid

Smuuti valmib kiiremini kui sa suudad öelda “kuulilennuteetunneliluuk” ning selle saab kooli, tööle, trenni või miks ka mitte koeraga hommikusele jalutuskäigule kaasa võtta.

 1. Ettevalmistus 3 minutit
 2. Blenderdamine 1 minut
 3. Koristamine, pesemine 1 minut

Good morning world! ☺️Show us what you had in your blender today by using the hashtag #boostyourself ???????????? ???? – @marthagraeff

A post shared by Boost Yourself Superfood Blend (@boostyself) on

4. Seesmise ilu heaks

Kindlasti olete kuulnud ütlust, et ilu algab seestpoolt.

Näide: Smuutide joomine parandab seedimist, kiirendab ainevahetust ning aitab kehast mürkaineid välja viia, tänu millele kahaneb ka meie vöökoht. Kahtlemata on enesega rahulolu tähtis ning üheks peamiseks põhjuseks miks meie lehele satutakse, aga see ei ole kaugeltki mitte oluliseim hüve mida smuutide joomine pakub.

Järgnevalt toome sinuni veel mõned paid, mida üks smuuti päevas sinu kehale teeb.

 • Tagab parema une – Smuuti sisaldab rohkesti mineraale, mis aitavad leevendada unetust.
 • Annab energiat – Smuutis leiduvad toitained teevad sellest imelise loodusliku virguti, tõstes sitkust ning tõrjudes väsimust.
 • Vähendab erinevaid isusid – Kõrge toitainete sisaldus teeb smuutist ka suurepärase liitlase magusaisuga võitlemisel.
 • Parandab aju tööd – Smuutis on palju antioksüdante, mis parandavad meie aju tööd ning aeglustavad selle, vananemisega seotud, allakäiku.
 • Ennetab vähki – Tänu oma kõrgele antioksüdantide sisaldusele, kaitseb smuuti rakke ka vabade radikaalide eest, mis võivad kahjustada DNA-d.
 • Tugevdab immuunsüsteemi üleüldiselt – Smuuti sisaldab rohkesti vitamiine ja mineraale, mis mängivad immuunsüsteemi reguleerimises olulist rolli.

Eriti tuleb smuutide joomine kasuks naistele, leevendades selliseid menstruatsioonieelseid sümptomeid, nagu väsimus, krambid, puhitus ning tujude kõikumine.

5. Tee seda like’de nimel

Kõik Instagram’i kuulsused teavad, et Kim Kardashian’i kombel “interneti purustamiseks” läheb vaja kas kassi, kannika või smuutikausi pilti. Vii oma loominguline pool järgmisele tasandile ning pildista oma kunstiteos üles. Just… kunstiteos, sest kõik meie elus on kunst.

Mida sa hommikusöögiks valmistad. Kuidas sa riietud. Sinu hääletoon. See kuidas sa armastad. Sinu naeratus ning sinu iseloom. Millesse sa usud ning kõik sinu unistused. See kuidas sa jood oma teed. Sinu ostunimekiri. Kuidas sa kujundad oma kodu. Või pidutsed. Sinu käekiri. Ka see mida sa tunned. Elu on kunst.

Pealegi… kui sa seda teistega ei jaganud, kas see siis üldse juhtuski? 🙂

BOONUS: Müra generaator

Kui puidust kikilipsuga hipster sisearhitekt leidis, et sinu apartemendis võiks olla klaasist seinadega vannituba siis ei pea paika väide, et keegi ei kuule kui sa duši all nutad. Kõik päevad polegi sõbrad. Õnneks aitab topeltkogus jääkuubikuid muuta smuuti blenderdamise sedavõrd talumatuks, et kõik asjaosalised ruumist lahkuma panna. Nüüd saad rahus nutta.

9/10 Boost Yourself'i kliendist kogeb ühte või mitut järgnevast loetelust:

✓  Kaalukaotus ✓  Parem seedimine ✓  Rohkem energiat ✓  Tugevam immuunsus ✓  Parem keskendumisvõime ✓  Vähem erinevaid isusid ✓  Säravam nahk

alusta siit
instagram photo

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga