Nisuorase kasulikkus

3 põhjust, miks nisuoras on sulle kasulik


Nisuorast (Triticum aestivum) on nimetatud supertoiduks juba 20. sajandi algusest, mil see kogus populaarsust Ameerikas. Kes veel ei tea, siis nisuoras on idandatud nisuseemne roheline osa ja seda pulbrit saadakse nisuorase noortest lehtedest jahvatamise teel. Tänapäeval kasutatakse seda eelkõige just toidulisandina.

Märkimisväärne on kindlasti see, et nisuorasel on väga rikkalik biokeemiline kooslus. Peale selle, et see sisaldab hulganisti klorofülli, leidub selles veel tsinki, mangaani, vaske, seleeni, rauda, magneesiumi, kaltsiumi, A-, K-, E-vitamiine ja olulisi B-grupi vitamiine.

Samuti on nisuorases peidus 18 erinevat aminohapet. Kindlasti tasub meeles pidada, et nisuorase pulber on gluteenivaba.

Nisuoras aitab puhastada organismi ja soodustab seedimist

Mitmed teadlased on jõudnud arvamusele, et nisuorase tarvitamine toob kasu seedetraktile ja parandab üleüldist heaolu. Üheks põhjuseks, miks arvatakse, et nisuoras seedimist toetab, on tema kõrge klorofülli sisaldus.

Klorofüllil on organismi puhastav toime – näiteks aitab klorofüll eemaldada verest toksiine, parandades seeläbi maksafunktsioone ja aitab puhastada soolestikku. Sellepärast võib sellest kasu olla inimestel, kes on kimpus puhituse, kõhukinnisuse, kõhulahtisuse ja aeglase ainevahetusega.

Nisuorasepulber

Nisuoras on abiks kaalulangetamisel

Nisuoras sisaldab erinevaid vajalikke mineraale, mida meie keha vajab, et tagada organismi normaalne funktsioneerimine. Näiteks leidsid teadlased 2013. aastal kliinilise endokrinoloogia uuringu käigus, et seleen mängib tähtsat rolli kilpnäärme tervise juures. Kilpnääre on keha loomulik viis, kuidas reguleerida kehakaalu ja ebaregulaarne kilpnäärme tegevus võib põhjustada kaalutõusu.

Nisuorasest on abi immuunsüsteemi tugevdamisel

Immuunsus on organismi kaitsemehhanism ehk süsteem, mis kaitseb inimese keha väliskeskkonna mõjude ja organismi jõudnud haigustekitajate eest. Immuunsussüsteemi tugevus sõltub paljuski soolestiku mikrofloora tasakaalust.

Nagu üleval pool mainitud sai, siis on nisuorasest kasu, et puhastada soolestikku ja parandada seedimist, seeläbi tugevdades immuunsüsteemi ja ennetades külmetushaigusi. Samuti on kasu nisuorase uhkest biokeemilisest koostisest, mis annab erinevaid kasulikke vitamiine ja mineraale, mida meie keha igapäevaselt vajab.

Nisuorases leiduvad antioksüdandid on tähtsad, sest need pidurdavad vabade radikaalide teket, aidates seeläbi aeglustada vananemist ning vähendada mitmete haiguste tekke riski.

Supertoidusegu, mis sisaldab nisuorasepulbrit ja mida saad lisada smuutile

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga